Błędy w dzienniku zdarzeń na nowym laptopie

Witam. Nowy laptop od jakiegoś czasu więc i dużo instalacji, odinstalowywania różnych rzeczy itd. Proszę o sprawdzenie logów z FRST czy jest wymagane jakieś działanie.

FRST.txt (279,6 KB)
Addition.txt (32,8 KB)
Shortcut.txt (30,4 KB)

Skanowałem również programem RogueKiller i ADWCleaner oba programy nic nie wykryły.

1 polubienie

EDIT:
Dziś wykonałem równieź profilaktycznie skanowanie programem MalwareBytes (zanazczone AI, archwiwa i rootkity). Program nie znalazł nic złego. Czekam na analizę powyższych logów :wink:

1 polubienie

Witaj @Loganek2064

Nie znalazłem nic niepokojącego

Ponieważ wykonałeś dodatkowe skany, zrób nowe skany FRST
Sprawdzę co zostało

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Dziękuję za odpowiedź. Podsyłam świeże skany z FRST:
FRST.txt (278,9 KB)
Addition.txt (37,3 KB)
Shortcut.txt (30,2 KB)

Jeśli to nie problem to miałbym jeszcze kilka pytań.

  1. Okresowe czyszczenie rejestru, czy warto i jakim programem wykonywać?
  2. Antywirus. Czy podstawowy Widndows Defender wystarczy? Zaleźy mi na tym żeby nie obciążać laptopa innymi wymagającymi programami tego typu.
  3. Program do szukania aktualnych sterowników. Drivers Cloud, program „dostarczany” wraz z CPU-Z czy warto go posiadać i wyszukiwać nim nowe sterowniki?
1 polubienie

Więc tak.

Przygotowałem plik naprawczy, który usunie niepotrzebne wpisy.
Nie oczyszczam plików tymczasowych i przeglądarek.

Error: (03/08/2024 09:31:08 AM) (Source: .NET Runtime) (EventID: 1026) (User: )
Description: Aplikacja: Gamebar_Widget.exe

Prawdopodobnie zostało niepoprawnie usunięte lub brakuje plików do poprawnego uruchomienia
Dodałem jedynie oczyszczanie dziennika zdarzeń, gdyż za kilka dni trzeba sprawdzić, czy nie ma powtarzających się błędów

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. D:\Program Files\Portable version\FRST
    fixlist.txt (1,9 KB)
    „Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Wykonaj aktualizację Windows Update

Jeśli chodzi o Twoje pytania, są one dobre na nowy temat :wink:

  1. Używam bardzo rzadko CCleaner i opcji Rejestr
  2. Mnie wystarczy jako oprogramowanie systemowe. Zalecam to również innym.
  3. Jest wiele programów do dopasowywania sterowników. Nie wiem, czy jest jakikolwiek, który wybierze sterowniki nie tworzące żadnych konfliktów w systemie.

Tak jak napisałem powyżej. Przeszukaj Forum, lub utwórz temat, aby zasięgnąć opinii innych użytkowników :slight_smile:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Czyli ma się rozumieć, że za kilka dni zrobić skan FRST i wkleić logi? :slight_smile:

1 polubienie

Dokładnie tak :slight_smile:
Obserwuj oczywiście działanie systemu.
Zwracaj uwagę, czy przechodzą wszystkie aktualizacje.

1 polubienie

Proszę, oto plik po wykonaniu Naprawy.
Fixlog.txt (5,7 KB)

Dodatkowo nie wiem czy trzeba czy nie, wklejam logi po skanowaniu już po Naprawie.
FRST.txt (278,1 KB)
Addition.txt (32,0 KB)
Shortcut.txt (30,2 KB)

Znaleziona tylko jedna. Aktualizacja zasad zabezpieczeń dla Windows Defender.

BTW>
Na Twojej stronie internetowej trafiłem na optymalizacje systemu skryptem od Chris Titus. Wykonałem to u siebie i teraz z uruchomionych zazwyczaj 226 procesów teraz po uruchomieniu mam 162. Dodatkowo pozbyłem się niektórych dodatków Windowsa 11. :slight_smile:

1 polubienie

Hej,
Przesyłam najnowsze logi do sprawdzenia :slight_smile: nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem systemu i aplikacji.
FRST.txt (277,4 KB)
Addition.txt (29,7 KB)
Shortcut.txt (30,1 KB)

1 polubienie

Dziękuję

W logach nie zauważyłem nic niepokojącego jeśli chodzi malware, wirusy itp.

Są za to błędy:
Pojawiający się

Error: (03/13/2024 02:44:07 PM) (Source: Microsoft-Windows-NDIS) (EventID: 10317) (User: )
Description: Miniport: Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #2, {9d2437d0-17bf-4e7c-8fce-c84b8c417a7f}, zdarzenie: 74

jednocześnie z tym

Error: (03/13/2024 02:44:07 PM) (Source: IPF) (EventID: 17) (User: ZARZĄDZANIE NT)
Description: Event-ID 17

IPF jest mechanizmem używanym do wykrywania i obsługi nieobsługiwanych wyjątków, które mogą prowadzić do niestabilności systemu lub błędów w programach.
Możliwe, że należy usunąć Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter #2 i wprowadzić mu domyślne sterowniki

Następny błąd

Error: (03/12/2024 05:16:45 PM) (Source: disk) (EventID: 154) (User: )
Description: Operacja we/wy dla adresu bloku logicznego 0x0 dysku 2 (nazwa PDO: \Device\000000be) nie powiodła się z powodu błędu sprzętowego.

Błąd wystąpił na adresie bloku logicznego 0x0, co oznacza początek dysku i jest specyficznie przypisany do awarii sprzętowej, co sugeruje potencjalny problem z fizycznym dyskiem lub powiązanymi podzespołami sprzętowymi.

Tyle teorii :wink:

Można podejrzewać również wadliwe sterowniki
Sprawdź w Menedżerze urządzeń jaka jest aktualna wersja sterowników w Kontrolery IDE ATA/ATAPI

Może za bardzo skupiłem się na sterownikach, podejrzewam je w pierwszej kolejności, a jednocześnie piszesz o braku problemów w działaniu systemu i aplikacji

Przypomnę rodzaj systemu i przenoszę do innego działu :wink:
Tam ktoś też coś poradzi :slight_smile:

Microsoft Windows 11 Home Wersja 23H2 22631.3235 (X64)
BIOS: American Megatrends International, LLC. E16R8IMS.10E 08/01/2023
Płyta główna: Micro-Star International Co., Ltd. MS-16R8
Procesor: 12th Gen Intel(R) Core(TM) i5-12450H
Całkowita pamięć fizyczna: 16085.31 MB
Drive c: (SYSTEM) (Fixed) (Total:476.06 GB) (Free:401.1 GB) (Model: SAMSUNG MZVL4512HBLU-00BTW) NTFS
Drive d: (DATA) (Fixed) (Total:894.25 GB) (Free:481.06 GB) (Model: KINGSTON SA400S37960G) NTFS

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

To może się zgadzać gdyż dwa dni temu podpinałem zewnętrzny dysk SSD. Zakupiłem obudowę do tego dysku ale niestety system nie mógł go zainicjować bo okazało się, że obudowa nie wspiera tego typu dysku co skutkowało błędem w systemie iż nie można zainicjować sprzętu i coś o błędzie krytycznym. Oznaczenie dysku „dysk 2” również się zgadza bo właśnie takie oznaczenie widniało do tego dysku, który podpinałem. Miał mi służyć jako dodatkowo nośnik a’la dysk przenośny ale na razie odpuściłem jego temat.

Co do pozostałych błędów to chciałbym je wyeliminować więc poczekam na pomoc mądrzejszych ode mnie :slight_smile:

Dziękuje serdecznie

1 polubienie

Odnośnie tych błędów, ktoś, coś?