Czy GeForce GTX 760 będzie kompatybilny z tym zestawem?

Witam, czy GTX 760 OC 2GB PCI-E x16 będzie kompatybilny z tym zestawem?

Procesor: AMD FX-4300
Płyta główna: N68C-GS4 FX
Dotychczasowa karta graficzna: GeForce GT 630 GF108 4GB
Zasilacz: SilentiumPC 550W
RAM: 16GB DDR3
Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 Pure Black

Krótka piłka, dostałem atrakcyjną ofertę na teraz. Dzięki z góry panowie

Do czego ten komp wykorzystasz?? Gry tu nie uruchomisz nowszej. CS 2 chodził będzie kulawo, o ile w ogóle… Biuro? No w ostateczności, ale SSD to must have, tj. konieczność!

Myślę, że ten GTX 760 to max do procesora AMD FX 4300. W GTA 5 pograsz, w CSGO w rozgrywce będziesz miał stabilnie między 40-50 FPS. Cudów nie ma co oczekiwać, a inwestowanie w lepszą kartę grafiki przy tym procesorze nie ma sensu. Wszystko zależy jak bardzo atrakcyjna jest ta oferta. To jest już wiekowa karta i może podziałać jeszcze rok, dwa, a może podziałać tylko miesiąc.

Do prostych gierek typu Fortnite, Enter The Gungeon itp. Dostałem propozycję od znajomego na kupno takiej sprawnej karty za 50zł, dlatego też pytam, czy będzie kompatybilna z moim sprzętem. SSDka już mam, na razie nie zapchany to mi kolejny nie potrzebny

Jeżeli jest to sprawna karta, wówczas do tego setupu i w tej cenie bym się nie zastanawiał. Przeskok pomiędzy tym GTX-em 760, a twoją obecną GT 630 i tak będzie duży. A może uda Ci się sprzedać jeszcze tą obecną kartę i wyjdziesz na zero albo nawet kilka zł do przodu. Natomiast przy tym procku pakowanie się w coś więcej nie ma sensu. Twój obecny zasilacz spokojnie poradzi sobie z taką konfiguracją.

Gdzie ktoś nie pyta to zawsze te same gierki za przykład…
W Diablo II Resurrected, D3, WoW, WoT, i jeszcze z 500 innych tytułów pogra bez zacięcia.

Większym problemem tu będzie AMD FX-4300 bo o ile karta wyrobi to procek nie.

Dobra panowie, zakup udany. Ale nie pomyślałem o jednej rzeczy…
Mam monitor Samsung SyncMaster 2233 1920x1080 i niestety karta graficzna nie będzie z nim kompatybilna bo ma VGA. Z tego co widzę na karcie są wejścia DVI-D Dual Link oraz DVI-I Dual Link. Czy w takim przypadku dokupić przejściówkę DVI do VGA czy jednak takie coś nie zadziała i muszę celować w konkrety, czyli DVI-D Dual Link do VGA lub DVI-I Dual Link do VGA? Z góry dzięki za pomoc i sory za te dogłębne pytania, ale raz już się przejechałem na adapterze VGA-DVI który nie działał.

To są rodzaje złącz:
bitmapa

1, 2, 5 (czerwone) - będą działać na przejściówce DIV → VGA ( karta DVI, monitor VGA).
Uwaga: w tym przypadku kabel DVI też ma spełniać wymogi (4 piny obok złącza w kształcie płetwy).

3 i 4 - wymagają „konwertera” który przetworzy sygnały. Prawdziwego konwertera.

Dobra panowie, karta zamontowana i po uruchomieniu komputera kręci ale… jest problem. Nie ważne do czego podłączę karte, i tak nie ma obrazu. Podłączałem ją przez HDMI do telewizora, oraz przez DVI-D do monitora, lecz jest brak sygnału. Może źle włożyłem? Proszę o pomoc, bo chce już mieć z tym spokój



Nie podłączyłeś zasilania karty. Złącze znajduje się na boku karty.

Z zasilacza wychodzą przewody z odpowiednimi wtyczkami, najczęściej opisanymi jako PCI-E.

obraz

Dzięki, w poprzedniej karcie zasilania nie potrzebowałem, dlatego też nie wiedziałem o czymś takim. A co w przypadku jak zasilacz mam w takim boksie i tam są te kabelki z PCIe? Da sie to jakoś otworzyć bez wyciągania zasilacza?

EDIT: Udało mi się wyciągnąć ten drugi kabelek z twojego zdjęcia. Mam go podłączyć z tym cynglem do karty graficznej czy musze znaleźć coś jeszcze? @Narv

Dobra, udało mi się wszystko popodłączać. Nie kopnie mnie prąd jeżeli użyłem dwóch wtyczek 6+2 do 12-pinowej karty?

Ehh, PCIe popodpinane i dalej nie ma żadnego obrazu. Nie mam siły już do tego

A w zasilaczu siedzą? Może ma odpinane kable i są nie wpięte do końca, albo w ogóle.
Może obraz jest podawany na wyjściu płyty głównej, ze zintegrowanej grafiki. Podłącz przewodem VGA do płyty zamiast karty i sprawdź.

W zasilaczu raczej siedzą

Podłączyłem do płyty głównej przez VGA ale dalej nic

Wyjmij kartę i podłącz bez niej. Może płyta nie odpala.

Czy z gniazdem zasilania jest wszystko w porządku? Dlaczego ono tak dziwnie wystaje z zasilacza?

W pierwszym poście napisałeś:

A na zdjęciu Corsair VS550. Zmieniłeś zasilacz w międzyczasie?

@wasabi1084 Płyta normalnie odpala, wiatraki na obudowie sie kręcą. Ba, nawet jak włożę starą kartę graficzną to normalnie jest obraz

@MatewoosH Z zasilaczem nie ma żadnego problemu, wystaje dziwnie bo miałem dawniej mniejsze biurko, i zawsze jak go pod nie wpychałem to o coś zachaczał. Oczywiście chodziło mi o Korsarza, pomyłka z mojej strony bo myślałem że mam SilentiunPC

OK.
Skoro dalej nie ma obrazu to po włożeniu nowej karty zresetowałbym jeszcze BIOS (jeśli tego nie robiłeś jeszcze) zworką. Albo baterią jak nie znajdziesz zworki.

Niestety, dalej nic