Słuchawki z mikrofonem do rozmów telefonicznych

Polecacie jakieś słuchawki nauszne z mikrofonem do smartfona? Chodzi tylko i wyłącznie o rozmowy, bo muzyki nie słucham. Zależy mi na jakichś tańszych (do 150zł), ale żeby jakość rozmowy była w miarę dobra (ważna jest więc także jakość mikrofonu) i żeby były wygodne, dawały się dopasować do kształtu głowy. Nie wiem nawet, czy lepiej wybrać przewodowe, czy bezprzewodowe. Mam na razie jakieś tańsze, przewodowe, ale już się psują. Poza tym musiałam na samym początku ten pałąk podgrzać, żeby go odpowiednio dogiąć, bo w ogóle nie pasował. Można go było niby skracać i wydłużać, ale to wcale nie było pomocne. Widziałam kiedyś u kogoś takie z ruchomymi nausznikami, które można było ustawić pod wybranym kątem, żeby wygodnie przylegały, ale nie wiem jak takich szukać…

Najbardziej martwi mnie mikrofon, bo pewnie większość osób używa takich słuchawek tylko do słuchania, a nie do rozmów… Może ktoś się orientuje, jak działają te mikrofony w słuchawkach bezprzewodowych, bo rozumiem, że tam ten mikrofon jest w nauszniku? W przewodowych mam mikrofon na kablu, tak ok. 25cm od ust i niestety rozmówcy źle mnie słyszą, bo słychać mocno dźwięki otoczenia i jakieś szumy gdy się poruszam. Czy w bezprzewodowych będzie lepiej z tym mikrofonem?

@betmariss Słuchaw do rozmów? Jeśli chodzi o ten mikrofon, to jest no różnie w tych tańszych.

Ja teraz nie polecę konkretów, więc musisz może zaczekać. Ktoś coś inny się wypowie. Ja używam słuchawek na Bluetooth. Juz kompletnie zapomniałem o Jacku.