Ankieta: Jaką używacie przeglądarkę i dlaczego? 30.11.2010r

Ja używam Firefoxa ponieważ jest dla mnie najszybszy i nie obciąża :slight_smile: Jeszcze przydał by się polepszony wygląd ale w 4 będzie już lepszy :slight_smile:

Ja też bo po prostu przypadł mi do gustu i jest dość dobry :lol: :lol: :lol:

Przydałby się wielokrotny wybór w ankiecie. Ja używam Firefoxa i IE, a mogłem zaznaczyć tylko jedną z nich.

Firefoxa- z przyzwyczajenie i przez dodatki jakie posiada.

Używam Firefoxa od samego jego początku i jestem zadowolony, więc nie mam potrzeby zmieniać :smiley:

Mam 2GB ramu i procesor dwu rdzeniowy więc nie muszę płakać jak użytkownicy Chrome lub Opery, że Firefox bierze za dużo ramu [-X =D>

Jakby tak było to by nie było ‘‘fair’’ w ankiecie :slight_smile: Wypowiadając się możesz powiedzieć jaką jeszcze używasz tak jak to napisałeś :slight_smile:

Aja jestem za Operą-i nie jestem nawiedzony.Mam 4 wersje-od 10.63;poprzez wszystkie testowe do 11 b.1.Nie chwaląc jest najszybsza.Wg.mnie szybsza od chroma-też używam.Ale domyślną mam liska.Każda ma swoje zalety i wady a w sumie wszystkie razem się uzupełniają.Tylko IE 9 zaczyna nie wkurzać-bo badziew się wiesza. :smiley:

Na początku korzystałem z IE (jak nie wiedziałem, że inne przeglądarki istnieją xD). Następnie przeskoczyłem na firefox-a (bo o niej się dowiedziałem:P wersja 1.4), długo czasu minęło po drodze korzystałem z Opery i Chroma, ale i tak na końcu wróciłem do Firefox-a, dlaczego?

Firefox posiada dodatki które naprawdę ułatwiają mi życie, a część z nich (dedykowane ze stron) są pisane tylko i wyłącznie pod Firefox-a i IE. Również przyzwyczajenie swoje robi;)

Całkiem świeży temat: jaka-przegladarka-najlepsza-ankieta-t423915.html

Minefield 4.0 beta 8 i Internet Explorer 9 beta.

Chrome bo jest szybka i przypadła mi do gustu.

A tutaj amerykańskie opinie na ten temat: http://internet-browser-review.toptenreviews.com/

Google Chrome - u mnie najszybsza, najlżejsza, dzięki dodatkom mam w niej wszystko czego potrzebuję, do tego dochodzi świetna synchronizacja z kontem Google. Do pewnego czasu był to Firefox, ale ogólnie jak wygląda wersja 3.6.x każdy wie… A Chrome przystosowałem pod siebie i raczej nie wyobrażam sobie korzystania z jakiejkolwiek innej przeglądarki.

Chrome jest dobry ale ma 5 minusy:

  • to Google a oni robili już nie raz przekręty by zdobyć dane użytkowników.

  • ma tylko dwie skórki Chrome Aero i Chrome Basic.

  • instaluje się bez nadzoru usera

  • mało opcji konfiguracyjnych

  • problemy z wyszukiwaniem np: wpisujesz hasło Gothic a Chrome zamiast szukać wszystkiego na temat Gothic przechodzi na stronę http://www.gothic.phx.pl/

Ja aktualnie siedzę na FireFox 4 beta 7 i jest R E W E L A C Y J N Y! Mam bardzo stary sprzęt: Athlon 1,5GHz, 1GB RAM i ta beta w porównaniu z FF 3.6 chodzi dobre trzy razy lepiej. Nawet nie marzyłem o czymś takim, ponieważ mój sprzęt stoi w miejscu a wszystko dookoła się rozwija a mimo wszystko działa to lepiej:)

Miłe zaskoczenie. FF 3.6 naprawdę mulił próbowałem przesiąść się na jakąś inna przeglądarkę, ale widocznie już zawsze będę wracać do “Liska”.

Firefox, powód?-najbardziej mi odpowiada. Próbowałem innych ale siła przyzwyczajenia… Oby się ankieta tak viewtopic.php?f=6&t=422975 nie potoczyła, choć ankieta to ankieta. Pozdrawiam.

Czy ja muszę z tym gościem zawszę się zgadzać? :wink:

U mnie to samo - powód identyczny, testowe próby przejścia/przekonania się do innej, są po krótszym lub dłuższym (najczęściej krótszym) czasie zdane na niepowodzenie a robię to przy “wypuszczeniu” każdej nowej pełnej wersji innych przeglądarek.

PS. IE9 też mam ale to do “wynalazków”, które nie mają prawa działać na innej niż IE i IE 9 ma u mnie drugie miejsce, bo jest obecnie bardzo porządną i szybką przeglądarką.

Chrome, powód - na moim komputerze działa zdecydowanie najszybciej.

No jak ci odpowiada szpiegowanie przez Google to proszę bardzo.

A niech se szpiegują i tak wykorzystują to tylko do wyświetlania odpowiednich dla ciebie reklam. Pozatym po co takiej wielkiej korporacji moje dane ?? :stuck_out_tongue:

Ja również chrome. Najszybszy na moim pc, na lapie też. Ogólnie już się do niego przyzwyczaiłem, podoba mi się synchronizacja. Do poczty mam msn’a i więcej mi nie trzeba. Jedyne co mnie wkurzyło to igoogle i ich pożal się boże notatnik w którym trzymałem bardzo ważne dla mnie linki i skrypty a się posypał :evil: