Asystent pobierania

Witam.

Przestałem korzystać z serwisu dobreprogramy.

Asystent pobierania… w którym trzeba skupić się nad tym by nie zainstalować czegoś czego się nie chce, konkretniej programów typu spyware odstrasza mnie i jak się ostatnio okazało mnóstwo innych osób również.

Wiadomo, macie z tego pieniądze i interes się kręci, tylko firma powinna myśleć przyszłościowo.

Pisze to jako dawny użytkownik Waszego serwisu, chciałbym przedstawić Wam pewien punkt widzenia.

Odradzam korzystanie z Waszego serwisu klientom, głównie osobom, które nie mają pojęcia o tym skąd się wzięły te ,wszystkie" rzeczy na ich komputerach.

Z tego co wiem moi znajomi robią to samo, odradzają swoim. Klienci rozmawiają w domu z swoimi znajomymi, znajomi znajomych z swoimi i tak w kółko, wszystko zostaje w pamięci i następnym razem ktoś wpisze w google PROGRAM XXX, pojawi się dobreprogramy.pl xxxxxxxx.pl yyyyyyyyy.pl i może się okazać, że stopniowo coraz więcej ludzi zacznie klikać X i Y.

Proszę wziąć pod uwagę, że to nie stanie się jednego dnia, to będzie proces, który potrwa trochę, tylko, że za kilka lat ilość wejść na Waszą stronę może znacznie spaść, a wtedy będzie trzeba zrobić coś bardzo trudnego, odzyskać zaufanie ludzi, a jak wiadomo łatwiej stracić niż zbudować.

Także jak mawia mój syn ogarnijcie się.;

Pozdrawiam.

Dawny użytkownik który dołączył ~16 minut temu, ciekawe.

Jeżeli już chciałeś coś dodać odnośnie asystenta to trzeba było to zrobić w temacie w którym toczy się cała dyskusja:

aferka-asystentem-pobierania-t537575.html

jak już konto założyłeś to wiedz że go możesz w ustawieniach na portalu wyłączyć :stuck_out_tongue:

Jeszcze chwila a portal dobreprogramy.pl będzie się wielu internautom tak samo negatywnie kojarzył, jak dobre-programy.pl

W internecie szum jest coraz większy…

W Egipcie też się zaczęło od banalnej sprawy.

P.S. A dubek mógł się tu nigdy nie rejestrować, ale być użytkownikiem serwisu - tak jak ja (zarejestrowałem się 3,5 roku temu, ale wcześniej długo z niego korzystałem - po prostu nie lubię się rejestrować jak nie ma potrzeby) albo skasował swego czasu konto a teraz założył nowe - to elementarne, drogi Watsonie. :stuck_out_tongue:

@rgabrysiak

@vanshei

a jak wy tacy wyrozumiali to pewnie wiecie że wieksza ilość osób pobiera ze stronki bez zakłądania konta.

nic nie mam do tego asystenta dla mnie on nie istnieje.

tylko fakt jest jeden kasa jest zgarniana na tych ludziach co pojecia nie mają;]

przycisk POBIERZ jest specjalnie 10 razy wiekszy niż reszta tekstu żeby nie zauważyć linków bezpośrednich.

dalej nie chce mi się nawet tego komentować ale takie asystenty są na samym lipnych stronkach skoro ludzie się burzą redakcja nic z tym nie robi to musi niezła kasa z tego być;]

co od kogoś nie dostane kompa to wszedzie AVG toolbar zainstalowany ;] 90 % pochodzi pewnie z dobre programy.;]

W kwestii Delta Search (która cały czas jest w asystencie pobierania - widać że redakcja nie liczy się już zupełnie ze zdaniem użytkowników) - instalator programu Alcohol 52% działa podobnie (właściwie to ta sama aplikacja, co asystent pobierania DP), tyle że jest przy tym znacznie bardziej agresywny. Poza Deltą są jeszcze dwa programy, w przypadku których, by ich nie instalować, trzeba… odrzucić umowy licencyjne, oczywiście wszystko po angielsku, mimo że cały instalator jest po polsku. Sam program o nic się nie pyta, tylko pokazuje licencje do zaakceptowania, tak jakby dotyczyły one właściwego programu. Tymczasem w opisie programu na stronie DP jest tylko informacja o pasku “Alcohol Soft Toolbar”.

Już kiedyś wkręciło mi się Delta Search do kompa i jestem bardzo uważna, żeby nie zainstalować ponownie tego świństwa. Niestety nie jest to takie proste, bo mimo, iż zaznaczyłam okienko “nie zezwalaj” Delta znowu się u mnie panoszy.

Skończyłam już edukację szkolną i tą na błędach też nie będę więc nic Deltą obliczać ani dawać jej sobie wciskać !!

Z wielkim fochem:

Żegnajcie złeprogramy.pl

Ps. A może po prostu redakcja nie radzi sobie z Deltą? Może sama jest zawirusowana i nie wie jak się tego pozbyć? :smiley:

Dla mnie to jest skandal, że ktoś komuś wciska jakiś szajs w instalatorze.

Kiedyś pobrałem od Was jakiś program za pomocą tego niepotrzebnego asystenta i przez przypadek wlazł mi Babilon Toolbar. Wyplenić tego nie było łatwo, ale powiedziałem jasno: albo pobieram od Was program bezpośrednio albo idę gdzie indziej, gdzie nikt mi ***** nie wciska i to jeszcze bez możliwości wyboru. Żadnych asystentów pobierania nie chcę widzieć na oczy. Myślę, że wielu tak ma.

A schemat strony też zepsuliście. Poprzedni był lepszy. Nie zawsze postęp jest dobry.

Jeszcze jest opcja, że ten toolbar był z jakimś programem. Tak jak wspomniałem parę postów wyżej, instalując z DP np. Alcohol 52% można nadziać się na 2x Delta Search + jeszcze dwie bliżej nieokreślone ale raczej nieprzyjemne aplikacje.

Nikt ci nie broni pobierać programów z DP bezpośrednio. Są do tego specjalne linki, nawet nie trzeba być zalogowanym.

@Voldemordor

To znaczy nigdzie, chyba, że ze stron producentów bezpośrednio będziesz ściągał. Obecnie praktycznie każdy to oferuje.

Był na pewno w asystencie bo potem to sprawdziłem. Od tamtej pory nie pobieram przez asystenta. Oczywiście zdarza się, że same programy próbują instalować jakieś badziewie, ale zawsze jest informacja czy się chce to zainstalować tylko trzeba czytać. Tutaj w asystencie jeszcze na dodatek bezczelnie była zdeaktywowana opcja, która pozwalała na zrezygnowanie z instalacji Delta Search.

Jest cały szereg stron, które oferują pobieranie programów bezpośrednio od siebie bez oszustw typu asystent pobierania.

Tylko Ci się wydawało że była nieaktywna, trzeba było kliknąć i zrobić co potrzeba …

W instalatorze programu Alcohol 52% cały czas tak jest, więc nie narzekaj, bo tutaj akurat administracja coś zrobiła by było lepiej :slight_smile:

No nie wiem w którym miejscu…

W asystencie opcja instalacji zaawansowanej nie jest już wyszarzona.

Ale była :slight_smile:

No i to właśnie mam na myśli.

Tylko była, bo pomimo wyszarzenia była cały czas aktywna.

Udawała nieaktywną, tak jak jest cały czas w instalatorze programu Alcohol 52%. W asystencie administracja, idąc na rękę użytkownikom, to poprawiła, producent programu do montowania obrazów ISO nic z tym nie zrobił. Ile można powtarzać to samo?