Asystent pobierania

To chyba gruba przesada. Najpierw celowo wprowadzali w błąd, a potem gdy ktoś się skapnął to wielce “idą na rękę”. Ja bym to nazwał poprawieniem rażącego błędu administratorów czy osób, które się tym zajmują.

Można i tak to zinterpretować… W sumie słusznie.

Ale zauważ, że np. autorzy Alcohola 52% tego błędu nie poprawili.

Gdzie dokładnie wyłączyć ten asystent pobierania? w ustawieniach nie widzę takiej opcji

Wystarczy  się zarejestrować i  zalogować. Asystent staje  się nieaktywny.

Przydałaby się jakaś informacja w regulaminie DP że po zalogowaniu się znika asystent pobierania. Dużo ludzi tego nie wie, a potem są pretensje (bo skąd ma wiedzieć, skoro nigdzie o tym nie pisze). Ostatnio brat narzeczonej ściągnął u Nas program i mu Omiga prawie kompa zdziałowała - też nie wiedział o tej sytuacji.

 

Do redakcji - może jakiś kruczek w regulaminie by wstawić lub jakąś informację o takiej opcji pobierania ? 

Rozumiem, że wszyscy kłamią, a agent pobierania jest nieszkodliwy*.

 

No i dzisiaj wylogowałem się, żeby pobrać asystenta do gimpa. Sam Gimp jest czysty https://www.virustotal.com/pl/file/1b3a7116eb29fd434f4101fa0151012368cfad44558c893c81feda938ef9c79a/analysis/

 

To ja wiem o gimpie. O asystencie dzisiaj też dowiedziałem się, że to ogromny szkodnik, czyli paczka wirusów.

http://prntscr.com/5skspd

 

Dobreżarty, gdy giles niewytarty, a już teorie bezwzględności. Mam uwierzyć, że nośnik szkodników, to czysty, ale interes? Kto wrobił i w co?

 

Kruczek, to dobry trener na przeskakiwanie problemów?

Na jakiej  podstawie twierdzisz że to paczka, a nie jedno  zagrożenie. Na podstawie że każdy  z  twórców  oprogramowania inaczej sobie je nazwał ??

 

Poza  tym zobacz że  większość  programów milczy (nawet te z górnej półki), a krzyczy tylko 12 spośród nich.

O! W agencie jest omiga plus, opera cacy, domyślam się nawet jakiegoś kodu ukrywającego okno agenta przy probie robienia zrzutów, mam w rejestrze clienta dobreprogramy, aplikację 1Q1F1S1C1P1E1C1F1N1C1T1H2UtF1E1I, pewnie znowu ktoś podszywał się pod portal… jak tu: http://forum.dobreprogramy.pl/wpis-w-rejestrze-nale%C5%BC%C4%85cy-do-dp-t494430/

 

Anulowany agent powoli zanikał, przeładowało ikony na pulpicie, czyli wlazło i explorer przeładował…

 

Ta, sobie poradzę. Ale na niezalogowanych ok 1400 osób zwiedzających Dobreprogramy, odliczając jakie 600 na forum, to i tak daje ogromną liczbę użytkowników i jakąś ilość bardzo niedoświadczonych.

 

Portal jest dla Wszystkich, nie tylko dla ułamka zalogowanych.

To, co się dzieje z tym serwisem to są żarty. Korzystam z portalu od czasu pierwszego komputera, czyli ponad dekadę i nie ufam w tym względzie innym stronom. Wprowadziliście asystenta pobierania, tłumacząc to tym, że Wasi użytkownicy to debile, którzy inaczej nie zainstalują programu - Wasza rzecz. Ale wczoraj, chcąc szybko coś ściągnąć, kliknąłem w Asystent, klik, klik, Omiga-plus! Jedna z najgorszych rzeczy w Sieci, adware i program wysokiego ryzyka w jednym. Czy Wy naprawdę myślicie, że ludzie zostaną z Wami nawet wtedy jak zaczną sobie z Waszym Asystentem instalować trojany, bo ktoś Wam za to płaci? Życzę powodzenia z takim podejściem, ale ja tu więcej nie wracam. Drugi dzień próbuję pozbyć się tego dziadostwa, bo jego szczątki ciągle gdzieś tkwią w systemie.

 

Oczywiście, zaraz odezwie się moderacja, że to moja rzecz, że nie mam racji, że mogłem się zalogować, czytać licencję, że wszystko jest cacy. Wasz portal, Wasza polityka. Jeśli nie widzicie problemu, że dla wątpliwego zysku utrudniacie użytkownikom życie, Wasza sprawa. W zalewie innych stron tego typu cechowała Was do niedawna wiarygodność. Do niedawna.

 

Do widzenia. I niech ostatni zgasi światło.

Proponuję zamiast programu “klik, klik” (czytaj bezmyślna małpka), włączyć program Zdrowy rozsądek i logiczne myślenie. Zaręczam  że wszelakie kłopoty znikną …

fiesta, ale nie każdy jest na tyle świadomym userem i spora część ludzi właśnie w taki sposób instaluje programy. A wciskanie do asystenta takiego … (wstaw sobie słowo które najbardziej Ci pasuje), zwłaszcza na portalu jakim jest (był?) DP jest na prawdę słabe. Kiedyś bez wahania polecałem znajomym tą stronę kiedy chcieli coś ściagać, teraz muszę zawsze tłumaczyć żeby pod żadnym pozorem nie ściągali przez przycisk “Pobierz program”, ale przez “Wszystkie wersje” itd. To wszystko jest po prostu słabe. Zerknij sobie do działu “Bezpieczeństwo” i zobacz jak przyjazny jest asystent pobierania DP.

Nikt  nie  mówił  że  komputer  jest stworzony dla Neandertalczyka, to urządzenie przeznaczone jest raczej dla Homo sapiens …  :wink:

Nie wiem dlaczego tak zawzięcie bronisz tego wrzucania przez asystenta tych śmieci, jaki masz w tym cel?

Uważasz, że każdy jest nieomylny, musi mieć wiedzę na każdy temat i wszędzie spodziewać się podstępu nawet w oprogramowaniu na jeszcze niedawno bardzo renomowanym portalu, który robi wszystko aby swoją pozostałą renomę stracić?

W innych tematach (nie związanych z informatyką) też jesteś tak pewny siebie? Jeśli tak, to prawdziwy omnibus z Ciebie :badgrin: .

 

Od dawna nie polecam DP jako źródła oprogramowania - nawet zastrzegam aby nie pobierać z DP - wyszukuję miejsca, z których można pobrać bez zbędnych śmieci.

W ten sposób DP traci potrójnie - na braku odsłon swojej strony, na tym, że nie dostanie profitów za instalację tego śmiecia oraz na tym, że powiększa się grono osób, które nie mają dobrego zdania na temat DP jako źródła oprogramowania.

Wiem, że postępujących podobnie jest więcej osób, widać to nawet po wpisach, które tu się znajdują.

Niczego  nie  bronię, bo asystent nie jest dobrem, a raczej złem koniecznym.

 

Natomiast piętnuję bezmyślność, dowody w filmiku

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/co-drugi-uczen-iii-klasy-liceum-nie-zdal-probnej-matury/gpj9ss

 

Przepraszam to ma  być nasz przyszły  kwiat inteligencji??

 

Panienka, już studentka nie zna działań na ułamkach i nie  wie  ile to jest 1/2 + 1/4 ??

 

Dla takowych  Asystent pobierania  to faktycznie wyzwanie, ale  szczerze  nie żal mi   takowych.

Asekurujesz się wyborem i zwalasz winę na nieuwagę użytkownika…

O czym Ty człowieku bredzisz ? Ofierze gwałtu też oczywiście powiesz że miała za krótką spódniczkę ?

Sorry, jak by  chodziło  tylko  o nieuwagę faktycznie jest to problem, ale tu chodzi o beztroskę, nonszalancję czy wręcz bezmyślność. Zauważasz różnicę ??

 

Na przykład w Kodeksie Drogowym ktoś mądry wprowadził  “zasadę ograniczonego zaufania”, stosuj  ją w życiu (przy komputerze zwłaszcza) a nigdy źle na tym nie wyjdziesz.

Beztroska ? Bezmyślność ? Ofiara jest manipulowania na samym wejściu na portal, wszystkie zielone przyciski kojarzą się pozytywnie, ofiara chce pobrać program i co dostaje ?, zielony przycisk “Pobierz program” - dlaczego ne ma dymka o asystencie na całym przycisku ?. Ofiara nie jest świadoma zagrożenia bo strona wzbudza pozytywne wrażenie i zaufanie. Kolejno podczas instalacji jakieś nie jasne opcje a ich odznaczenie pewnie sugeruje ograniczenie funkcjonalnosci programu właściwego, “dodatek”,może być również utarzsamiany jakościowo z programem właściwym bo przecież jest polecany ! - dlaczego więc nie ma opisów tych śmieci w bazie dp ? Dlaczego np pod Daemon Tools jest napis Uwaga a w adnotacji informacja o “dodatkowych komponentach” a portal niepoleca instalacji tych dodatkowych komponentów - dlaczego zatem portal skoro tak się o nas troszczą nie ostrzega wyraźnie swoich użytkowników przed swoim asystentem pobierania syfu ?! To manipulacja i socjotrchnika pełną gębą ze strony portalu, to jest żer i wykorzystywanie nieświadomości, a Ty twierdzisz że to beztroska usera ?

Obecnie asystent serwuje piękną paczkę syfu: Omiga-plus, acerace i PriceFountain. Więcej na ten temat można sobie przeczytać na forum Picasso:

http://www.fixitpc.pl/topic/19809-portale-z-oprogramowaniem-instalatory-na-co-uwa%C5%BCa%C4%87/#entry130095

"…Omiga-plus to inwazyjny hijacker, którego celem jest przekierowanie użytkownika na wątpliwą wyszukiwarkę. By uzyskać cel, stosuje wszystkie możliwe triki, nie tylko masowo przechwytuje preferencje głównych przeglądarek, ale dla wzmocnienia własnej wytrzymałości modyfikuje także wszystkie skróty LNK przeglądarek. Tym sposobem pozorne wyczyszczenie przekierowań w opcjach przeglądarek jest nieskuteczne, użytkownik musi jeszcze wiedzieć, że należy ręcznie poprawić wszystkie skróty, ale o tym na ekranach instalacji nie było ani słowa, a sama operacja poprawiania skrótów definitywnie nie jest oczywista. Instalacje acerace i PriceFountain zaleją reklamami - injekcje na przeglądanych stronach, przekształcanie losowych słów kluczowych w hyperlinki, niespodziewane pop-upy oferujące wątpliwe lub szkodliwe programy. “acerace” należy do grupy Sambreel/Yontoo - instalacje te wprowadzają w system szkodliwy inwazyjny element w postaci sterowników “StdLib” ({losowy ciąg}*.sys). Ich aktywność generuje liczne problemy w systemie takie jak: problemy z przeglądaniem internetu, spowolnienie systemu, a w krytycznych przypadkach niemożność uruchomienia systemu / niebieski ekran śmierci BSOD (przykład 1, przykład 2).

Adware trudno usunąć. O ile w Panelu sterowania niby są pozycje do deinstalacji, to deinstalacja nie odwraca wszystkich zmian i nie usuwa wszystkich komponentów. Użytkownik musi się posiłkować specjalizowanym AdwCleaner, a i to może być nie wystarczające…"

Normalnie, to virus total online pokazuje zagrożenie w agencie. Ale - virus total online kłamie, bo to zewnętrzna firma* jest gospodarzem agenta. Mały program unchecky nie pozwala zainstalować niczego, co się “samo” chce zainstalować, nawet, gdy są w oknie instalatora jakieś wyszarzone przyciski.

Z programami na DP też różnie jest. Zacznę od szkodliwych szpiegowskich. Jakoś niewiele jest czystych intencji chcących zainstalować dziecku na komputerze Revealer Keylogger Free 2.09, albo SoftActivity Keylogger 7.7, także Spytech SpyAgent 8.40.14. Po wpisaniu uwag do Revealer Keylogger, zostałem skrytykowany pod programem, że

Ano podali, czyli @fiesta i @drobok. Jakby rzeczywiście uzasadnili powód, dla którego keylogger znalazł się w menu DP - tak wynika pełnia zgadzania się @Alexa. Znaczy - Oni wiedzą i w tym jest dramat, że nie wiadomo, w czyjej ręce jest granat.

 

http://prntscr.com/5t8r2b

A bierzesz pod uwagę, że ktoś może nie być tak wyedukowany w kwestiach informatycznych, jak ty?

 

Są ludzie, którzy nie mają pojęcia, że korzystając z Asystenta ściągają na swój komputer syf, tym bardziej że jest on przez DP opisywany jako coś pozytywnego.