Błąd przy aktualizacji BIOSu - error 255- TDK library initialization failed

Chce sobie zaktualizować bios plikiem z tej strony : http://support.lenov…nloads/DS038599

 po ściągnięciu i uruchomieniu wyskakuje mi błąd : error 255- TDK library initialization failed !

ktoś , coś ?

muszkers , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Z lektury google wynika, że Lenovo dało ciała i wszyscy mają problem z aktualizacją BIOSu.

Czyli wychodzi na to ze laptop leci na śmietnik ?;d

Gubię się - czemu na śmietnik?

W innym temacie opisałem problem z wifi a prawdopodobnie przyczyna tego może być wirus w biosie wiec bez aktualizacji to nic nie mogę ;d

Wirus w bios to obecnie raczej legenda. Szczególnie mając uefi i włączone secure boot. 

Zanim na śmietnik to lepiej skopiować sterowniki i czystą instalację wykonać. Skuteczna na wszystkie softwarowe problemy. Zresztą to może być wina routera, inne urządzenia mają połączenie na nim? Lub karta sieciowa się sypie. Próbowałeś użyć zewnętrznej na usb? 

W sensie jaka instalacja?? ;d

z routerem nie ma problemu bo tylko mi nie działa a już próbowałem z karta na usb to podziałało godzinkę i wystąpił taki sam problem 

Dla mnie to reinstalacja systemu jak wspomniał rafikrafik, albo dział bezpieczeństwo:

https://forum.dobreprogramy.pl/raport-obowiazkowy-farbar-recovery-scan-tool-529695t.html

 

Formatów to ja juz robiłem kilkanaście ;p

Zacznij od ustawień (zarzędzanie energią) - odznacz:  USB-Root-Hub-properties.png

Potem to samo spróbuj dla wszystkich hubów USB I wtedy podłącz kartę na USB. 

 

No i nic to nie pomogło ;/

Proponuję zresetować bios. Potem pobrać na dysk sterowniki LAN, odinstalować w menadżerze urządzeń, restart i ponownie zainstalować pobrane, restart.

 

Czy da się zresetować bez rozkręcania?

i czy są jakieś inne propozycje ?

Odepnij zasilanie. Na jakie 5 minut wyjmij baterię. Potem po podłączeniu wyskoczy ekran z opcjami uruchamiania.

Na forum fixitpc znalazłem taką informację: