Błędna baza wirusów Avast 6

Po dzisiejszej wieczornej aktualizacji bazy (110411-1) Avast 6 blokuje wszystkie połączenia,

zauważył ktoś u siebie takie problemy ??

U mnie to samo, dp.pl z wirusem według avasta :smiley:

No musiałem wyłączyć bo nie dało rady poruszać się po sieci.

Pojechali bez mydła :slight_smile:

też mam to samo.nawet dobreprogramy mi blokuje xd

JustShadow , bMk , Ma$$ey ,

czasem zdarzają się wpadki, że wszystko interpretuje jako false positive.

Do jutra pewnie przejdzie. :wink:

Ale i tak sytuacja, która nie powinna mieć miejsca.

No teraz tylko czekać na kolejną aktualizację, która to poprawi, bo buszowanie na necie bez antywirusa to trochę sport ekstremalny.

Mam nadzieje, że szybko to poprawią.

u mnie to samo. mam wersje Internet Security

gallery/image.php?album_id=20&image_id=3770

Mam wyłączonego Avasta bo nigdzie nie mogę wejść. Wszystkie strony zablokowane i wykrywa zagrożenie typu “opera.exe” itp itd:/

Zrobiłem aktualizację na 2 komputerach i na obu to samo:/

Ale kaszana xd :D.Avast software odwalił klapę :lol:

No śmiech na sali po prostu :x

Uff juz myslałem że jakiś syf się przyplątał a to wina avasta a le czy to dobrze to nie wiem taka firma nie powinna sobie pozwalać na taki szajs. Wyłączyłem ochron www i czekam na poprawę a i jeszcze jedno pytanko próbowałem ręcznie pobrać aktualizację ale avast nie może sie połączyć czyzby tak namieszali że że sami sobienie mogą pomóc oby nie :frowning:

widzę że nie jestem sam … :slight_smile: już się zaczynałem poważnie zastanawiać , (blokował dosłownie wszystko) nad zmianą antywirusa

…ostatnio avast jest jakiś przewrażliwiony… sterownik wirtualnego napędu sdtp.sys wykrywa jako “wysoce niebezpieczny” …

araok tak jest nie można się połączyć z serwerem :razz:

Seba791p akurat ten sterownik dużo programów uznaje jako potencjalne niebezpieczny.

A u mnie w Avast przy aktualizacji bazy wirusów jest błąd i nie może pobrać.

obecnie zapewne wielu użytkowników próbuje ręcznie zaktualizować soft widząc co się dzieje i być może ich serwery nie wytrzymały, dlatego teraz wyskakuje błąd, trzeba przeczekać :slight_smile:

Wyszła aktualizacja, która naprawia dotychczasowe problemy !!

110411-2

Nie znam numeru, gdyż korzystam z Linuksa.

Wiem to z rozmowy na GG z kumplem.

Potwierdzam. Po ręcznej aktualizacji do wersji bazy 110411-2, avast odpuścił blokowanie min. DP.

Zmartwychwstał:]