Bluescreen podczas instalacji windows 7

Witam.Mam duży problem z zainstalowaniem W7.Dodam że nie miałem tego przy pierwszej wersji Beta.Wrzucam płytkę z W7,restart-ładuje pliki do formatu-pokazuje się logo i starting windows i po tym jest bluescreen.Jestem pewny że windows 7 ściągnął się prawidłowo.Podejrzewam brak jakichś sterowników,ponieważ na virtual pc instaluje się bez problemu,ale przetestowanie na tym to nic ciekawego.Mój komp jak w podpisie.Proszę o pomoc.

123927924134.jpg

podkręcałeś procka albo grafikę bo wygląda na typowy błąd jeżeli sprzęt był kręcony i sprzęt nie wyrabia obciążenia

Absolutnie nigdy się tym nie bawiłem.Nie mam o tym pojęcia.Ale dlaczego pierwsza beta chodziła?Może przy instalacji załadować inne sterowniki?Na virtual pc normalnie idzie.Instalowałem na swoim sprzęcie vistę 32 i 64 bit i jakoś wytrzymywał obciążenie.

:? IMO coś nie tak z zasilaczem, pierwsza beta mogła działać ale podczas wytężonej pracy mogło nie starczyć mocy, spróbuj jeszcze raz zainstalować system, może się uda,

sprawdź jakie masz temperatury poszczególnych podzespołów w programie Everest, a także napięcia, najlepiej podaj je tu na forum.

Zaraz podam.Mam płytkę z pierwszą betą i idzie bez problemu.Z jakiej zakładki everestu mam podać temperatury?

w programie Everest napięcia i temperatury sprawdzisz w zakładce Komputer>Czujniki

Oto temperatury jak na moje oko to jest ok.

124152594936.JPG

no temp. i napięcia w normie

jeśli jesteś pewien, że obraz poprawnie się ściągnął to spróbuj może jeszcze raz nagrać obraz na płytkę, bo na virtualu chyba instalowałeś z *.iso - więc szło dobrze

Płytka jest dobrze nagrana sprawdziłem ją też na virtualu :frowning: .Może zmienić bios? Kiedyś miałem problem z dźwiękiem na viście nie zapamiętywała sterowników i za każdym odpaleniem kompa instalowały się od nowa no i zmiana biosu pomogła.

Mam ten sam problem! Z tym ,że ja sformatowałem partycję z Windows 7 z poziomu Windowsa Visty. W oknie systemów ,które można

zabootować ,nadal jest Windows 7 pomimo sformatowania partycji. Proszę o pomoc.

Adwody1 , wejdź w narzędzie Konfiguracji systemu (Start --> Uruchom --> msconfig) wejdź na zakładkę Rozruch i usuń wpis z Win7

Hmm … nie pomogło :frowning:

A tu bluescreen podczas instalacji wersji 64-bit tylko inne oznaczenie po stop…

124161587460.jpg

Hmm… To może też być wina pamięci RAM, albo dysku twardego. Przeskanuj ram na występowanie błędów programem MemTest, oraz dysk twardy programem HD Tune. Obydwa znajdziesz na dobreprogramy.pl - Są darmowe !

Sprawdzałem ram mam w zapasie 2x1gb i 2x2gb,próbowałem różnych kombinacji i lipa.Ale wersja pierwsza Beta 7000 idzie także wątpie aby to był ram.Na innym forum też napisałem o tym problemie i napisało parę osób że też mają taki problem.Szkoda że na stronie MS nie wsparcia technicznego dla windows 7,nawet nie wiem na jaki e-mail można do nich napisać w tej sprawie.Mam obecnie na kompie xp jako główny system i na osobnej partycji vistę-64 i nie miałem nigdy żadnego bluescreena.

Witam,

Mam identyczny problem: podobny ekran błędu podczas instalacji Win7 RC na kompie stacjonarnym, nie podkręcanym. Do tej pory wszystko było ok, build 7000 instalował się bezproblemowo. Obraz Win7 RC na 100% poprawny, zainstalował się dobrze na notebooke’u, natomiast na stacjonarnym pojawia się wspomniany w tym wątku niebieski ekran…

Chyba już cały net przejrzałem i nic.Wg.mnie brakuje jakichś sterowników.Zauważ że wersja beta 7000 miała rozmiar ok.2.44 gb a RC1 2.35,możliwe że coś nie potrzebnie wyrzucono.A jaką masz konfigurację stacjonarnego?

GeForce 7900, 2GB RAM DDR2, dwurdzeniowy Intel… zintegrowany dzwiek. Z tego co poczytalem w anglojezycznej sieci,problem moze tkwic wlasnie w kartach geforce lub sterownikach do nich,nie moge jej jednak usunac,gdyz nie mam karty zastepczej.

Ja mam starą 7600 gt na niej próbowałem i też to samo.Na pewnym anglojęzycznym forum gość miał podobną konfigurację jak ja i też mu wywalało niebieski ekran.Być może pojawi się na dniach jakaś informacja na stronie MS na ten temat,a teraz to raczej nic na to nie poradzimy.

Moja płyta główna: Asus P5VD2-MX

Mam podobny ( jeśli nie ten sam ) problem - przy bootowaniu środowiska instalacyjnego w Windows 7 RC Build 7100 mam BSOD Stop 0x00000124. System wywala się przy ładowaniu sterownika Disk.sys, co mogłoby wskazywać, że problem leży po stronie kontrolerów dysków ( jednak żadna zmiana konfiguracji w BIOS nie pomogła ). Dodam jeszcze, że ostatnia beta instalowała się prawie bezproblemowo ( bardzo długi czas oczekiwania na włączenie się instalatora po załadowaniu środowiska instalacyjnego ).

Właśnie próbuję zainstalować RC używając płyty wersji BETA ( zamieniając obraz install.wim z katalogu sources ). Myślałem również nad skopiowaniem środowiska instalacyjnego z bety do RC ( plik boot.wim ), ale niestety nie przyniosło to rezultatów ( a nie wiem jak modyfikować obrazy wim - zmiany wprowadzone przez dism zdają się nie dawać żadnego rezultatu ( oczywiście zapisałem zmiany przez /Commit ) ).