Czarny ekran po przywracaniu systemu Windows 7

Witam …

Ogólnie problemem i na chwilę obecną jest zrestartowanie się systemu Windows 7 do momentu pierwszej instalacji … a miał tylko przywrócić system z kilku dni wcześniej …

Może zacznę od początku - bo to historia długa i w dodatku nie moja , a znajomego któremu starałem się pomóc !

Zaczęło się u niego od komunikatu o “zablokowaniu komputera przez policję” ; kodu UKASH … Sam dowiedziałem się że to tylko wirus i próba wyłudzenia pieniędzy - więc szukałem porad jak się pozbyć niechcianego komunikatu … pierwsza próba polegała na skorzystaniu z generatora kodów UKASH - niestety nie pomogło ! … potem znalazłem radę gdzieś na forum , że najlepiej jest przywrócić system sprzed kilku dni w trybie awaryjnym … No i tak zrobił ten mój znajomy … Dziś jest 28 lipca a w opcjach było by system przywrócono z dnia 24 lipca ; przy czym komunikaty zapewniały że dokumenty nie zostaną utracone … W oczekiwaniu na przywrócenie systemu , po uruchomieniu … długo , długo był czarny ekran i tylko strzałka kursora … kolega spróbował jeszcze raz i potem czekał dłużej … no i pojawiło się , ale znów od początku wszystko - ustawienie nazwy administratora , ustawienie hasła , godziny i daty … Potem na pulpicie pojawił się tylko kosz ? ! ? … Czy to znaczy że system się sformatował do zera ? Czy jest jakaś możliwość odzyskania danych ? Co zrobić żeby faktycznie system wrócił do stanu z dnia 24 lipca ? Jest jakaś szansa … proszę o jakiekolwiek wskazówki - znajomy postanowił zaczekać z używaniem komputera do czasu jakiejkolwiek pomocy … Każda rada i wskazówka cenna !

Nie wiem co z UKASem, można było spróbować usunąć go normalnie, wklejając logi z OTL, istnieje też OTLPE w razie gdy system nie działa. http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/

Skoro system działa,to sprawdź czy na dysku znajdują się dane, które są Ci potrzebne. Albo zobacz - Odzyskanie danych z dysku w sytuacji gdy system nie działa odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Zobacz temat - Problem z uruchomieniem systemu. problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html, zwłaszcza pkt. 5 czyli reinstalacja Windows 7 bez utraty danych naprawa-windows-wirusy-brakujace-pliki-t476472.html#p3005687 procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html

Przy czym jeżeli masz system z Service Pack 1, to chyba dobrze byłoby żeby płyta z której będzie wykonywana reinstalacja zawierała Windows 7 ze zintegrowanym SP1. Chwila - nie wiem jak ma się do tego UKASH.

A może po prostu pomyliłeś się i zalogowałeś się na inne konto aniżeli zawsze, aniżeli te na którym były ważne dane?

Co zrobiłbym na Twoim miejscu? Praktyczne rady, krok po kroku

  1. Sprawdzam czy dane, na których mi zależy są na dysku i w razie potrzeby, na wszelki wypadek, wykonuję kopię zapasową danych.

Można to zrobić gdy:

  1. Wykonuję i wklejam logi z OTL

Logi wklejamy na http://www.wklej.org/

Następnie proponuję, żebyś kliknął w znaczek wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości (zgłoś post) i poprosił moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo. Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.

  1. Jeżeli dalej będą problemy, to myślę o:

Daj znać o efektach.

Powodzenia.

Pozdrawiam.

Dodane 28 lipca 2012 13:03:36

Rada na przyszłość. Gdy wszystko jest dobrze wykonuj kopie zapasowe.

Proponuję Paragon Backup & Recovery 2012 Free: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html (instrukcja w pliku PDF: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon, program do odczytu instrukcji Adobe Reader http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub Foxit Reader http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html). Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musisz używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem), tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona (albo chyba nawet nie musisz używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem) i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii. Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … nd-restore (więcej w Google, hasło typu “kopie zapasowe Windows 7”).

Dodane 28 lipca 2012 13:22:51

Przypomniało mi się coś - gdy uruchomisz przywracanie systemu to można spośród dostępnych punktów przywracania można wybrać “cofnij przywracanie systemu”, w ten sposób przywracanie systemu które wykonałeś może zostać cofnięte. Wtedy możesz zająć się logami z OTL i usunięciem UKASha i będzie po problemach.

No witam ponownie … Odpowiedź niesamowita , choć wydaje mi się że wiekszość punktów nas nie dotyczy … bo logi trzeba było robić wcześniej - zanim popełniliśmy ten błąd i wzieliśmy się za przywracanie systemu … No sytem został przywrócony , ale chyba za daleko w czasie nas cofnęło … Niestety było parę ważnych dokumentów nad którymi można łzy rozlewać - więc zależy nam na tym żeby to co piszesz - co zacytowałem - było realne … Znajomy kontaktuje się ze mną przez telefon i ja sam faktycznie nie widzę co jemy pozostało po tym “przywracaniu” i nawet nie wiem jak to fizycznie się robi , żeby powrócić do stanu początkowego … gdybyś mógł krok po kroku - co gdzie nacisnąć … Bo szczerze mówiąc sam straciłem wiarę w to że to takie może być proste żeby znów cofnąć się do stanu pierwotnego - gdzie cofnąć to przywracanie …

… i tak juz jestem wdzięczny za pomoc , ale prosiłbym o więcej szczegółów - gdyby to nie robiło Ci problemów ?!

adam9870 =D> dzięki ; naprawdę dzięki ! =D>