Dlaczego podczas odtwarzania zacina się film?

Witam.

Mam taki problem.

Komputer stary 6 lat. Padła płyta główna. Po wymianie na inną: Gigabyte GA-G41 MT Socket 775 i jednocześnie procesora bo to już DDR3 (wcześniej DDR2) na Intel Pentium 4, zauważyłem że czasami zacina mi się film podczas oglądania.Nie są to jakieś duże zacięcia ale widoczne i denerwujące. Nie wiem czego to jest wina!

Co odpowiada za prawidłowe odtwarzanie filmów na PC???

Karta graficzna jest stara GT 8600 i w dobrym stanie. Wcześniej nie miałem takich problemów. Czy to wina odtwarzacza? Zainstalowany nie przeze mnie All Player. Może ma to znaczenie (nie testowałem jeszcze), że filmy z napisami odtwarzam z Iwoną.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

All Player? On wyginął.

Zainstaluj VLC, tam zobacz.

Witaj

odinstaluj All Player ,przeczyść system

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

i zainstaluj sobie ten vlc lub

http://www.dobreprogramy.pl/The-KMPlaye … 12538.html

Nie wyjaśniłeś spraw najważniejszych (zainstalowane kodeki, jaki to film (kodek, rozdzielczość), ale wstępnie można wnioskować, że masz już stary komputer. Kodowanie filmów idzie naprzód i do ich odtwarzania potrzeba coraz mocniejszego sprzętu. Już wyświetlanie bajeranckich napisów może zżerać sporą część mocy procesora, a kiedy jeszcze każesz sobie odczytywać napisy…

Próba odtwarzania w playerze ze zintegrowanymi kodekami jest dobrym pomysłem. VLC2, SMplayer2, KMP. Inne wyjście to instalacja jakiejś minimalistycznej paczki kodeków (k-lite nie jest minimalistyczne) i próba wymuszenia dekodowania sprzętowego, o karta graficzna ci na to pozwoli. Jeżeli i to ci nie pomoże, czeka cię wymiana sprzętu na lepszy.

Może inaczej.

System czysty jak łza. Po formacie.

Procesor włożony używany. Wcześniej AMD Athlon 64x2 dwurdzeniowy. Teraz jedno ale Intel i DDR3. Nie wiem czy to ma znaczenie???

NIE WIEM NA CO ZWRÓCIĆ WIĘKSZĄ UWAGĘ!

I teraz czy to może być wina procesora jednordzeniowego, może pamięci 2 GB wcześniej 2x1 GB czy raczej playera i kodeków? Jeśli to ostatnie to pół biedy, ale wcześniej tez była tylko paczka kodeków tylko że BS Player Pro i bez problemów.

a doinstaluj te codeki

http://www.dobreprogramy.pl/KLite-Codec … 13137.html

nie napisałeś ile Ghz ma procesor od intela

ale nie przekonamy się czy to wina playera jeżeli nie zainstaluje vlc(linki powyżej) i nie powiesz czy nadal się zacina

Jak dobrze pamiętam, bo nie jestem przy PC to 3,2 GHz.

Czy to ma znaczenie w tym przypadku czy jedno czy dwu rdszeniowy procesor?

Przypomniałem sobie że miałem również problem z muzyką. Włączony Winamp lub You Tube, jeszcze jeden soft w tle i przeglądając jakąś stronę muzyka się zacięła tak jak na gramofonowej czarnej płycie.

GuiiHz , Leszek2204 , GRYF , takie śmieciowe porady żeby zmienić odtwarzacz to powinny być traktowane jak spam.

wopiga , jeśli chcesz pomocy fachowców od ALLPlayera to znajdziesz ich na http://forum.allplayer.org/

Tak jak napisali pawcio1212 i Frankfurterium bardzo istotne są informacje takie jak częstotliwość zegara CPU starego i nowego (ilość rdzeni ma w tym wypadku małe znaczenie), jakie masz zainstalowane kodeki oraz jaką wersję ALLPlayera używasz.

Kolejna ważna sprawa to w jakim trybie ALLPlayera odtwarzasz (Elite włączone czy wyłączone) oraz na jakich kodekach odtwarza on te filmy z którymi jest problem (informacje te są dostępne pod menu prawego klawisza -> filtry -> filtry w użyciu).

Co do kodeków to dedykowaną do ALLPlayera paczkę można pobrać z jego liveupdate ale spisuje się on też nieźle na K-Lite Mega.

Odtwarzanie z lektorem bardziej obciąża system niż bez lektora więc ma tu znaczenie częstotliwość CPU.

ALLPlayera zalecam używać najnowszego v5.2 (było kilka ważnych poprawek) więc jeśli masz inną wersję zacznij od aktualizacji programu.

Możesz zmienić tryb działania ALLPlayera na starszy wyłączając tryb “Elite” (duży przycisk z tym napisem pojawiający się na górze okna).

a grzeczniej tego nie można poprawić

skoro takiś fachowiec

GRYF , przepraszam jeśli poczułeś się urażony ale na tym forum gdy tylko pojawia się gdzieś nazwa ALLPlayer to zaraz pojawia się pełno wpisów żeby zmienić odtwarzacz mimo że problem łatwo można rozwiązać.

Porady nazwałem “śmieciowymi” bo nie mają w zasadzie nic wspólnego z rozwiązaniem problemu (to jakby przy problemie z wirusem radzić zmianę windowsa na linuxa).

Dlatego polecam w przypadku ALLPlayera korzystanie z forum autora programu.

OK Panowie, wszystko mi jedno jaki player tylko taki żeby wspołpracował z IVONĄ a tu już jest selekcja bo nie każdy ma taka opcję. Może znacie inny prócz ALLPlayer (znam BEST Playera-portable)

Próbuję dojść czy to wina playera czy podzespołów PC-a.

Nie chcę instalować co popadnie na zasadzie prób i błędów bo zaśmiecę komputer a właśnie był formatowany i chcę aby był czysty jak najdłużej.

Jak nie chcesz zaśmiecać sobie systemu to tym bardziej trzeba zacząć od sprawdzenia opcji w już zainstalowanym programie.

Podaj informacje o których napisałem wyżej (dlaczego-podczas-odtwarzania-zacina-sie-film-t499909.html#p3143875), sprawdź z wyłączonym trybem Elite (obciążenie systemu powinno być mniejsze).

Dobra sprawdzę.