Dlaczego tak spada wolna pamięć na dysku?!

W ekspresowym tempie spada mi wielkość dostępnej pamięci na dysku.

Nie edytuję filmów, pracuję z muzyką.

Absurd polega na tym że wielkość pamięci spada nieproporcjonalnie do plików którymi się zajmuję.

Nie otwieram też jakiejś wielkiej liczby reczy w internecie.

Podczas czyszczenia CCCleanerem czyści mi około 200MB…

Co się dzieje?

Dosłownie kilka tygodni temu zainstalowałem SP2.

Pamieć z około 85GB “skoczyła” do 125GB.

Po tych kilku tygodniach mam 78GB! !!

Założyć można że wszystkie pliki które znalazły się w moim komputerze to około 8GB.

Gdzie reszta?

Co to znaczy że to może być od “pliku wymiany (Windows), który masz pewnie ustawiony, aby dynamicznie się powiększał w zależności od zapotrzebowania”?

Jak to zmienić?

Na początek wył. indeksowanie, przywracanie systemu oraz hibernację. Wł. natomiast kompresję. Usuń pliki tymczasowe, deinst. hotfixów (tutaj najlepiej sprawdzi się CCleaner oraz Odkurzacz).

Lektura: KLIK

Wchodzisz we właściwości systemu -> Zaawansowane -> w sekcji Wydajność w Ustawienia -> Zaawansowane -> w sekcji Pamięć Wirtualna w Zmień. Ustawiasz na sztywno, tj. dolna i górna granica taka sama (rozmiar niestandard.). Zakłada się, że 1.5 x pamięć fizyczna, ale jak masz dużo RAM’u to nie musisz przesadzać.

Prawdopodobnie to pliki przywracania systemu windows i być może wirusy. Typuję też na błędy i radzę zrobić scandisk

Oki, doszedłem tam ale na ile mam ustawić na sztywno?

(Vista Home Premium, 4GB RAM, procek 2.4 dwurdzeniowy…)

Dodane 26.10.2009 (Pn) 22:57

Czy chodzi Ci o skanowanie jakmiś antywirem?

Mam Nortona i uzywam go regularnie, skanuję cały komputer, usuwam problemy.

Jak wyżej: używam też regularnie CCCleaner ale to kompletnie nic nie zmienia…

Chyba że pomijam w CC jakąś funkcję która by przywróciła tą pamięć?

4GB RAM? Ustaw np. 2048-2048 i zobaczymy. Co do wirusów (chociaż imho to nie ich sprawka) - Dr.WEB CureIt! oraz Malwarebytes Anti-Malware, ewentualnie Kaspersky Virus Removal Tool. Przywracania systemu wył., również we właściwościach systemu (na zakładce Przywracania systemu) - i niech system usunie wszystkie punkty przywracania jakie utworzył. Daj znać czy coś się zmieniło z pojemnością dysku.

Zastosowałem wskazówki dot. pamięci wirtualnej przydzielając na sztywno 2048 MB - 2048 MB.

Wolna pamięć na dysku skoczyła ok. 3GB… Nie więcej.

Co do wirusów do uzywam Nortona, skanuję regularnie.

Czy tam też jest opcja usuwania wirusów?