Dobry Edytor HTML

Chce wiedzieć czy NVU jest dobrym programem do edytowania HTML, jak znacie lepszy to piszcie w komentarzach

Notepad++. Zresztą, liczą się Twoje umiejętności a nie program, w którym będziesz robił. To Tobie ma się program podobać, ma zawierać takie funkcję jakie są Ci potrzebne, nie nam…

Na początek polecam WorPad, uczy pokory i cierpliwości w szukaniu błędów składniowych :x

Mam Notepad++ :slight_smile: Ale mi chodzi o program w style NVU

Jeśli chodzi o sam HTML to obojętnie co byle miało kolorowanie składni, do bardziej szerokich zastosowań polecam Aptanę, używam od ponad roku i nie mogę złego słowa powiedzieć.

IMHO zamiana Notepad++ na NVU to krok wstecz. Tak poza tym html to nie programowanie

Jeżeli chodzi, tak jak to opisał autor, o zwykłą edycję HTML-a, używanie Aptany to jak strzelanie z armaty do komara. Aptana (i Eclipse, na którym bazuje) w porównaniu do edytorków pokroju Notepada++ rusza się jak cielna krowa. Prawda, że ma sporo większe możliwości, ale jaki ich procent tyczy się czystego HTML-a?

Oprócz wspomnianych poleciłbym SublimeText2 (podświetlanie składni, automatyczna tabulacja, dokańczanie znaczników), Geany albo Comodo Edit.

nvu nie jest już rozwijany polecam kompozer (to jest jego kontynuacja) lub seamonkey (w pakiecie masz edytor html)

kEd też już nie jest rozwijany ale siła przyzwyczajenia robi swoje. Akurat do edycji htmla nie potrzeba nie wiadomo jakich bajerów i wyglądu więc spokojnie można go polecić.

Notepad++ też zły nie jest.

dobry-edytor-html-t323643.html

edytor-html-t24930.html

No tylko czy obecnie istnieją jakiekolwiek strony oparte o czysty HTML? Ile mu zajmie nauka HTMLa? 3 dni? Później i tak zabierze się za coś innego…