Dobry Edytor HTML

(system) #1

Chce wiedzieć czy NVU jest dobrym programem do edytowania HTML, jak znacie lepszy to piszcie w komentarzach

(Rst00) #2

Notepad++. Zresztą, liczą się Twoje umiejętności a nie program, w którym będziesz robił. To Tobie ma się program podobać, ma zawierać takie funkcję jakie są Ci potrzebne, nie nam…

(userrpl) #3

Na początek polecam WorPad, uczy pokory i cierpliwości w szukaniu błędów składniowych :x

(system) #4

Mam Notepad++ :slight_smile: Ale mi chodzi o program w style NVU

(Marcin86s) #5

Jeśli chodzi o sam HTML to obojętnie co byle miało kolorowanie składni, do bardziej szerokich zastosowań polecam Aptanę, używam od ponad roku i nie mogę złego słowa powiedzieć.

(B.Andy) #6

IMHO zamiana Notepad++ na NVU to krok wstecz. Tak poza tym html to nie programowanie

(Frankfurterium) #7

Jeżeli chodzi, tak jak to opisał autor, o zwykłą edycję HTML-a, używanie Aptany to jak strzelanie z armaty do komara. Aptana (i Eclipse, na którym bazuje) w porównaniu do edytorków pokroju Notepada++ rusza się jak cielna krowa. Prawda, że ma sporo większe możliwości, ale jaki ich procent tyczy się czystego HTML-a?

Oprócz wspomnianych poleciłbym SublimeText2 (podświetlanie składni, automatyczna tabulacja, dokańczanie znaczników), Geany albo Comodo Edit.

(system) #8

nvu nie jest już rozwijany polecam kompozer (to jest jego kontynuacja) lub seamonkey (w pakiecie masz edytor html)

(zeki) #9

kEd też już nie jest rozwijany ale siła przyzwyczajenia robi swoje. Akurat do edycji htmla nie potrzeba nie wiadomo jakich bajerów i wyglądu więc spokojnie można go polecić.

Notepad++ też zły nie jest.

(Chillout) #10

dobry-edytor-html-t323643.html

edytor-html-t24930.html

(Marcin86s) #11

No tylko czy obecnie istnieją jakiekolwiek strony oparte o czysty HTML? Ile mu zajmie nauka HTMLa? 3 dni? Później i tak zabierze się za coś innego…