Dysk do laptopa

Witam zastanawiam się nad kupnem dysku do laptopa. Interesują mnie dyski 1TB, 5400 obr./min, pamięć cache: 8 MB (szybszych nie znalazłem o tej pojemności), albo 750GB, 7200 obr./min, pamięć cache: 16 MB. W co lepiej zainwestować? Jakie konkretne produkty polecacie? Cena do 400zł. System Ubuntu.

Na czym ci bardziej zależy,na pojemności czy wydajności?

Ja wybrałbym szybszy,ale to już kwestia upodobań.System (patrz podpis) działa trochę żwawiej.

Dla porównania wrzucam screeny z HD Tune -Toshiba 5400 obr./min i WD 7200 obr./min.

95563302e4c496a1m.jpg600c897c37e0c623m.jpg

Hmm w sumie na wydajności, ale też czy kultura pracy będzie na przyzwoitym poziomie? Bo słyszałem że dyski 7200 potrafią chodzić głośniej. Jeśli bym miał wybierać 7200 to jaki producent? Oczywiście w grę wchodzą tylko dyski 750 GB .

Od siebie mogę polecić tylko coś z WD.Mam parę dysków WD i parę Seagate.

WD wcale nie słyszę i sprawują się bardzo dobrze,Seagate cały czas coś skrobie i chrobocze,w dodatku jeden na którym miałem masę zdjęć mi padł.

Czytałem dobre opinie o Samsungach,ale osobiście nie miałem styczności z Samsungami więc się o nich nie wypowiem.

Może ktoś jeszcze coś ci poleci.

No właśnie sam trochę poszperałem i z tego co widzę to tylko WD. Z samsingami są niezłe jaja. Dzięki.

A ja WD nie polecam.

Sam wybrałbym Samsunga (mam kilka) albo Seagate (tez kilka).