Dysk do laptopa

(Gil08) #1

Witam zastanawiam się nad kupnem dysku do laptopa. Interesują mnie dyski 1TB, 5400 obr./min, pamięć cache: 8 MB (szybszych nie znalazłem o tej pojemności), albo 750GB, 7200 obr./min, pamięć cache: 16 MB. W co lepiej zainwestować? Jakie konkretne produkty polecacie? Cena do 400zł. System Ubuntu.

(Pixel) #2

Na czym ci bardziej zależy,na pojemności czy wydajności?

Ja wybrałbym szybszy,ale to już kwestia upodobań.System (patrz podpis) działa trochę żwawiej.

Dla porównania wrzucam screeny z HD Tune -Toshiba 5400 obr./min i WD 7200 obr./min.

95563302e4c496a1m.jpg600c897c37e0c623m.jpg

(Gil08) #3

Hmm w sumie na wydajności, ale też czy kultura pracy będzie na przyzwoitym poziomie? Bo słyszałem że dyski 7200 potrafią chodzić głośniej. Jeśli bym miał wybierać 7200 to jaki producent? Oczywiście w grę wchodzą tylko dyski 750 GB .

(Pixel) #4

Od siebie mogę polecić tylko coś z WD.Mam parę dysków WD i parę Seagate.

WD wcale nie słyszę i sprawują się bardzo dobrze,Seagate cały czas coś skrobie i chrobocze,w dodatku jeden na którym miałem masę zdjęć mi padł.

Czytałem dobre opinie o Samsungach,ale osobiście nie miałem styczności z Samsungami więc się o nich nie wypowiem.

Może ktoś jeszcze coś ci poleci.

(Gil08) #5

No właśnie sam trochę poszperałem i z tego co widzę to tylko WD. Z samsingami są niezłe jaja. Dzięki.

(Daneodzyskaj) #6

A ja WD nie polecam.

Sam wybrałbym Samsunga (mam kilka) albo Seagate (tez kilka).