Ile kosztuje naprawa lub wymiana chipsetu w laptopie?

Mój laptop Lenovo G505s nie wykrywa baterii, karta Wi-Fi nie wykrywa żadnych sieci, tylko jak pójdę do pokoju gdzie jest router i ma problem z zegarem systemowym - po odłączeniu laptopa od zasilania zegar systemowy przestaje działać i data jest nieprawidłowa. Kiedy serwisant przyniósł mi go z wymiany pasty termoprzewodzącej, powiedział, że wszystkie te problemy które wymieniłem wyżej leżą w płycie głównej / to wina chipsetu. Dodał też że G505s to awaryjny model. Mam do Was pytanie: Ile kosztuje naprawa lub wymiana chipsetu?

Za wykrywanie baterii i jej ładowanie odpowiada układ zasilania karta wi fi może nie mieć podłączonych anten i w tym przypadku zasięg sieci jest bardzo nie wielki  a za datę odpowiada bateria cmos więc te przypadki ni jak sie nie mają do chipa co do chipsetu jak byłby wadliwy to nie miałbyś obrazu :smiley: lub artefakty  naprawa tz przegrzanie to koszt od 250 do 300 zł zależy kto ile sobie liczy wymiana to już koszty chipa (wszystko zależy od układu)+100/150 zł robocizny 

 

Dzięki

Ale nie było tak od zawsze. Problem z baterią zaczął się w lipcu 2014, z Wi-Fi w październiku 2015 a z zegarem w listopadzie 2015

Mam ten laptop od listopada 2013

jakiego? APU?

Baterie wymieniałeś na nową czy nie wykrywa tej starej?

Tak jak kolega ci napisał, za czas odpowiada bateria CMOS, chipset tutaj nie ma znaczenia. APU oznacza zintegrowanie procesora z układem graficznym. Ten układ nie ma udziału w twoich problemach.  

Karte wifi jeśli uważasz że się popsuła możesz wymienić http://allegro.pl/karta-wifi-atheros-ar5b225-aw-nb097h-lenovo-g505-i6128569294.html Koszt wewnętrznej takiej jak obecnie wychodzi mniej niż kupno tp-linka wystającego z USB.

Wszystko zależy od konfiguracji cz płyta jest na samym procu /proc+południowy/proc+południowy+grafika/

Tak jak napisałem wcześniej te usterki nie maja nic wspólnego z chipem 

Czemu nie zadałeś tych pytań serwisantowi?

Nie pomyślałem :confused:

Możesz zawsze spróbować zadzwonić do tego serwisanta i się zapytać.