Ile kosztuje naprawa lub wymiana chipsetu w laptopie?

(matidobryworms13) #1

Mój laptop Lenovo G505s nie wykrywa baterii, karta Wi-Fi nie wykrywa żadnych sieci, tylko jak pójdę do pokoju gdzie jest router i ma problem z zegarem systemowym - po odłączeniu laptopa od zasilania zegar systemowy przestaje działać i data jest nieprawidłowa. Kiedy serwisant przyniósł mi go z wymiany pasty termoprzewodzącej, powiedział, że wszystkie te problemy które wymieniłem wyżej leżą w płycie głównej / to wina chipsetu. Dodał też że G505s to awaryjny model. Mam do Was pytanie: Ile kosztuje naprawa lub wymiana chipsetu?

(Bax) #2

Za wykrywanie baterii i jej ładowanie odpowiada układ zasilania karta wi fi może nie mieć podłączonych anten i w tym przypadku zasięg sieci jest bardzo nie wielki  a za datę odpowiada bateria cmos więc te przypadki ni jak sie nie mają do chipa co do chipsetu jak byłby wadliwy to nie miałbyś obrazu :smiley: lub artefakty  naprawa tz przegrzanie to koszt od 250 do 300 zł zależy kto ile sobie liczy wymiana to już koszty chipa (wszystko zależy od układu)+100/150 zł robocizny 

(matidobryworms13) #3

Dzięki

Ale nie było tak od zawsze. Problem z baterią zaczął się w lipcu 2014, z Wi-Fi w październiku 2015 a z zegarem w listopadzie 2015

Mam ten laptop od listopada 2013

jakiego? APU?

(Longhorn2009) #4

Baterie wymieniałeś na nową czy nie wykrywa tej starej?

Tak jak kolega ci napisał, za czas odpowiada bateria CMOS, chipset tutaj nie ma znaczenia. APU oznacza zintegrowanie procesora z układem graficznym. Ten układ nie ma udziału w twoich problemach.  

Karte wifi jeśli uważasz że się popsuła możesz wymienić http://allegro.pl/karta-wifi-atheros-ar5b225-aw-nb097h-lenovo-g505-i6128569294.html Koszt wewnętrznej takiej jak obecnie wychodzi mniej niż kupno tp-linka wystającego z USB.

(Bax) #5

Wszystko zależy od konfiguracji cz płyta jest na samym procu /proc+południowy/proc+południowy+grafika/

Tak jak napisałem wcześniej te usterki nie maja nic wspólnego z chipem 

(bachus) #6

Czemu nie zadałeś tych pytań serwisantowi?

(matidobryworms13) #7

Nie pomyślałem :confused:

(bachus) #8

Możesz zawsze spróbować zadzwonić do tego serwisanta i się zapytać.