Instalacja Windows Seven - co się stanie z HP RECOVERY?

Cześć!

Jak już pisałem chcę zainstalować Windows Seven na moim laptopie - tak aby zupełnie wyrzucić Vistę. Tylko pojawia się mały problem - bo mam na dysku partycję Recovery HP i chcę, żeby w przypadku gdy naprawdę postanowię wrócić do Visty, mógłbym to zrobić.

Wiem, że gdy usunę Vistę usunę też oprogramowanie, które pozwoli mi przywrócić ten system. Tego nie chcę - czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy istniała by możliwość, żebym na Windows Seven zainstalował Recovery HP i tym sposobem, mógł powrócić do Visty?

A dlaczego sobie nie zgrasz Recovery na płytkę DVD? Masz przecież do tego przeznaczony moduł w systemie o nazwie “HP Backup and Recovery Manager”

A ja bym wolał, żeby system został na dysku. Te 6GB mi aż tak nie wadzi a będę miał pewność, że zawsze mam system “pod ręką”

Podczas instalacji systemu Windows 7 wyświetlają się wszystkie partycje, jakie są na dysku twardym, łącznie z partycją Recovery. Więc wystarczy, że nie klikniesz na nią w momencie wybierania partycji i będzie okej.

No tak, będę miał partycję z danymi ale co z nią mogę zrobić skoro nie mam oprogramowania na Windows Seven, żeby z powrotem zainstalować Vistę?

Jak nie masz ? Podczas bootowania systemu wystarczy wcisnąć na klawiaturze odpowiedni klawisz (każdy notebook ma inny, Asus dla przykładu F9) i bootuje się recovery partition z systemem. Nie ma z tym problemu.

A jeśli chcesz mieć pewność, że nic nie spartolisz, zainstaluj Windows 7 na dysku wirtualnym (nie myl z maszyną wirtualną !) tutaj instrukcja. Wtedy nic nie będzie się mieszało :wink:

Wiesz chcę mieć już system do normalnej pracy. Nie chcę żadnych wirtualnych dysków itp. A nie masz gdzieś linków do programu HP Recovery Menager i nie wiesz jak to podpiąć do Sevena?

Nie wiesz zapewne, co to jest wirtualny dysk i gadasz głupoty.

Przy instalacji na nim będziesz miał normalny wybór systemu, tak, jakbyś miał zainstalowane dwa systemy. Przy odpaleniu Visty będziesz widział normalnie dyski tak, jak miałeś do tej pory (C:, D: itd), a plik z *.vhd będzie normalnym plikiem w systemie o wielkości takiej, jaką podałeś podczas instalacji. Natomiast, jeśli wejdziesz na Siódemkę, litery partycji się przestawią o jedną dalej, tzn. dysk widoczny w Viście jako zwyczajny plik będzie osobną partycją C:/, a reszta się po prostu przestawi o jedną dalej. Jedyną rzeczą, która będzie w tym momencie niedostępna to klasyfikacja sprzętu, ale to jest chyba mało potrzebne do zwykłego użytkowania.

Nie, nie mam nic takiego na zakładkach :wink: mam Asusa.

No, ale ja pisałem, że nie chcę mieć Visty…

No to po co Ci teraz recovery z niej ? Tego też w takim razie nie rozumiem :wink: Zrób po prostu recovery na płytę i nie baw się w kotka i myszkę z tym.

Posłuchaj - ja u siebie mam bałagan i boję się, że tą płytkę zgubię (błagam nie każ mi sprzątać) - a na dysku po prostu to będzie. Dlatego nie chcę robić płytek, po prostu chcę, żeby była awaryjna partycja z Vistą i w nagłym wypadku 30 minut i mamy Vistę z powrotem.

Tego programu nie ma w necie z tego co widzę na forach, bo ludzie go szukają i też nie mogą znaleźć.

Powiedz mi tylko, po co Ci ten program, skoro musisz i tak zbootować partycję podczas uruchamiania laptopa, a nie podczas normalnej pracy ? Bynajmniej ja mam takie recovery.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … 83〈=pl

Nie prawda - mam na dysku partycję Recovery którą widzę nawet z Sevena. Nie mogę nic zrobić nie mając jednak programu, który pozwoli mi z niej przywrócić Vistę.

Jak zainstalujesz W7 na dysk C: to instalator systemu usunie oryginalny MBR i stracisz możliwość uruchomienia przywracania systemu (Visty). Zrób płytkę RECOVERY CD i jak będziesz chciał przywrócić Vistę to uruchomisz laptopa z tych płytek i będzie wszystko w porządku.

Ile razy mam powtarzać, że nie chcę płytek! Chcę mieć to na dysku. A czy nie mogę tego jakiegoś MBRa zainstalować na Sevenie?

A czy nie jest tak iż na partycji Recovery znajduje się wszystko co potrzebne do przywrócenia systemu i po włączeniu kompa wystarczy wcisnąć odpowiedni klawisz funkcyjny który wywoła tryb recovery z ukrytej partycji?

Sprawdź który klawisz za to odpowiada i wykonaj próbę chociażby wywołania funkcji Recovery…

Przecież na logikę biorąc… jakby Ci system padł…to co Ci z tego iż tam gdzieś masz zainstalowanie na nim to oprogramowanie jak go z pod tego systemu nie uruchomisz?

Od tego właśnie jest partycja Recovery na której masz dokładnie to co Ci niektórzy zalecają nagrać na płytkę.

Więc o co jeszcze chodzi ?

nie stracisz visty i partycji recovery wystarczy ze wrzucisz do napedu windows 7 zinstalujesz wybierajac instalacje na partycje systemowa starej visty i Windows 7 wgra sie na viste a jak bedziesz chcial wrócic do visty to skorzystasz z recovery i bedziesz miał spowrotem jak przy zakupie lapka z vista :slight_smile: wiem bo tez mam HP

a płytkę recovery zawsze możesz zamówic z firmy HP jak masz na gwarancji przyslaci za darmo nie wiem jak to jest po gwarancji

Biorąc to wszystko na czystą logikę. Instalujesz system normalnie (nie wiem, czy w RC można użyć opcji upgrade), jak coś Ci się nie spodoba, uruchamiasz kompa ponownie i wciskasz odpowiedni klawisz, który załącza partycję recovery i instalujesz system. Voila…

Tylko, że jest problem - znalazłem to i na samym początku pojawia się taki pasek na dole, gdzie są wypisane różne skróty. I znalazłem F11 System Recovery - ale klikam w to i niestety nie przynosi to żadnego rezultatu - jakby system nie miał tej partycji…