Integracja obrazu systemu z service packiem a legalność

Mam pytanie:

Czy zintegrowanie obrazu .iso systemu operacyjnego Windows z Service Packiem nie narusza warunków licencji? Czy tak przygotowana kopia jest w pełni legalna pod warunkiem posiadania dowodu zakupu wersji bez SP?

Wygodnie bowiem byłoby zintegrować np. MS Windows Vista z SP1 i SP2, jednak nie jestem pewny, czy jest to legalne. Co prawda był artykuł jak to zrobić na TechIT chociażby, jednak wątpliwości pozostają.

Najlepiej aby odpowiadający powołał się na jakieś źródło.

Jest to całkowicie legalne wystarczy że masz legalny system :stuck_out_tongue:

Poszukaj w google pełno takich pytań było :lol:

@Kaczorinax

Z pewnością było ;], ja jednak nie mogę dotrzeć do żadnego źródła ze strony Microsoftu ani odpowiedzi od kogoś z nim współpracującym (np. MVP).

Kwestia zaś jest ważna ponieważ zmieniamy obraz instalacyjny. W EULA nie znalazłem jednoznacznego zapisu utwierdzającego mnie w legalności takiego rozwiązania. Mogę zrobić kopię zapasową, ale systemu bez SP.

W google można znaleźć mnóstwo wypowiedzi młodych osób, których sklepem internetowym jest eMule i dla nich modyfikacja obrazu jest jak najbardziej legalna.

Jeśli byłbyś tak łaskawy udzielić innej odpowiedzi niż w stylu osławionego forum ubuntu (było, wygoogluj sobie, n00b) to byłbym wdzięczny. Prosiłem bowiem o podanie sprawdzonego źródła a nie własnych przekonań.

Z tego co mi wiadomo, to możesz modyfikować obraz płyty (tym bardziej integrować SP) - nie wolno ci tylko takiego zmodyfikowanego obrazu udostępniać i MS nie bierze odpowiedzialności za taki system i nie daje gwarancji jego bezproblemowego działania. Funkcja integracji Service Packów jest wbudowania w Windows (w przypadku XP), lub w przypadku Visty sam MS udostępnia narzędzia, które pozwalają integrować SP - to chyba wiele mówi.

w EULA jest zapisane że nie wolno modyfikować plików systemowych a integracja SP nie ingeruje w owe pliki, nie możesz podmienić żadnego pliku należącego do MS plikiem firmy trzeciej

i to zaprzecza teorii:

Ale on pisał o modyfikacji zawartości samego obrazu płyty a nie o modyfikacji plików zawartych na tej płycie czy w systemie :slight_smile: Co do samej integracji, tak jest to legalne.

Pozdrawiam!

no fakt, nad interpretowałem jego słowa :stuck_out_tongue:

dla totalnego rozwiania wątpliwości tak jak chciałeś 3DK , podaje link potwierdzający nasze słowa:

http://support.microsoft.com/kb/900871/pl