Integracja obrazu systemu z service packiem a legalność


(Skladlatex) #1

Mam pytanie:

Czy zintegrowanie obrazu .iso systemu operacyjnego Windows z Service Packiem nie narusza warunków licencji? Czy tak przygotowana kopia jest w pełni legalna pod warunkiem posiadania dowodu zakupu wersji bez SP?

Wygodnie bowiem byłoby zintegrować np. MS Windows Vista z SP1 i SP2, jednak nie jestem pewny, czy jest to legalne. Co prawda był artykuł jak to zrobić na TechIT chociażby, jednak wątpliwości pozostają.

Najlepiej aby odpowiadający powołał się na jakieś źródło.


(Mutant5) #2

Jest to całkowicie legalne wystarczy że masz legalny system :stuck_out_tongue:

Poszukaj w google pełno takich pytań było :lol:


(Skladlatex) #3

@Kaczorinax

Z pewnością było ;], ja jednak nie mogę dotrzeć do żadnego źródła ze strony Microsoftu ani odpowiedzi od kogoś z nim współpracującym (np. MVP).

Kwestia zaś jest ważna ponieważ zmieniamy obraz instalacyjny. W EULA nie znalazłem jednoznacznego zapisu utwierdzającego mnie w legalności takiego rozwiązania. Mogę zrobić kopię zapasową, ale systemu bez SP.

W google można znaleźć mnóstwo wypowiedzi młodych osób, których sklepem internetowym jest eMule i dla nich modyfikacja obrazu jest jak najbardziej legalna.

Jeśli byłbyś tak łaskawy udzielić innej odpowiedzi niż w stylu osławionego forum ubuntu (było, wygoogluj sobie, n00b) to byłbym wdzięczny. Prosiłem bowiem o podanie sprawdzonego źródła a nie własnych przekonań.


(Pawbrotm) #4

Z tego co mi wiadomo, to możesz modyfikować obraz płyty (tym bardziej integrować SP) - nie wolno ci tylko takiego zmodyfikowanego obrazu udostępniać i MS nie bierze odpowiedzialności za taki system i nie daje gwarancji jego bezproblemowego działania. Funkcja integracji Service Packów jest wbudowania w Windows (w przypadku XP), lub w przypadku Visty sam MS udostępnia narzędzia, które pozwalają integrować SP - to chyba wiele mówi.


(niezDarek) #5

w EULA jest zapisane że nie wolno modyfikować plików systemowych a integracja SP nie ingeruje w owe pliki, nie możesz podmienić żadnego pliku należącego do MS plikiem firmy trzeciej

i to zaprzecza teorii:


(roobal) #6

Ale on pisał o modyfikacji zawartości samego obrazu płyty a nie o modyfikacji plików zawartych na tej płycie czy w systemie :slight_smile: Co do samej integracji, tak jest to legalne.

Pozdrawiam!


(niezDarek) #7

no fakt, nad interpretowałem jego słowa :stuck_out_tongue:

dla totalnego rozwiania wątpliwości tak jak chciałeś 3DK , podaje link potwierdzający nasze słowa:

http://support.microsoft.com/kb/900871/pl