Jak podłączyć 2 napędy?

Jak w temacie. Mam cdrom (nagrywarka) i dvdrom i chce je podłączyć żeby były 2 ;p ale ni jak nie mogę :/. Podłączam te kable, przestawiam zworek ale nic :x, jak włączam to coś pisze w biosie…

070222124204fn5.jpg

dobre ustawienie zworek? jeden napęd ma być na master, drugi na slave.

klik

Może wkładasz odwrotnie taśmę - nie wszystkie taśmy i CD-Romy mają ogranicznik uniemożliwiający włożenie taśmy “do góry nogami”.

Spróbuj napisać co ?

Uzi nic nie rozumiem z tego co napisałeś w tamtym poście :smiley: Zworki chyba dobrze mam. Na dvd mam zworek na master a na cdromie nie mam wogle zworka. Może kable źle nie wiem :x

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 13:19

Te taśmy maja chyba ten ogranicznik. Taśmę do tych napędów podłączam tak:

|

|–napęd

|

|–napęd

|

Tak jakby prosto :smiley: nie wyginam jej

to dokup sobie zworke, majątek to nie jest :slight_smile: Możliwe że cd rom bez zworki też jest na master. Jak podłączasz te dwa napędy widać w Biosie który ?kolwiek

A do płyty głównej podłączasz? :smiley:

Ja mam zworki do obydwu tylko ktoś mi mówił że w tylko jednym ma być zworek - tym master, slave ma być bez zworka. No taśma jest podłączona do płyt. głownej, tak na dole XD

Podepnij nagryware na II kanale IDE jako Master na końcowej wtyczce taśmy drugi napęd ustaw na tej taśmie jako Slave na środkowej wtyczce taśmy. ?

Jaki komunikat wyskakuje ?

Dobra podłączyłem i działa, tylko teraz pytanie. Czy ta taśma łącząca może być powyginana, bo inaczej nie mogłem podłączyć tylko tak :confused: czy musi być prosta?

Nie musi być prosta może być powyginana.