Jak podzielić kartkę na trzy części

Elo.

Problem polega na tym że nie wiem jak podzielić kartkę zwykłą linią (jedno pixelową) na trzy, idealnie równe części (Photoshop CS4)

Kartkę mam obecnie taką:

27902307.th.jpg

A ma to wyglądać mniej więcej tak, tylko że ma być cieniutka linijka

89047108.th.jpg

Z góry dzięki za pomoc.

http://instry-photoshop.blog.onet.pl/

najlepiej tym narzędziem a potem narysować kreski na czerwonych kreskach :slight_smile:

nie mogę znaleźć tego narzędzia.

ide do " - warstwa > nowe odcięcie na bazie warstwy" i nie mam tego :confused:

Slice Tool (Narzędzie Cięcia Na Plasterki) >>> prawoklik na obrazku >>> Podziel Plasterek >>> Podziel pionowo na 3

ok działa, narysowałem sobie według tych linii czarne kreski ale teraz mam inny problem :confused:

Jak to już wyłączyć? bo mam tera coś takiego:

fdsfds.th.jpg

PPM >> Usuń Plasterek

Można to zrobić jeszcze inaczej.

Masz otwarte okno ze stroną (jakieś konkretne wymiary np.150px X 150px)

Otwierasz nowe okno z wymiarami 1/3 szerokości (50px X 150px)

Wybierasz narzędzie z tools “zaznaczanie pojedynczych kolumn” - tam gdzie jest “zaznaczanie prostokątne” i “eliptyczne”

w opcjach “wtapianie o” i zaznaczasz krańcowe kolumny (zaznaczenie działa na szerokości 1 px).

Wybierasz kolorek czarny jako pierwszoplanowy (najlepiej odwrócić kolejność koloru pierwszoplanowego z kolorem tła) i zalewasz farbą zaznaczone końcówki najlepiej na nowej warstwie.

Z Menu wybierasz:

Obraz > Rozmiar obszaru roboczego > zmieniasz Szerokość x 3 (OK)

przy zaznaczonej warstwie z kreseczkami wciskamy magiczne"Ctrl + A" “Ctrl+C”

przechodzimy do naszej strony i wciskamy “Ctrl + V” mamy nową warstwę z magicznymi kreseczkami o szerokości 1px.

Kartka A4 poziomo to 297mm a więc 3 równe części są po 99mm, menu Widok, Nowa linia pomocnicza wpisujemy 99mm, potem 198mm - 3 równe części. Jeżeli chcesz zrobić tzw tryptyk - czyli A4 składane na 3, to musisz podzielić kartkę na 3 częsci w wielkości 98, 99, 100mm aby można było ją złożyć, czyli pierwsza linia pomocnicza na 98, druga na 197. Proste, prawda? :slight_smile: A swoim przedmówcom gratuluję pomysłowości :smiley:

Dzięki Phenom , właśnie wpadłem na to wczoraj i to najłatwiejsze rozwiązanie :slight_smile:

Thx to all