Jak podzielić kartkę na trzy części

(ProTofik) #1

Elo.

Problem polega na tym że nie wiem jak podzielić kartkę zwykłą linią (jedno pixelową) na trzy, idealnie równe części (Photoshop CS4)

Kartkę mam obecnie taką:

27902307.th.jpg

A ma to wyglądać mniej więcej tak, tylko że ma być cieniutka linijka

89047108.th.jpg

Z góry dzięki za pomoc.

(andrzej928) #2

http://instry-photoshop.blog.onet.pl/

najlepiej tym narzędziem a potem narysować kreski na czerwonych kreskach :slight_smile:

(ProTofik) #3

nie mogę znaleźć tego narzędzia.

ide do " - warstwa > nowe odcięcie na bazie warstwy" i nie mam tego :confused:

(Sitemaster) #4

Slice Tool (Narzędzie Cięcia Na Plasterki) >>> prawoklik na obrazku >>> Podziel Plasterek >>> Podziel pionowo na 3

(ProTofik) #5

ok działa, narysowałem sobie według tych linii czarne kreski ale teraz mam inny problem :confused:

Jak to już wyłączyć? bo mam tera coś takiego:

fdsfds.th.jpg

(master of disaster) #6

PPM >> Usuń Plasterek

(RoninPn) #7

Można to zrobić jeszcze inaczej.

Masz otwarte okno ze stroną (jakieś konkretne wymiary np.150px X 150px)

Otwierasz nowe okno z wymiarami 1/3 szerokości (50px X 150px)

Wybierasz narzędzie z tools "zaznaczanie pojedynczych kolumn" - tam gdzie jest "zaznaczanie prostokątne" i "eliptyczne"

w opcjach "wtapianie o" i zaznaczasz krańcowe kolumny (zaznaczenie działa na szerokości 1 px).

Wybierasz kolorek czarny jako pierwszoplanowy (najlepiej odwrócić kolejność koloru pierwszoplanowego z kolorem tła) i zalewasz farbą zaznaczone końcówki najlepiej na nowej warstwie.

Z Menu wybierasz:

Obraz > Rozmiar obszaru roboczego > zmieniasz Szerokość x 3 (OK)

przy zaznaczonej warstwie z kreseczkami wciskamy magiczne"Ctrl + A" "Ctrl+C"

przechodzimy do naszej strony i wciskamy "Ctrl + V" mamy nową warstwę z magicznymi kreseczkami o szerokości 1px.

(Phobos64) #8

Kartka A4 poziomo to 297mm a więc 3 równe części są po 99mm, menu Widok, Nowa linia pomocnicza wpisujemy 99mm, potem 198mm - 3 równe części. Jeżeli chcesz zrobić tzw tryptyk - czyli A4 składane na 3, to musisz podzielić kartkę na 3 częsci w wielkości 98, 99, 100mm aby można było ją złożyć, czyli pierwsza linia pomocnicza na 98, druga na 197. Proste, prawda? :slight_smile: A swoim przedmówcom gratuluję pomysłowości :smiley:

(ProTofik) #9

Dzięki Phenom , właśnie wpadłem na to wczoraj i to najłatwiejsze rozwiązanie :slight_smile:

Thx to all