Jak zlikwidować jeden profil na Viście?

Witam

Mam windows vista.

Mam założony profil na hasło.

W jaki sposób zrobić tylko jeden profil na kompie?

Z góry dziękuję za pomoc

Rozumiem, że te konto na hasło, to konto administracyjne? Jeśli tak, to uruchom wiersz poleceń i wyłącz konto administratora poniższym poleceniem.

net user administrator /active:no

Ewentualnie dłużej, ale częstszy (chyba najczęstszy) sposób, to klik prawym przyciskiem myszy w Komputer -> Zarządzaj -> Użytkownicy i grupy lokalne -> Użytkownicy - prawym przyciskiem klik a Administrator -> Właściwości i zaznacz “Konto jest wyłączone” i kliknij OK. Chociaż zależy jaka to wersja Visty, bo nie wiem czy w niższych ta opcja jest. Używając jednego konta proponuję uruchom -> control userpasswords2 i skonfigurowanie tak by się uruchamiało konkretne (po wyłączeniu administratorskiego o nazwie “Administrator” jak rozumiem) automatycznie bez dodatkowych kliknięć.  

Wszedłem w zarządzaj, ale nigdzie nie widzę zakładki Użytkownicy i grupy lokalne

https://imageshack.com/i/p2z6eJklj

 

Znaczy to wersja Home Premium chyba i może tam tego nie być - czyli najzwyczajniej wejdź w Panel sterowania -> Konta użytkowników -> Zarządzaj innym kontem i kliknij w nazwę konta które chcesz usunąć dalej Usuń konto i potwierdź tak mi się kojarzy najprościej jeśli to konto o uprawnieniach administratorskich a nie wbudowane konto Administrator o nazwie Administrator, bo w niższych wersjach to domyślnie powinno być wyłączone, można je włączyć uruchamiając komputer w trybie awaryjnym naciskając o ile pamiętam  w trakcie uruchamiania chyba  (a może po wylogowaniu) znaną kombinację Ctrl + Alt + Del a drugi sposób, to z wiersza polecenia jak podaje już roobal - kliknij Menu -> Programy -> Akcesoria ->  Wiersz polecenia prawym przyciskiem i wybierz Uruchom jako administrator wówczas żeby włączyć trzeba wpisać:

 

 

zaś żeby wyłączyć tak, jak podaje roobal:

 

 

nacisnąć enter i potwierdzić - to  jeśli chodzi o ukryte wbudowane konto administratora, bo konto użytkownika o uprawnieniach administratora, to z poziomu panelu sterowania powinno bez problemu się dać usunąć zwyczajnie - nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem - piszę odn. tego jak zrozumiałem.

 

PS

 

Możliwe, że żeby wyłączyć z wiersza polecenia też trzeba uruchomić system w trybie awaryjnym.

W trybie awaryjnym nie trzeba, zresztą i tak potrzebne są uprwanienia administrara nawet w trybie awaryjnym. W każdym razie powinno wystarczyć uruchomienie wiersza poleceń z uprawnieniami administrator, opcja “Urochom jako administrator”.

Tak rzeczywiście to działa. Masz rację, ale jak się okazuje mam 2 konta.

Jedno, którego nie można skasować i nazywa się ono “Administrator (Administrator)”, a 2gie które można skasować i nazywa się “Moje imię (Administrator)” i je można skasować.

Jednakże zawsze pracowałem na jednym koncie i było to właśnie Moje imię Administrator.

Jeśli je usunę to usunę wszystkie pliki jakie są na tym koncie ?

I tak być musi, bo system wymaga przynajmniej jednego konta administracyjnego.

 

Tego konta nie skasujesz, bo jest ono wbudowane w system. Możesz je wyłączyć.

 

Tak usuną się pliki, ale nie musisz usuwać twojego konta, wyłącz konto administratora i będziesz miał na liście tylko jedno konto.

Nom ale generalnie rzecz biorąc ja już poprzenosiłem wszystkie pliki z “Moje imię Administrator” na Administrator Administrator.

Razem z profilami programów typu gadu, thunderbird, nawet zakładki z mozilla.

Pozostaje mi już chyba po prostu tylko skasować to konto co ??

 

A co to Twojego zdania

Tak usuną się pliki, ale nie musisz usuwać twojego konta, wyłącz konto administratora i będziesz miał na liście tylko jedno konto.

To niestety nie ma tam takiej opcji jak wyłącz konto admina

Powiem tak, z konta administracyjnego nie powinno się korzytać na codzień ze względów bezpieczeństwa. Możesz utworzyć konto z ograniczenia i admina po prostu wyłączyć, a gdy będziesz potrzebował uprawnień administracyjnych, zostaniesz po proszony o podanie hasła do konta administratora (wyskoczy okienko, gdzie podaje się hasło). Przy codzinnym korzystaniu z systemu nie potrzebne Ci jest konto administracyjne, a zmniejszasz ryzyko infekcji, włamań itp.

 

#-o Przecież pisałem Ci w pierwszym poście, jak wyłączyć konto admina :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/jak-zlikwidować-jeden-profil-na-viście-t480328/?p=3071585