Jak zmniejszyć ping?

Niedawno dostałem COD4 i postanowiłem zagrać przez sieć. Znalazłem fajny serwer, ale żeby zagrać muszę zmniejszyć ping.

Jak to zrobić i co to w ogóle jest?

Z góry dzięki i pozdro. :wink:

Wyłącz takie aplikacje jak:

  • Gadu Gadu, Tlen itp

  • Skype

  • Przeglądarki

  • Nie ściągaj śmieci

  • A w ostateczności sprawdź czy nie masz jakiegoś robola

Co to jest ping:

viewtopic.php?t=199752

I napisz jakiego masz neta, radiówka, kabel, jaka prędkość, no i to co kolega wyżej napisał zastosuj w praktyce, czyli powyłączaj podczas grania wszystkie programy które korzystają z połączenia internetowego.

Mam neostradę opcja 512kb/s

Neostrada sama z siebie ma wysokie pingi :expressionless:

ale na 512 można spokojnie grać :shock:

powyłączaj programy tak jak mówili poprzednicy

a na inny serv możesz wejść ?

To też zależy na jakich serwerach grasz. Przykładem może być HL2 DM, mam neta 1024 z TPSA i jak gram na europejskich serwach lub z USA to mam ping od 20-30(Europa) do 40-50 (USA). Lecz jak odpalę jakiś azjatycki serw to ping mam ponad 200.

Klikamy Start >> Uruchom. Wpisujemy gpedit.msc. Przechodzimy do folderu: Konfiguracja komputera >> Szablony administracyjne >> Sieć >> Harmonogram pakietów QoS. Klikamy na Ogranicz rezerwowaną przepustowość następnie ustawiamy opcje na Włączone i u dołu ustawiamy limit przepustowości na 0%, klikamy Zastosuj i restartujemy kompa.

Wszystko zależy nie tylko od twojego połączenia ale również od serwera na którym hostowna jest serwer COD. Polecam poszukać innego serwera. Ewentualnie przeskanuj kompa, bo może złapałeś jakiegoś trojana i zwalnia ci teraz neta.

wyłącz komunikatory to zawsze poprawia pingi.

Elo gram w s4 league mam radiówkę 1mb/s wszystko powyłączane jak wyżej i mam ping 150-180ms jak myślicie czy to dobry wynik?

Zainstaluj cfosspeed,po kalibracji łącza która trwa kilka dni,pingi Ci spadną znacznie.

Spróbowałem z tym i ping ze 150 wzrósł do ponad 400

WNHacker , Xaros , cichy