Jaki dotykowy telefon wybrać w cenie do 3-stu złotych?

Interesuje mnie nokia c5-03 i se x8 .

Czekam na wasze propozycje .

Moje wymagania.

Ekran przynajmniej 3cale, najlepiej pojemnościowy.

WiFi , aparat przynajmniej 3mp.

Fajnie by było gdyby miał android.

Marki które mnie interesują - Nokia, Sony Ericsson , Samsung.

Może być to telefon używany.

za 200-300 masz lg gt540 ,sam go mam,sprawuje sie znakomiicie

Zobacz Samsunga Galaxy Mini. Może rozdzielczość nie za specjalna, ale telefon jak na swoją cenę świetnie się sprawuje. Spełnia wszystkie twoje wymagania. Ma oficjalnego Androida 2.3. Tego w x8 nie znajdziesz. Polecam. Sam kupiłem na Allegro Mini na gwarancji z podniszczoną obudową i porysowanym wyświetlaczem za 200 zł.

Być może (pewność wynosi 50% więc “być może” jest tu nie od parady) będę mógł ci sprzedać Samsunga Galaxy Mini z Orange (nie wiem czy ma simlocka) za 3 stówy. W zestawie ładowareczka i kabel USB, telefon w stanie idealnym, żadnych rys, żadnych odprysków, kilka aplikacji zainstalowanych (w tym Angry Birds czy Paint Joy) i fajny, płynny i świetnie wyglądający launcher (motyw) zastępujący samsungową nakładkę na Androida, którego zaktualizowałem do 2.3.4 Gingerbread - teraz jest ładniejszy sam w sobie ;). Jeśli więc jesteś w Orange to oferta, imo, całkiem korzystna… zainteresowany?

Samsung Galaxy 3 - znajdzie się coś do 300 zł.

Android 2.1 w standardzie, możliwość aktualizacji do 2.2. Ekran pojemnościowy 3.2" 240x400 (Galaxy Mini ma 240x320). Ma Bluetooth 3 (a nie 2.0 jak Mini). Ma lepszy wyświetlacz - głębsze kolory, większe kąty widzenia. Akumulator przy katowaniu trzyma 12h, przy normalnym użytkowaniu z naciskiem na słowo “użytkowaniu” 24-36h, jeśli głównie odpoczywa to 48h. W reszcie jest porównywalnei taki sam jak Mini - tyle że Mini jest nowszy.

Ewentualnie starszy - Samsung Spica (i5700)

Nie wiem jaki jest najnowszy Android czy 2.1 czy 2.2 (standard chyba 1.6, a 2.2 jest potrzebny żeby przenieść aplikację na kartę SD). Ma duże wsparcie ze strony społeczności - m.in. są sterowniki dla grafiki 3D (w standardzie są skopane albo ich nie ma, ale wiadomo że nie każdy chce się bawić). Ma ekran 3.2" ale o rozdzielczości 360x480 przez co jest dużo wyraźniejszy. Ma BT 2.1 i o 10MB więcej pamięci wbudowanej, choć ma lepszy procesor.

Ja również polecam Mini, za 300-330zł można mieć nowiutki telefon, który działa całkiem fajnie, ma ciągłe aktualizacje i dość sporo custom romów więc można się całkiem fajnie nim pobawić.

@TheW7 Twój mini ma simlocka, niestety Orange nie mało, że branduje telefony to jeszcze je blokuje :slight_smile:

Różnica w rozdzielczości 240x400 i 240x320 praktycznie niezauważalna. Bluetooth 3.0 lub 2.0 żadna różnica dla zwykłego użytkownika. Akumulator w mini spokojnie wytrzymuje w moim egzemplarzu 12 godzin katowania.

Najważniejsza różnica to system w oficjalnej wersji 2.3, której dziadek Galaxy3 nigdy nie będzie mieć. I choćby z tego powodu warto brać Mini.

Teraz biorę 2 telefony pod uwagę samsung galaxy mini i se x8. Ale poczekam może będą jeszcze lepsze propozycje w tej cenie choć w to bardzo wątpię. Myślę ze Samsung galaxy mini będzie najlepszym wyborem :smiley: .

Dodane 01.04.2012 (N) 19:48

Jak widzisz w markach które mnie interesują nie ma lg.

Po za tym lg gt540 ma wyświetlacz oporowy więc dobrze się obsługuje tylko patyczkiem.

Dodane 01.04.2012 (N) 19:50

Nie jestem zainteresowany ponieważ jestem w PLAY.

Jest - Mini jest szerszy i niższy - widać większą pikselozę no i mniej informacji na ekranie, w Mini lepiej się pisze w pionie, w G3 w poziomie.

Jest jest - gdy się przesyłało dane na odległość to wychodziło z 2-3x więcej niż te 200-300KB/s.

Teraz to chyba nawet prawie nowe po tyle chodzą. Telefon też nie najnowszy - tak jak i5700, jednak też ma wparcie na forach.

A wy jakie macie telefony ?

@Ra-v no nie przesadzajmy z tą pikselozą, mam Mini i tej osławionej pikselozy naprawdę nie widać, po prostu ktoś rzucił hasło i teraz się je powiela. O, piksele zauważy ktoś kto przesiada się np. z Neo V, wtedy różnica w wyświetlaczach jest widoczna.

GT540 nawet nie brałbym pod uwagę bo to już stary rupieć (no niestety), można też poszukać używanej Lg P500 (miałem i sprawował się całkiem OK), za 300zł nie będzie problemu dostać.

Co do różnicy w rozdzielczości to sam sobie zaprzeczasz. Napisałeś, że Mini jest niższy, a ma minimalnie mniej pikseli na wysokość- czyli chyba dobrze?!

Zresztą ogólna wielkość wyświetlacza jest mniejsza niż w Galaxy3.

Napisałem, że dla zwykłego użytkownika różnica Bluetooth 2.0 czy 3.0 jest nieistotna i tak jest. Nie zapomnij, że musisz mieć drugie urządzenie w standardzie 3.0 aby mieć szybszy transfer, a to nie jest wcale taka oczywistość.

Gdy już się tak trzymamy różnic to duuużo ważniejsza dla mnie jest różnica w maksymalnej obsługiwanej prędkości transmisji danych w standardzie HSDPA w obu telefonach, gdyż z tego korzystam na codzień.

  • Mini 7,2 Mbit/s

  • Galaxy3 3,6 Mbit/s

Tutaj mamy ogromny plus dla Mini.

A co myślicie o xperii x8 czy mimo fatalnego aparatu jest dobrym telefonem?

Ja polecam Galaxy y. Sam go posiadam i sprawuje się znakomicie.

Ma szybki procesor 800Mhz, Dosyć dobry ekran i dużo aplikacji. Po rootowaniu i zmianie launchera sprawuje się znakomicie.

Sam widziałem i się zdziwiłem że taki popularny telefon ma tak marny wyświetlacz w porównaniu z moim starym gównem. Pikseloze widać na moim, szczególnie daje się we znaki gdy się czyta treści w internecie, na Mini jeszcze bardziej boje po oczach. Dlatego też dałem do wyboru starszy telefon ale z większą rozdzielczością. Poza tym kolory i kąty widzenia w Mini są słabe. Naprawdę taki wyświetlacz nie pasuje do Samsunga, który robi jednak dobre wyświetlacze.

G3 ma 400px wysokości, Mini 320px, jest niższy ale bez przesady.

Tylko miałem zobaczyć na odległość - wygląda jak Galaxy S w wersji zminiaturyzowanej (wygląd od frontu):wink:

Gdybyś ewentualnie szukał czegoś innego niż Androida to zobacz na Bada OS - Samsung Wave pierwszy (Bada 1.1) oraz Wave Y (Bada 2.0 - wg użytkowników dużo słabszy jak na tą chwilę od 1.1, niby nie wykorzystuje możliwości telefonu). Telefony można kupić za 350 zł więc już przekracza ponad budżet jednak ma dużo lepsze parametry niż małe Andki.

A powracając do mojego pytania co myślicie o xperii x8 ?

Choćby ze względu na archaiczną wersję Androida nie warty uwagi.

Wole xperie x8 niż samsunga też dlatego że najbardziej lubię tą markę.

W takim razie bez sensu było pytać o opinie skoro masz już z góry wyrobione zdanie.

Xperia X8? To pewnie android 2.3.7 :?: