Kopia zapasaowa w e-Deklaracje deskop

Witam. W tym roku po raz pierwszy chciałbym wysłać PIT mój i całej rodzinki poprzez internet. Zainstalowałem sobie e-Deklaracje deskop, przygotowałem już i potworzyłem kopie robocze wszystkich osób którym co roku robię PIT-y, jednak zastanawia mnie jedna rzecz - czy po wysłaniu owej daklaracji jest możliwość zgrania sobie na komputer kopi zapasowej każdego z PIT-ów…?

Chodzi o to, że gdy stanie się coś kompem, czy na przykład będę musiał zrobić format systemu, itp., to czy jest możliwość odtworzenia wszystkich wysłanych PIT-ów z mojego profilu e-Deklaracji…?

Proszę o pomoc kogoś, kto wysyłał już deklaracje tym programem - z góry dzięki za podpowiedzi.

Koniecznie je wydrukuj,kopie też może "zjeść " np.Sylit,lub awaria dysku.A okres przechowywania PIT wynosi 5 lat !

slawek.u , o zapisaniu bądź wydrukowaniu UPO chyba nie trzeba Ci przypominać? :wink:

Nie mam w domu drukarki, dlatego też pytam ,czy w jakiś sposób można zapisać kopie PIT-ów i zgrać na przykład na CD-R w celu zabezpieczenia lub żeby przenieść i wydrukować je sobie np. w pracy…?

Poczytaj te posty http://www.dobreprogramy.pl/eDeklaracje … 17248.html

W e-Deklaracjach wejdź w ustawienia programu i tam jest opcja eksportu plików z danymi.

Czytałem i pewien gość w komentarzacht też o to pyta co ja i nikt mu nie odpowiedział konkretnie…czytałem też instrukcje do tego programu, wiem, że tworzy się kopie robocze, wiem, że trzeba druknąć potwierdzonko UPO…

Inaczej, czy mogę stworzyć sobie kopię tego PIT-a w formie jakiegoś pliku, wziąć go do pracy i tam wydrukować…?

@rork, widziałem to i jest to kopia całego mojego profilu, tak ? A można to zapisac jakoś w PDF-ie…?

To może taka opcja cie zadowoli, innej możliwości już nie widzę:

otwierasz interesujący Cię dokument i klikasz drukuj i możesz wybrać czym chcesz wydrukować. Wybierasz Microsoft XPS Document Writer jako urządzenie drukujące i z takim wydrukowano-zapisanym dokumentem możesz zrobić już o wiele więcej.

Super, o coś takiego mi chodziło :smiley: - wielkie dzięki !

Zawsze możesz zachować folder z ustawieniami programu. Inna sprawa, to wystarczy, że zapiszesz sobie gdzieś identyfikator twojego rozliczenia (podany jest również w UPO) i przy podaniu go w programie, powinieneś mieć dostęp do swoich rozliczeń, które są zapisane na serwerach Ministerstwa Finansów.

Pozdrawiam!

Przepraszam, że odkopuję temat, ale jeśli ktoś będzie szukał to odpowiedź jest banalna jak zapisać do PDF’a.

Mianowicie po otworzeniu deklaracji z poziomu e-deklarację należy wcisnąć…F8 :slight_smile: i już mamy możliwość zapisu do pliku PDF.

Pozdrawiam

P.S. Postanowiłem odświeżyć temat, bo sam teraz szukałem odpowiedzi i znalazłem ją tutaj