Kopia zapasaowa w e-Deklaracje deskop

(jarmk) #1

Witam. W tym roku po raz pierwszy chciałbym wysłać PIT mój i całej rodzinki poprzez internet. Zainstalowałem sobie e-Deklaracje deskop, przygotowałem już i potworzyłem kopie robocze wszystkich osób którym co roku robię PIT-y, jednak zastanawia mnie jedna rzecz - czy po wysłaniu owej daklaracji jest możliwość zgrania sobie na komputer kopi zapasowej każdego z PIT-ów...?

Chodzi o to, że gdy stanie się coś kompem, czy na przykład będę musiał zrobić format systemu, itp., to czy jest możliwość odtworzenia wszystkich wysłanych PIT-ów z mojego profilu e-Deklaracji...?

Proszę o pomoc kogoś, kto wysyłał już deklaracje tym programem - z góry dzięki za podpowiedzi.

(stalesz) #2

Koniecznie je wydrukuj,kopie też może "zjeść " np.Sylit,lub awaria dysku.A okres przechowywania PIT wynosi 5 lat !

(greh) #3

slawek.u , o zapisaniu bądź wydrukowaniu UPO chyba nie trzeba Ci przypominać? :wink:

(jarmk) #4

Nie mam w domu drukarki, dlatego też pytam ,czy w jakiś sposób można zapisać kopie PIT-ów i zgrać na przykład na CD-R w celu zabezpieczenia lub żeby przenieść i wydrukować je sobie np. w pracy...?

(stalesz) #5

Poczytaj te posty http://www.dobreprogramy.pl/eDeklaracje ... 17248.html

(japimacho) #6

W e-Deklaracjach wejdź w ustawienia programu i tam jest opcja eksportu plików z danymi.

(jarmk) #7

Czytałem i pewien gość w komentarzacht też o to pyta co ja i nikt mu nie odpowiedział konkretnie...czytałem też instrukcje do tego programu, wiem, że tworzy się kopie robocze, wiem, że trzeba druknąć potwierdzonko UPO...

Inaczej, czy mogę stworzyć sobie kopię tego PIT-a w formie jakiegoś pliku, wziąć go do pracy i tam wydrukować..?

@rork, widziałem to i jest to kopia całego mojego profilu, tak ? A można to zapisac jakoś w PDF-ie..?

(japimacho) #8

To może taka opcja cie zadowoli, innej możliwości już nie widzę:

otwierasz interesujący Cię dokument i klikasz drukuj i możesz wybrać czym chcesz wydrukować. Wybierasz Microsoft XPS Document Writer jako urządzenie drukujące i z takim wydrukowano-zapisanym dokumentem możesz zrobić już o wiele więcej.

(jarmk) #9

Super, o coś takiego mi chodziło :smiley: - wielkie dzięki !

(roobal) #10

Zawsze możesz zachować folder z ustawieniami programu. Inna sprawa, to wystarczy, że zapiszesz sobie gdzieś identyfikator twojego rozliczenia (podany jest również w UPO) i przy podaniu go w programie, powinieneś mieć dostęp do swoich rozliczeń, które są zapisane na serwerach Ministerstwa Finansów.

Pozdrawiam!

(toones) #11

Przepraszam, że odkopuję temat, ale jeśli ktoś będzie szukał to odpowiedź jest banalna jak zapisać do PDF'a.

Mianowicie po otworzeniu deklaracji z poziomu e-deklarację należy wcisnąć...F8 :slight_smile: i już mamy możliwość zapisu do pliku PDF.

Pozdrawiam

P.S. Postanowiłem odświeżyć temat, bo sam teraz szukałem odpowiedzi i znalazłem ją tutaj