Który zasilacz jest lepszy?

Witajcie, posiadam dwa zasilacze i zastanawiam się, który z nich jest lepszy:

MODECOM MC-350

CHIEFTEC GPS-450AA-101 A

Nie chodzi mi o samą moc znamionową(350W vs. 450W bo i tak w tej chwili ma obsługiwać tylko GF 8600GT, ewentualnie 9800GT więc oba spokojnie dadzą radę) tylko o jakość zasilacza.

CHIEFTEC jest lepszy i to dużo.

MODECOM w ogóle nie da rady, nawet nie próbuj.

Tak się składa że Modecom MC da radę bo to jest tak naprawdę dobry zasilacz produkowany przez fsp (fortron)… Jednak ja bym zostawił tego Chiefteca :wink:

Lepszy jest CHIEFTEC GPS-450A (Seria SMART) posiada on dwie linie +12V o obciążalności 18A każda, łączna moc tych linii 396W.

A jakby chciał wrzucić coś pokroju Gainwarda HD4850 512MB DDR3 to te zasilacze również dadzą radę?

Chieftec da radę, modecom będzie mocno obciążony jeżeli posiadasz prądożerny procesor.

CHIEFTEC GPS-450AA-101 A z powodzeniem daje radę HD5850 po OC,więc jego bym zostawił :slight_smile:

sadaj72, posiadany procesor to Core 2 Duo E7200.

Więc jeden i drugi bez problemu da radę, ale zawsze lepiej kupić mocniejszy zasilacz na wypadek jakiejś modernizacji sprzętu.

Super, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Uściślając, tego MC-350 używam w docelowym komputerze już kilka lat, a teraz dostał mi się w ręce ten Chieftec i się zastanawiam właśnie nad wymianą pod kątem jakiejś nieco mocniejszej grafiki. Ale proszę spójrzcie jeszcze tutaj - jakims-czasie-myszka-przestaje-dzialac-pomaga-przepiecie-t537867.html - zastanawiam się czy to może być problem zasilacza (właśnie ten Chieftec jest tam podpięty)?