Który zasilacz jest lepszy?

(Elkanguro) #1

Witajcie, posiadam dwa zasilacze i zastanawiam się, który z nich jest lepszy:

MODECOM MC-350

CHIEFTEC GPS-450AA-101 A

Nie chodzi mi o samą moc znamionową(350W vs. 450W bo i tak w tej chwili ma obsługiwać tylko GF 8600GT, ewentualnie 9800GT więc oba spokojnie dadzą radę) tylko o jakość zasilacza.

(kp1971) #2

CHIEFTEC jest lepszy i to dużo.

MODECOM w ogóle nie da rady, nawet nie próbuj.

(Skullek) #3

Tak się składa że Modecom MC da radę bo to jest tak naprawdę dobry zasilacz produkowany przez fsp (fortron)… Jednak ja bym zostawił tego Chiefteca :wink:

(Ja$) #4

Lepszy jest CHIEFTEC GPS-450A (Seria SMART) posiada on dwie linie +12V o obciążalności 18A każda, łączna moc tych linii 396W.

(Elkanguro) #5

A jakby chciał wrzucić coś pokroju Gainwarda HD4850 512MB DDR3 to te zasilacze również dadzą radę?

(sadaj72) #6

Chieftec da radę, modecom będzie mocno obciążony jeżeli posiadasz prądożerny procesor.

(Ciuci) #7

CHIEFTEC GPS-450AA-101 A z powodzeniem daje radę HD5850 po OC,więc jego bym zostawił :slight_smile:

(Elkanguro) #8

sadaj72, posiadany procesor to Core 2 Duo E7200.

(sadaj72) #9

Więc jeden i drugi bez problemu da radę, ale zawsze lepiej kupić mocniejszy zasilacz na wypadek jakiejś modernizacji sprzętu.

(Elkanguro) #10

Super, dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Uściślając, tego MC-350 używam w docelowym komputerze już kilka lat, a teraz dostał mi się w ręce ten Chieftec i się zastanawiam właśnie nad wymianą pod kątem jakiejś nieco mocniejszej grafiki. Ale proszę spójrzcie jeszcze tutaj - jakims-czasie-myszka-przestaje-dzialac-pomaga-przepiecie-t537867.html - zastanawiam się czy to może być problem zasilacza (właśnie ten Chieftec jest tam podpięty)?