Maksymalna przepustowość łącza

Witam,

jak mogę sprawdzić jaki maksymalnie mogę mieć u siebie Internet? Obecnie mam 6mb/s i działa dobrze, jednak teraz przedłużam umowę i mam do wyboru prędkości do:

6mb/s

10mb/s

20mb/s

Nie chcę podpisać umowy i płacić za 20 a mieć internet np. 8 mb/s. Gdzie można to sprawdzić?

Jeżeli jest to internet kablowy to spróbuj sprawdzić po numerze telefonu na stronie http://www.orange.pl/prt/service_availability_check.

Ale się nie przejmuj, czy to przez telefon czy będąc w oddziale sprawdzają maksymalną przepustowość łącza.

Jeśli okaże się, że maksymalna prędkość jaką mogą Ci zaproponować to 8Mbits, to zaproponują Ci ją za cenę 10Mbits.

Jeśli okaże się, że maksymalna prędkość jaką mogą Ci zaproponować to 12Mbits, to zaproponują Ci ją za cenę 20Mbits, lub mniejszą prędkość.

Internet mam w Netii, więc nie wiem czy przez stronę orange da się spraiwdzić…

A czy nie da się tego wyczytać stąd? Bo w podobnym wątku prosili właśnie o jakieś dane z routera i właśnie nie wiem czy czasem to zakreślone to nie jest to:

8bac334ad6a42afe.jpg

Masz internet w Netii, ale zapewne na kablach Orange (wcześniej TP). Jeśli tak - to nie ma problemu by sprawdzić na stronie z Orange.

Patrząc na te dane rzeczywiście można się spodziewać, że u Ciebie maksymalny transfer to 18Mbit. Więc mogą Ci zaproponować 18Mbits w cenie 20Mbits. Ale różnie u nich bywa… Czasami jest, że na ADSL 2+ mogą dać większą prędkość, ale jak jest to na kablach Orange to są ograniczeni do prędkości jaką umożliwia właściciel kabli - dlatego proponuje byś sprawdził pod linkiem co wysłałem poprzednio (JEŚLI MASZ NA KABLACH ORANGE - jeśli na kablach Netii to max 18Mbits:) )

Kiedyś w umowie zapisywano, że w okresie trwania możesz dwa razy obniżyć prędkość internetu (w górę już ile razy chcesz), więc teoretycznie możesz wziąć wyższą prędkość, a w razie czego zejść do niższej. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że przy wyższej internet będzie działał niestabilnie, a zanim przygotują aneks do umowy i wyślą monterów, będziesz miał problemy z łączeniem etc.

Na tej stronie przez numer telefonu wyskoczyły mi takie opcje:

aa5c1e3d353d079b.jpg

Z tego wynika że mogę brać Internet do 10 mb/s nie większy

I tak jeszcze przy okazji żeby nie zakładać nowego wątku… co jest mi potrzebne żeby podłączyć bezprzewodowo dekoder CP HD5000 (bez wbudowanego odbiornika wi-fi) z Internetem przez netia spot ?

te dane z tabelki wyżej to jest odczyt z twojego routera czy skopiowany z innej stronki jako przykład??

SNR Margin i Attenuation na podstawie tych parametrów można określić mniej więcej ile linia uciągnie jak je znajdziesz to podaj

Cóż… jak patrze na specyfikację to chyba nie ma możliwości… no chyba, że do modemu podepniesz ruter z wifi przez kabel ethernet i połączysz oba routery przez wifi… ale z tego co czytam na razie w tym urządzeniu to wejście jest nieaktywne… ale mają to zmienić wraz z oprogramowaniem (nie wiem kiedy).

Są to dane z mojego routera, z tym że w tej chwili się trochę pozmieniały i wynoszą:

400ce20f09ce2602.jpg

Czyli musiałbym mieć dwa routery?

według tych parametrów osiągalne jest w okolicy 15Mb attainable rate szacuje prędkość synchronizacji na ok 18 a to po przeliczeniu daje około 15Mb ,synchronizacja zawsze jest wyższa przykładowo dla twoich 6Mb które masz “rate” jest ponad 7Mb jak byłoby mniej nie miałbyś 6Mb na 18 nie masz co liczyć przy tym tłumieniu (attenuation)

co do dekodera to nie ma możliwości przez wifi musisz ciągnąć kabel z twojego netia spota do dekodera lub kupujesz access point stawiasz go koło dekodera i internet odbierasz wtedy przez wifi z netia spot i wysyłasz kablem z access pointa do dekodera tylko pytanie czy wifi z netia spot obejmuje zasięgiem miejsce gdzie masz dekoder

Tak jak to już zostało napisane.

Tak, musiałbyś mieć dwa rutery - jeden który odbierałby sygnał internetu i tworzył sieć wi-fi, drugi podłączony do dekodera kablowo wraz z podłączonym poprzez wi-fi do istniejącej sieci.

Pytanie brzmi czy twój dekoder ma aktywne wejście LAN, bo z tego co czytałem na stronie producenta jeszcze nie, więc nic nie zrobisz na tą chwilę, ale ma się to zmienić.

Według tych parametrów możesz mieć te 17~18Mbits… to już zależy od ustaleń Netii i Orange. 10 Mbits masz pewne, a jak coś to mogą ci zaproponować 16~17Mbits, za cenę 20Mbits (jeśli się nie mylę to cena za internet wyższy niż 2 Mbit i nie większy niż 20Mbit w Netii jest taka sama). Więc byś płacił tyle co teraz za 6Mbits… no chyba, że płacisz względem starego cennika - może być tylko taniej:)

Obecnie proponowali mi właśnie 10mb/s + do tego telefon z nielimitowanymi rozmowami a o 20mb/s nie było rozmowy, ale jeśli zadzwonią to się dowiem jak wygląda to cenowo.

A jeśli chodzi o dekoder: wiem że na tę chwilę gniazdo jest nieaktywne - było to pytanie przyszłościowe :slight_smile: A czy router i access point to to samo ? Bo obecnie posiadam router Asmax 1004g bodajże i przy nowej umowie dostanę Netia spota i jeśli podłącze dekoder i Asmax kablem ethernet i tak samo komputer i Netia spota to będę mógł połączyć oba routery przez wifi ?

Jest to chyba schemat drugi Wi-Fi - dodatkowy punkt dostępowy na stronie http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/warto-wiedziec-ipla-w-dekoderze-metody-podlaczenia.cp Wtedy Router Wi-Fi to byłby Netia spot a Punkt dostępowy Wi-Fi to Asmax

To zapytaj się o tą wyższą prędkość od razu wspominając o tej specyfikacji z rutera! - KONIECZNIE!

Ludzie z Netii korzystają z paru programów do sprawdzenia prędkości internetu - bardzo podobnego do tego z linku co Ci podałem. Mogą się upierać, że więcej nie ma możliwości, to poproś by zapytała koordynatora :wink: Czasami wciskają rzeczy o których sami nic nie wiedzą xD

Accsess point zwykle znajduje się w ruterze. Patrze na ten Twój ruter, ale nie mogę się doszukać - najlepiej wejdź na niego i sprawdź czy ma on możliwość podłączenia się do jakiejś sieci Wi-Fi :slight_smile: Jeśli tak - to Twój ruter podłączysz do dekodera, a Netia Spot (opłata aktywacyjna chyba 49zł;P) do PC i powinno wszystko działać:)

Jestem umówiony na rozmowę w poniedziałek ale strasznie przekonywali mnie żebym zgodził się już wczoraj. Teraz chyba rozumiem dlaczego… doczytałem się że od poniedziałku mają być zmiany w ofercie - zapewne korzystniejsze dla klientów :slight_smile: W ogóle oni dziwnie tam rozmawiają. Dopiero gdy chce zrezygnować nagle dostaje jakieś miesiące za złotówkę… dopiero gdy pytam o Netia spot dowiaduje się że go dostanę, a bez upomnienia na pewno nie dali by mi go.

nie znam się zbytnio ale chyba chodzi o to (PLAY GATE to Internet sąsiada)

539798699d520245.jpg

Ludzie w netii mają dostęp do wewnętrznego serwisu check tp (o zapytania do tego serwisu opiera się też sprawdzajka na orange.pl) który jest bazą linii i to na jego podstawie jest proponowana prędkość internetu.

A że warunki na opcje 10 i 20mbit znacząco się zaostrzyły http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?f=15&t=20406 banan nie ma się o co spierać. Nawet jak wyprosi wysłanie zgłoszenia do tp na 20mbit, to tp je odrzuci z powodu braku warunków technicznych.

I router zapięty na 18mbit synchronizacji nie oznacza 18mbit transferu. Pełne zapięcie dla opcji 20 to 24500kbit. Przy 18 wyciągniesz 14-15.

http://skantarek.netia.pl/skantarek/start.do;jsessionid=CF50A3C1F7DA616141BEF0CC8F6CB6A8 :slight_smile:

Zmiana w ofercie nie zawsze jest korzystna… Pracowałem w Netii na przełomie kwietnia i maja (telemarketer

- przykład rozmowy). Nastąpiła zmiana w warunkach.. na gorsze - droższe koszty aktywacyjne, nic więcej.

A Netia spot dostałbyś i ten miesiąc za złotówkę też byś dostał - tylko, że na koniec “bo się miło rozmawiało” - takie triki ;/ Gdybyś nie był zainteresowany to, że oni dodatkowo Ci coś dorzucą, albo obniżą cenę (bo startowali z wyższej). Wszystkie triki sprowadzają się do oferty z której nie mogą ci odebrać żadnych bonusów;)

zajrzyj tu:

FORUM NETIA

BLOG NETIA

SPRAWDZANIE SZYBKOŚCI ŁĄCZA NETIA

jeśli jesteś na lini Netii (miedź) to z zapowiedzi będzie lepsza oferta 25 w samo południe :slight_smile:

złóż wypowiedzenie a od razu lepsza oferta :slight_smile:

Przepraszam że odswieżam troche temat ale tez ma pytanko,mam net w neti ale kable wiadomo tpsa,konczy mi sie umowa niedługo,aktualnie mam 20mb,a widze teraz w neti jest 50mb dostępne wiec ile może umnie pociągnac mam tabelke ze strony orange i tabelke z routera mojego,z góry dziekuje za odpowiedz

wynikneostrada.jpg

routerstats.jpg

teoretycznie 30Mb a w praktyce może być mniej jak zamówisz to powinien zjawić się technik ze swoim urządzeniem i pokazać ci ile tam mu wyszło

pamiętaj że im krótsza odległość do centrali to tym lepiej ,i nawet te metry płaskiego kabla w twoim domu mają znaczenie i poskracanie kabli jak się da może przy VDSL dać efekt że będziesz miał kilka dB niższe tłumienie a to już jest nawet kilka Mb więcej przy vdsl