Najlepszy program do defragmentacji

jak w topicu do defragmentacji dysku lepszy jest np diskeaperlite czy jeszcze jakś inny bo mam wrażenie czy defragmentacja systemowym nic nie daje. 8)

Spróbuj jeszcze O&O 2000 defrag free.

Jaki masz problem z kompem? Czyszczenie rejestru, sprawdzenie ilości uruchamianych programów, skan na szkodniki, dokupienie ramu itp.

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

Systemowy to właściwie Diskeeper Lite 8)

contig.exe by Mark Russinovich

Istnieje obawa, że po ewentualnym odinstalowaniu zainstalowanego Diskeepera Lite, pozbywamy się systemowego defragmentatora…ktoś potwierdzi ?

Pozdrawiam

Temat, w którym brałeś udział, może to jest i odpowiedź:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=123893

Najlepsza defragmentacja jest w trybie awaryjnym a Diskeeper Lite nie działa w nim ( przynajmniej mi ). Druga sprawa systemowy def. przy robieniu defragmentacji odnawia katalogu Prefetch a Diskeeper nie. Ja używam systemowego + PageDefrag i jestem zadowolony.

Zaprzeczam

strażak

To nie jest odpowiedź. W tamym temacie MoszeUsz zgłosił problem po odinstalowaniu Diskeeper 2007 Professional Edition , tu mowa jest o Diskeeper Lite który został uznany w cytowanym przez Barnaba fragmencie, za sprawcę kłopotów z systemowym defragmentatorem w razie deinstalacji Diskeepera. Dlatego syggnalizuję to w tym temacie, licząc na potwierdzenie lub zaprzeczenie tego zagrożenia…

Pozdrawiam

Złączono Posta : 09.01.2007 (Wto) 10:52

To jest konkretna odpowiedź, dla ewentualnych użytkowników Diskeepera Lite - istotna .

MarS - jeżeli pozwolisz, mam pytanie - twierdzisz tak na podstawie osobistych doświadczeń ? - szczerze mówiąc mam zamiar zainstalować ten program, ale w świetle przeciwstawnych opinii waham się , stąd moje drążenie tematu…

Pozdrawiam

Zgadza się , moja pomyłka. Sorki :wink:

Proponuję PerfectDisk - jest shareware ale wykonuje on defragmentację podczas startu systemu, zanim jeszcze Windows całkowicie się uruchomi.

Oczywiście. Całe lata używałem tego programu. Ze znanych mi programów do defragmentacji tylko Diskeeper Pro i O&O Defrag pytają przy instalacji czy usunąć moduł systemowego defragmentatora. Mogą także z powodzeniem działać obok modułu systemowego. W niczym mu nie przeszkadzają

Złączono Posta : 09.01.2007 (Wto) 11:55

…co wydłuża jego start. To już raczej lepiej używać wspomnianego i znakomitego PageDefraga (używam z powodzeniem od lat) lub Diskeepera Pro, który ma moduł automatycznej defragmentacji podczas pracy systemu (opcja SetIt&Forget It - ustaw i zapomnij wraz z opcją Frag Guard - strażnik fragmentacji)

jeeejjuuuu… no wydłuża start, ale przecież nie musi tego robić za każdym razem. Ustawia się harmonogram pracy przy starcie (np. raz na tydzień) lub na żądanie. Nie muszę chyba podkreślać jakie ma znaczenie defragmentacja przed uruchomieniem systemu - dostęp i wydajność.

Nie neguje jakości wymienionych przez Ciebie programów - na pewno są świetne - ale PerfectDisk zaprojektowany został na platformy serwerowe i jego silnik za parę dolców to olbrzymi plus.

Aha - piszesz o wydłużeniu startu systemu, a później z kolei preferujesz pracę w tle defragmentatorów - przecież to jest dopiero strata czasu, prędkości - mulenie kompa. Mam zresztą wątpliwości co do sensu i skuteczności takiego rozwiązania - choć się nie upieram. Nie znam po prostu testów wydajnościowych takiej technologii. Myslę, że okresowa defragmentacja wystarczy.

PerfectDisk polecany jest zresztą przed instalacją drugiego systemu - np. Linuxa.

Pozdrawiam.

Ale czy odinstalowywałeś Diskeepera, jeżeli nie to odinstaluj i sprawdź jak działa systemowy defragmentator!

Kompletna bzdura, to użytkownik przeprowadza tzw. defragmentację offline.

Mylisz się. Tego typu sytuacja nie ma miejsca. Defragmentator pracuje z niskim priorytetem nie obniżając w żadnym wypadku wydajności systemu

Pracuje normalnie. Nie bardzo rozumiem dlaczego miałoby być inaczej?

Co robi? :))

Kwestia dyskusyjna - pamięć zajęta, niski priorytet może być wadą w tego typu rozwiązaniach. Przy “słabszych” komputerach nie wydajne.

Pozdrawiam.

W 2% z tego, co widzę

Jakoś nie jest. Mało tego, DK jest od lat czesto nagradzany za jakość pracy

Przy słabszych komputerach nie instaluje się Windowsa XP 8)

Dyskusja dla mnie, jak również dla innych potencjalnych użytkowników Diskeepera Lite bardzo interesujaca. W związku z faktem, iż wypowiedział się tutaj również Barnaba , którego przeciwstawną opinię już poznałem, ma takie pytanie do Barnaby - zakładając, że jest tak rzeczywiście, jak twierdzisz, czy gdybym instalował ten program za pomocą UIWatcher w Ashampoo UnInstaller Platynum w opcji Install an application, która charakteryzuje się tym, że zapisuje przed instalacją rejestr i po instalacji tworzy plik zawierający listę zmian w systemie po instalacji, co w razie deinstalacji programu wycina wszelkie ślady po aplikacji - czy w takim układzie również istnieje zagrożenie , że pozbędę się systemowego narzędzia do defragmentacji ?

Pozdrawiam

Ale bzdury piszecie , jejku. :x

Co do tematu to polecam O&O 2000 defrag free.