Nie można skasować płyty DVD+RW

Mam 2 płytki DVD+R RW i kiedy chcę je skasować CDburnerxp czy Alcohol 120 to mówi, że to nie są DVD+R RW. Czy to program jest jakiś głupi czy płyty są zafałszowane?

Bo najwidoczniej nie są.

Producenci niejednokrotnie wprowadzają w błąd kupujących, bzdurnymi napisami na płytach.

podaj dokładnie model płyty i jej oznaczenia.

Maxell DVD+R RW

System rozpoznaje tą płytę właśnie jako DVD+R RW

Spróbuj ją czymś przeczyścić. Miałem dzisiaj taką samą sytuację - program do nagrywania zacinał się podczas próby formatowania. Pomogło czyszczenie specyfikiem do okien …

Płyty są czyste bo praktycznie nie używane. Żadnych rysek nawet nie ma.

Ściągnij dzisiaj darmowego, komercyjnego Ashampoo Burning Studio 2010: http://www.giveawayoftheday.com/ - może to sprawa programu.

no ale czy napewno to RW pokaż zdjęcia ich :slight_smile:

Nie mam aparatu ale na płycie jest takie logo

dvdrlogo100x57.jpg

Mogą to być mykne oznaczenia miałem już kiedyś takie oznaczenie i okazało się że to jednorazowe

:slight_smile:

To nie są płytki wielokrotnego zapisu , płytki wielokrotnego zapisu są oznaczone tylko + lub - RW bez R, czyli np. DvD+RW.

amorek273 , Dokładnie tak jak napisałeś.

słabeusz , Jest jeszcze inny sposób weryfikacji - jaka jest na płycie podana prędkość nagrywania? Płyty DVD-RW mają ją grubo poniżej x10, obecnie dostępne DVD -+R - około x16 (i chyba też trochę więcej).

1-16X SPEED DVD+R 4,7GB

No to masz odpowiedź - jeszcze nie “wymyślono” wielorazowej (kasowalnej) płyty DVD o prędkości zapisu x16.