Nie mozna zainstalowac opery 11

nie mogę zainstalować opery 11, pojawia się taki komunikat pod koniec instalacji: „podczas próby zainstalowania opery wystąpił nieoczekiwany błąd. kod dostępu 14”. mam vistę. co mam zrobić?

opera ma nowy instalator, od opery

Może trzeba zainstalować jako administrator (pod prawym przyciskiem myszy).

Albo odinstalować poprzednią wersję.

jestem administratorem. też nie działa odinstalowanie starej wersji. męczę się już ponad tydzień.

Zainstaluj Your Uninstaller > View > Languages >Polski ,Tools > Opcje > Match Level > Średni. Kliknij w Autonaprawa to może znajdzie wadliwą instalację Opery i ją usunie. Jeżeli nie znajdzie to odinstaluj ją z okna YU ,czyli x2 klik na Opere ,potwierdzaj komunikaty i sprawdź czy coś nie pozostało po Operze w Program Files > jak tak to usuń .Po tym sprawdź w Windows Installer CleanUp Utility czy jest Opera ,jak jest > zaznacz > remove. Wytnij przed tym swój profil i wklej na pulpit :Menu > Pomoc > O Operze > Profil użytkownika.

Pliki z profilu które mogą okazać się przydatne : wand.dat -hasła , speeddial.ini - ustawienia szybkiego wybierania , search.ini - ustawienia wyszukiwarek , operaprefs.ini -ustawienia preferencji , bookmarks.adr - zakładki .Folder Toolbar - ustawienia pasków ,położenie przycisków itd ,folder Menu - własna konfiguracja menu kontekstowego ,jeżeli taka posiadasz.

CCleaner > Czyszczenie rejestru i systemu > Instalacja Opery :lol:

jest taki program darmowy, pod inną nazwą?

Ten program jest w pełni funkcjonalny przez 21 dni i jest bardzo dobry .Podobne i darmowe Revo Unninstaller ,Comodo Programs Manager - moim zdaniem lepszy od Revo.

dzięki, jutro to zrobię

Dodane 30 grudnia 2010, o 10:00

działa. tak będę musiał teraz robić zawsze, czy tylko raz?

Na pewno nie zawsze ,tylko w ciężkich przypadkach ,może to dotyczyć różnych aplikacji ,na szczęście rzadko takie problemy się przytrafiają .

ta wersja opera 11, ma nowy instalator, i to może przez to :slight_smile:

ta wersja opera 11, ma nowy instalator, i to może przez to :slight_smile:

Nie wykluczone że to przez całkowicie nowy instalator.Może by nie było również problemu gdybyś wybrał opcje aktualizacji w przeglądarce a nie instalacje z instalatora ,ja tak zrobiłem i nie miałem problemu ale wróciłem z 11 na 10.63 :slight_smile: ,jednak lepiej było wyczyścić wszystkie stare dane aby uniknąć błędów.

no, ok. dzięki raz jeszcze