Nie mozna zainstalowac opery 11

(pikaczu) #1

nie mogę zainstalować opery 11, pojawia się taki komunikat pod koniec instalacji: "podczas próby zainstalowania opery wystąpił nieoczekiwany błąd. kod dostępu 14". mam vistę. co mam zrobić?

opera ma nowy instalator, od opery

(MaRa) #2

Może trzeba zainstalować jako administrator (pod prawym przyciskiem myszy).

Albo odinstalować poprzednią wersję.

(pikaczu) #3

jestem administratorem. też nie działa odinstalowanie starej wersji. męczę się już ponad tydzień.

(Łukash) #4

Zainstaluj Your Uninstaller > View > Languages >Polski ,Tools > Opcje > Match Level > Średni. Kliknij w Autonaprawa to może znajdzie wadliwą instalację Opery i ją usunie. Jeżeli nie znajdzie to odinstaluj ją z okna YU ,czyli x2 klik na Opere ,potwierdzaj komunikaty i sprawdź czy coś nie pozostało po Operze w Program Files > jak tak to usuń .Po tym sprawdź w Windows Installer CleanUp Utility czy jest Opera ,jak jest > zaznacz > remove. Wytnij przed tym swój profil i wklej na pulpit :Menu > Pomoc > O Operze > Profil użytkownika.

Pliki z profilu które mogą okazać się przydatne : wand.dat -hasła , speeddial.ini - ustawienia szybkiego wybierania , search.ini - ustawienia wyszukiwarek , operaprefs.ini -ustawienia preferencji , bookmarks.adr - zakładki .Folder Toolbar - ustawienia pasków ,położenie przycisków itd ,folder Menu - własna konfiguracja menu kontekstowego ,jeżeli taka posiadasz.

CCleaner > Czyszczenie rejestru i systemu > Instalacja Opery :lol:

(pikaczu) #5

jest taki program darmowy, pod inną nazwą?

(Łukash) #6

Ten program jest w pełni funkcjonalny przez 21 dni i jest bardzo dobry .Podobne i darmowe Revo Unninstaller ,Comodo Programs Manager - moim zdaniem lepszy od Revo.

(pikaczu) #7

dzięki, jutro to zrobię

-- Dodane 30 grudnia 2010, o 10:00 --

działa. tak będę musiał teraz robić zawsze, czy tylko raz?

(Łukash) #8

Na pewno nie zawsze ,tylko w ciężkich przypadkach ,może to dotyczyć różnych aplikacji ,na szczęście rzadko takie problemy się przytrafiają .

(pikaczu) #9

ta wersja opera 11, ma nowy instalator, i to może przez to :slight_smile:

(pikaczu) #10

ta wersja opera 11, ma nowy instalator, i to może przez to :slight_smile:

(Łukash) #11

Nie wykluczone że to przez całkowicie nowy instalator.Może by nie było również problemu gdybyś wybrał opcje aktualizacji w przeglądarce a nie instalacje z instalatora ,ja tak zrobiłem i nie miałem problemu ale wróciłem z 11 na 10.63 :slight_smile: ,jednak lepiej było wyczyścić wszystkie stare dane aby uniknąć błędów.

(pikaczu) #12

no, ok. dzięki raz jeszcze