Niektóre strony nie działają - neostrada

Nie działają mi dzisiaj niektóre zagraniczne strony np: tennisinsight.com, warez-bb.org, verifiedtipsters.com

Na stronach do sprawdzania czy strony nie działają wszystkim czy tylko mnie pokazuje, że wyżej wymienione strony normalnie działają.

Co robić ?

Czy ktoś kto ma neostradę może wpisać w tym temacie czy te strony mu dzisiaj normalnie działają ?

Też mam neostradę i od kilku godzin zastanawiam się dlaczego nie działa mi żadna zagraniczna strona. Ani na komputerze ani na telefonie przez wifi…

Co ciekawe wszystko ładuje się przez strony takie jak http://anonymouse.org/

Rzeczywiście strony działają przez http://anonymouse.org/ ,ale nie można się na nich zalogować.

Wychodzi na to, że nie tylko my mamy taki problem… Idę zadzwonić na infolinię.

Ok, daj znać co odpowiedzą.

“technicy pracują nad usunięciem usterki”

Steam nie działa, połowa zagranicznych stron też. No żeby ich coś strzeliło i wszystkich w tej Tepsie pozabijało.

wygląda na to, że nie działają strony, które są postawione na serwerach poza Europą.

Wiadomo do kiedy to potrwa? Dość pilnie muszę wejść na stronę, która obecnie nie dziala. ;/

Mam podobny problem.

Faktycznie nie działają strony na nieeuropejskich serwerach, jak np. soe.com lub java.com.

Nie działają również patchery, które łączą się z zagranicznymi serwerami.

Chyba pozostaje tylko czekać.

I co z tą usterką , wiadomo coś więcej? Też mam ten problem i potrzebuję sprawdzić coś na stronie która nie działa.

Pan z infolinii 801505505 właśnie przekazał mi wiadomość, że “usterka” ma wstępnie zostać usunięta do 24 kwietnia do godziny 15 (jutro). O godzinie 16 dzisiaj (23 kwietnia) problem został odnotowany. Problem nie jest lokalny, tylko dotyczy ogólnie usługi Neostrada.

Nie wiadomo czy dotyczy jednego czy kilku serwerów. Z tego co widzę, to co drugi zagraniczny adres leży. Czasem w ramach jednej domeny część aliasów działa, część nie (np. apple.com działa a developer.apple.com już nie). Więc mogą to być setki serwerów. Ciekawa sprawa.

Dodane 23.04.2013 (Wt) 17:54

Można próbować przez serwery proxy, choć darmowe są straaasznie wolne. Można przez 3G albo innego operatora.

Mam ten sam problem i usterka nadal nie została rozwiązana a wszystko wyszlo rano gdy chciałem zalogowac sie na konto Steam wyskoczyl mi komunikat ze jest błąd wiec wpisałem w przeglądarce strone steam iku mojemu zdziwieniu strona nie chciała sie odpalic i to teraz nie chce hym lipa mogli by już to naprawić

Problemy z Steamem i innymi serwerami w stanach wynikają z problemów z routingiem w orange/tp. Wystarczy statycznie ustawić serwer DNS na karcie sieciowej na DNS netii ip = 213.241.79.38 lub dowolny inny (byle nie te z tp).

Głupoty gadasz. Dalej nie działa.

MI też nie działają strony , nawet Steam…

u mnie to samo… większość zagranicznych stron nie działa, a myślałem że to tylko u mnie coś jest nie tak :?

a to ciekawe, może nie potrafisz właściwie tego ustawić? :] U mnie zaczęło działać…

No i co mama niby zrobić ? co mam ustawić ? geniusze ? mam router neostrady i co mam tam przestawić hmm ?

Mam identyczny problem od 2 dni … na info miła Pani z Orange twierdzi że mój problem jest “wyjątkowy” i nie mają innych zgłoszeń w skali kraju (co jest grane ?) Nie mam modemu neostrady, tylko własny router , nie bardzo wiem jak zmienic ten adres DNS ale może powiecie coś więcej bym mógł sam to ogarnąć … proszę o cierpliwość i pomoc