Niektóre strony nie działają - neostrada

(Nisanosa) #1

Nie działają mi dzisiaj niektóre zagraniczne strony np: tennisinsight.com, warez-bb.org, verifiedtipsters.com

Na stronach do sprawdzania czy strony nie działają wszystkim czy tylko mnie pokazuje, że wyżej wymienione strony normalnie działają.

Co robić ?

Czy ktoś kto ma neostradę może wpisać w tym temacie czy te strony mu dzisiaj normalnie działają ?

(Oiika) #2

Też mam neostradę i od kilku godzin zastanawiam się dlaczego nie działa mi żadna zagraniczna strona. Ani na komputerze ani na telefonie przez wifi…

Co ciekawe wszystko ładuje się przez strony takie jak http://anonymouse.org/

(Nisanosa) #3

Rzeczywiście strony działają przez http://anonymouse.org/ ,ale nie można się na nich zalogować.

(Oiika) #4

Wychodzi na to, że nie tylko my mamy taki problem… Idę zadzwonić na infolinię.

(Nisanosa) #5

Ok, daj znać co odpowiedzą.

(Oiika) #6

“technicy pracują nad usunięciem usterki”

(Gardulec) #7

Steam nie działa, połowa zagranicznych stron też. No żeby ich coś strzeliło i wszystkich w tej Tepsie pozabijało.

(Nisanosa) #8

wygląda na to, że nie działają strony, które są postawione na serwerach poza Europą.

(Krist Wt) #9

Wiadomo do kiedy to potrwa? Dość pilnie muszę wejść na stronę, która obecnie nie dziala. ;/

(Kociboss) #10

Mam podobny problem.

Faktycznie nie działają strony na nieeuropejskich serwerach, jak np. soe.com lub java.com.

Nie działają również patchery, które łączą się z zagranicznymi serwerami.

Chyba pozostaje tylko czekać.

(ant3r) #11

I co z tą usterką , wiadomo coś więcej? Też mam ten problem i potrzebuję sprawdzić coś na stronie która nie działa.

(Greg) #12

Pan z infolinii 801505505 właśnie przekazał mi wiadomość, że “usterka” ma wstępnie zostać usunięta do 24 kwietnia do godziny 15 (jutro). O godzinie 16 dzisiaj (23 kwietnia) problem został odnotowany. Problem nie jest lokalny, tylko dotyczy ogólnie usługi Neostrada.

Nie wiadomo czy dotyczy jednego czy kilku serwerów. Z tego co widzę, to co drugi zagraniczny adres leży. Czasem w ramach jednej domeny część aliasów działa, część nie (np. apple.com działa a developer.apple.com już nie). Więc mogą to być setki serwerów. Ciekawa sprawa.

Dodane 23.04.2013 (Wt) 17:54

Można próbować przez serwery proxy, choć darmowe są straaasznie wolne. Można przez 3G albo innego operatora.

(Muniek155) #13

Mam ten sam problem i usterka nadal nie została rozwiązana a wszystko wyszlo rano gdy chciałem zalogowac sie na konto Steam wyskoczyl mi komunikat ze jest błąd wiec wpisałem w przeglądarce strone steam iku mojemu zdziwieniu strona nie chciała sie odpalic i to teraz nie chce hym lipa mogli by już to naprawić

(Weapster) #14

Problemy z Steamem i innymi serwerami w stanach wynikają z problemów z routingiem w orange/tp. Wystarczy statycznie ustawić serwer DNS na karcie sieciowej na DNS netii ip = 213.241.79.38 lub dowolny inny (byle nie te z tp).

(Nisanosa) #15

Głupoty gadasz. Dalej nie działa.

(Shork) #16

MI też nie działają strony , nawet Steam…

(Stalker) #17

u mnie to samo… większość zagranicznych stron nie działa, a myślałem że to tylko u mnie coś jest nie tak :?

(Weapster) #18

a to ciekawe, może nie potrafisz właściwie tego ustawić? :] U mnie zaczęło działać…

(Dino4) #19

No i co mama niby zrobić ? co mam ustawić ? geniusze ? mam router neostrady i co mam tam przestawić hmm ?

(Szabla) #20

Mam identyczny problem od 2 dni … na info miła Pani z Orange twierdzi że mój problem jest “wyjątkowy” i nie mają innych zgłoszeń w skali kraju (co jest grane ?) Nie mam modemu neostrady, tylko własny router , nie bardzo wiem jak zmienic ten adres DNS ale może powiecie coś więcej bym mógł sam to ogarnąć … proszę o cierpliwość i pomoc