Nowa wersja The KmPlayer 3.5 podmienia ikonki plików avi

Zainstalowałem sobie na laptopie nowa wersje odtwarzacza The KmPlayer 3.5.0.77 i zauważyłem że podmienił mi ikonki plików filmów na dysku.

Teraz ikonki filmów zapisanych w formacie AVI mam takie: avii.png

Wcześniej jednak do tej pory zawsze miałem zupełnie inne ikonki standardowe plików avi i chciałbym je odzyskać. Czy ktoś może z Was wie jak można ustawić, żeby wygląd tych ikonek był taki jak dawniej ? czyli taki: avi.jpg

Czy ktoś może mi w tym pomóc ?

Zmień ikonę za pomocą FileTypesMan.

Ikonę znajdziesz w tym pliku: %SystemRoot%\system32\wmploc.dll

http://www.nirsoft.net/utils/file_types_manager.html

http://www.sevenforums.com/tutorials/57 … -icon.html

Pobrałem to ale nie moge sobie z tym poradzić. Jak przewrócić poprzedni wygląd ikonki avi ? żeby miała wygląd tak jak wcześniej. Może ktoś mi pomóc ?

Kliknij dwukrotnie na AVI -> Default Icon -> Wskaż na plik: %SystemRoot%\system32\wmploc.dll

Wybierz ikonę i kliknij OK

http://wstaw.org/m/2013/01/24/2013-01-24_110758.png

Używasz KMPlayer to może zapoznaj się z opcjami tego programu.

W ustawieniach programu masz dostępną opcję, Zmień ikonę, Przywróć poprzednie, Zastosuj systemowe itp.

Preferencje F2 -> Skojarzenia | Przechwyt -> Skojarzenia

A ikonka RMVB to która to będzie ? bo nie moge znaleść żeby miała wygląd taki jak przedtem :frowning:

Nie ma systemowej ikony dla RMVB, więc nie wiadomo jaka to była ikona.

Spróbuj w ustawieniach KMP użyć opcji Przywróć poprzednie lub Zastosuj systemowe.

Ostatecznie możesz przywrócić system do czasu przed instalacją KMP.

Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu

Próbowałem w ustawieniach KMP tak jak pisałeś ale nic to nie daje ani troche bo nic się nie dzieje.

Systemu niechce przywracać bo może mi się coś pokasować więcej i coś może mi nie działać i zaczną się dopiero wtedy schody.

Widzialem w folderze, w którym trzymam filmy np. w formacie RMVB to w miejscu gdzie pisze mi Typ pisze mi: KMP - RealMedia File

Tak jak widać to na screenie:

folder.png

A powinno być inaczej. Pomoże mi ktoś to naprawić ? bo jakiś badziew zrobili i teraz człowiek się musi z tym męczyć.

Poprzednia wersja nie podmieniała ikonek plików filmowych tylko to dziadostwo podmieniło mi.

Jak te ikonki poprzewracać żebym miał tak jak miałem przedtem ? może mi ktoś pomóc w tym ? :frowning: :frowning:

Nawet odisntalowanie tego odtwarzacza nic nie pomogło bo nadal zostały mi takie wpisy jak widać na powyższym screenie pod polem Type : KMP - RealMedia File

Jak to naprawić ?

Jest to odpowiedź do tego wątku: problem-ikonka-rmvb-t519310.html#p3254457

Edytor rejestru i HKEY_CLASSES_ROOT\ ,znajdź rmvb i nakliknij ,PreceivedType zmień na video , ikonkę zostaw w spokoju,jak skojarzysz z Media Playerem on dorzuci ikonę, jeśli plik będzie mieć ustawiony typ “video” to musi dostać domyślną ikonkę dla video - bez podpisu rmvb bo takiej nie ma w systemie , taką jak teraz tylko że chyba bez nutki.

(Sprawdź też czy w [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts.rmvb jest typ video )

Wszedłem do rejestru ale nie moge tutaj znaleść nigdzie tego „PreceivedType” :frowning: i nie wiem zabardzo co mam zrobić, zobacz sobie screen rejestru:

rejestr.png

Zobacz sobie jak to wygląda w moim rejestrze na tym screenie:

reejestr.png

Usuń te dwa klucze, kliknij prawym na .rmvb z menu wybierz usuń. Wyloguj się zaloguj , następnie skojarz jakiś plik rmvb z Media Playerem. I powinno zaskoczyć.

(literówka- Perceived nie Preceived :wink: )

Które te dwa klucze ? :frowning: i czy to nie spowoduje tego, że nie bede mogł oglądać filmów zapisanych w formacie rmvb ?

Dlaczego uparłeś się na zmianę ikonki ?

Po zmianie ikonki plik RMVB pozostanie nadal taki sam.

Ikonka tylko informuje,który program jest domyślny dla plików RMVB.

Dlatego, że miałem wszystko dobrze i nie było problemu. Ale jak zainstalowałem KmPlayer 3.5.0.77 to te ikonki zmieniły wygląd. I teraz były przestawione na te z kmplayer ale kombinowałem i teraz mają te ikonki taki wygląd:

rmvb.png

Wiem, że wcześniej przed instalacją KmPlayer ikonki rmvb miały inny wygląd tylko ten kmplayer mi je poprzestawiał.

Jak wrócić do poprzedniego wyglądu tych ikonek ? Nawet jak odinstaluje kmplayer to te ikonki też zostają takie kmplayerowate.

A niechce mieć wyglądu ikonki pliku rmvb z nutką jakby to był plik muzyczny a taki nie jest. Jak to ustawić na prawidłowy ? :frowning: :frowning:

Oprócz nutki jest tam wycinek filmu,ale rozumiem, że chcesz jednak innej ikonki.

Czy po odinstalowaniu KMplayera restartowałeś komputer?

Niektóre zmiany dzieją się po restarcie,ale nie wiem czy w tym przypadku.

Może mi ktoś tutaj pomóc ? bo nie moge sobie poradzić ? Jak ikonke rmvb przywrócić do poprzedniego wyglądu zanim zainstalowałem kmplayer ?

Nie da się, ponieważ zainstalowałeś KM Player, a wraz nim kodeki Real Playera, z których teraz skwapliwie korzysta Windows Media Player i to jest jego ikonka (ta z nutką). Musiałbyś usunąć z systemu kodeki Real’a, co byłoby bez sensu.

Wcześniej nie korzystałem z kodeków Real Playera, a skoro mi sie zainstalowały wraz z nową wersją kmplayera to jak się pozbyć tych kodeków Real Playera ? Nawet jak odinstaluje kmplayer to i tak mi nic to nie daje. A chciałbym mieć już to dobrze zrobione tak jak miałem wcześniej zanim zainstalowałem kmplayer 3.5.0.77 bo wcześniejsza wersja kmplayera nie podmieniała ikonek więc nie miałem problemu.

Może mi ktoś w końcu pomóc to naprawić ? :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Nie panikuj! :slight_smile:

Te dwa :

HKEY_CLASSES_ROOT.RMVB i HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts.rmvb

nakliknij na rmvb,i z prawego myszki > usuń. Będziesz mógł oglądać pliki rmvb (skojarz z jakimś programem) , klucze się odtworzą.

Łukasz ok z ikonką pliku rmvb zadziałało tak jak napisałeś, Prosze powiedz mi jeszcze, czy ikonki plików avi są dobre i czy w polu Typ ma pisać Klip wideo tak jak to widać na poniższym screenie ? Czy raczej powinno tam pisać coś w stylu Plik Avi?

folderek.png

Tak , jest tak jak ma być.

Nie mam jak teraz sprawdzić , ale zobacz czy czasem nie ma czasem do wybrania kolumny - rozszerzenie ,czy coś podobnego jak chcesz aby rozszerzenie było “na widoku”

Dodane sobota, 26 sty 2013, 14:38

Zaraz , przełącz wyświetlanie na Kafelki i zrób zrzut.