Nowa wersja The KmPlayer 3.5 podmienia ikonki plików avi

Właśnie nie ma tej kolumny o której piszesz. Ale mam wrażenie że tam powinno pisać pod oknem Typ „Plik Avi” .

Znalazłem jeszcze taki mały problemik, który polega na tym, że ikonki piosenek mp3 też się pozmieniały na takie:

mp3.png

Jak je ustawić żeby miały normalny wygląd ikonki mp3 ?

O to screen wyświetlania w kafelkach:

zrzut.png

Zrzut jest coś rozjechany chyba…

Dla .mp3 pobierz ten fix i dodaj do rejestru : http://www.winhelponline.com/fileasso/mp3_fix_w7.zip

Co do kolumny jak będę miał czas to sprawdzę i napisze jak to u mnie wygląda, albo ktoś mnie uprzedzi :wink:

Poprawiłem zrzut, i zobacz sobie. Ikonki Avi znowu mi się zmieniły na takie: avii.png

Jak je poprawić na prawidłowe ?

Zastosuj też ten dla avi : http://www.winhelponline.com/fileasso/avi_fix_w7.zip

Ale tylko pod warunkiem że KMPlayer nie jest domyślnym odtwarzaczem.

Kmplayer nie jest domyślnym odtwarzaczem u mnie.

Ten fix u mnie nie działa :frowning:

Ten dla AVI też nie działa :frowning:

Nie można zaimportować :frowning:

import.png

Tak samo mam podmienione ikonki dla dźwięków wav oraz midi :frowning:

Spróbuj zastosować fixy w trybie awaryjnym. Z tymi ikonami to już tłumaczyli Ci wcześniej , prawdopodobnie przy instalacji KMPlayera ustawiłeś go jako domyślny odtwarzacz audio/video, powiązałeś z nim prawdopodobnie wszystkie pliki multimedialne. Najprościej będzie jak odinstalujesz go, ustawisz w “Programach domyślnych” Media Player jako domyślny odtwarzacz = zastosujesz ustawienia zalecane. Zainstalujesz (jak chcesz) ponownie KMPlayer tylko bez żadnego powiązywania z nim plików.

Łukasz jest taka sprawa, że jeszcze raz spróbowałem wgrać te fixy które mi dałeś i znówu mi wyskoczyło to:

import.png

Uruchomiłem laptopa ponownie i wtedy wszystkie ikonki plików avi i rmvb oraz mp3 wróciły mi do takiego wyglądu jak powinny być jak chciałem.

Tylko pytanie dlaczego taki błąd mi wyskoczył jak widać na powyższym screenie ?

Przy instalacji KMPlayera nie miałem żadnego ustawienia tego odtwarzacza jako domyślny odtwarzacz audio/video więc też nie wiem czemu te ikonki midi i wav są też podmienione ? Wiem, że jakbym odinstalował KMPlayera i zainstalował go ponownie - podczas instalacji nie mam opcji wyboru czy kmplayer ma być odtwarzaczem domyślnym czy nie - to wtedy znów wszystkie ikonki od nowa mi podmieni i od nowa będe musiał wszystko robić od samego początku co pisałem w moim pierwszym poście w tym temacie. Więc co byś mi radził zrobić tak żebym miał już to dobrze zrobione tak jak ma być ? :frowning:

Czyli fixy zostały zastosowane , a co do błędu to szczerze pierwszy raz go widzę na swoje oczy #-o

Co Ci doradzić hmmm , to wszystko zależy…Bo skojarzenie pliku z programem narzuca w pewnym sensie ikonkę tego programu (dla widoku szczeguły,a małą ikonkę dla widoku kafelki), ja np nie mam tego problemu - mój domyślny player dla filmów to Media Player Classic Home Cinema , muzyki to Windows Media Player a widok w każdym folderze mam ustawiony na kafelki i mam pokazywanie rozszerzeń plików :smiley:

Nie jestem pewny jaki chcesz uzyskać efekt i co jaki player ma odtwarzać :slight_smile:

Sprawdzałeś to może u siebie już ?

Tak, tak zdaję się że jest w Windows 7, na pewno dotyczy to plików AVI, podejrzewam że również wszystkie inne które Media Player/System rozpoznaje po instalacji są dla systemu klipami video , nie wiem jak jest z “egzotykami” w stylu .rmvb, .mov, .mkv itp

W Vista i XP pod kolumną “Typ”- mamy rozszerzenie.

Tak, na moje rozeznanie, to prawdopodobnie trzeba otworzyć panel i skojarzyć pliki video z tym, co miałeś poprzednio - pewnie WMP. Wtedy ikonki wrócą. Gdy będzie KmPlayer jako domyślny, to nic nie zrobisz, poza ręcznej zmianie wyglądu ikonek. Kolega Łukash dobrze Ci radził. Weź pierwszy lepszy plik rmvb i kliknij na właściwości. Masz tam - otwierany za pomocą. To można zmienić na poziomie pliku. Wtedy ikona też się zmieni.

Ja mam windows 7 i w folderach widok mam ustawiony na szczegóły i np. w przypadku pliku rmvb w folderze z tymi plikami mam teraz pod polem Typ tak:

foldus.png

Dla pliku mp3 w folderze z tymi plikami mam teraz tak:

foldek.png

Dla pliku avi w folderze z tymi plikami mam teraz pod polem Typ tak:

folderek.png

Natomiast dla plików dźwiękowych wav mam już w folderze z tymi plikami dźwiękowymi takie ikonki:

wavy.png

Czy to oznacza że jest dobrze już wszystko ? Nie wiem jak to ustawić tak żeby było dobrze. Pliki dźwiękowe wav też miały inne ikonki niż teraz ale nie pamiętam już jakie :frowning:

Patrzyłem do ustawień kmplayera do skojarzeń tego ostwarzacza z plikami, ale tutaj w ustawieniach jak odznacze wszystkie zaznaczenia to i tak te zanaczenia (ptaszki) przy tych skojarzeniach zostają. Więc nic mi to nie daje :frowning: Zobaczcie sobie to na poniższym screenie:

ustawieniaKMP.png

Może mi pomóc zrobić tak, żebym miał już to zrobione dobrze tak jak ma być ?

W KMPlayer(nie znam się na tym odtwarzaczu) chyba przycisk “Zastosuj systemowe” - odkręca wszystko. Albo przez panel “Programy domyślne”,lub z poziomu właściwości tak jak wspomina Bogdan_G ,

Masz tu całą listę fixów : http://www.sevenforums.com/tutorials/19 … store.html

Napraw te co według Ciebie wymagają naprawy.

A gdzie ten panel jest dokładnie ?

Start > Wszystkie programy > Programy domyślne

To nie działa w KMPLayer - sprawdziłem.

podpiecie-t519742.html

Pobierz w ogóle to : http://www.nirsoft.net/utils/installedcodec.zip

I zrób raport > View > HTML Report -All items ,zobaczymy co tam u Ciebie w kodekach piszczy. Raport wstaw na http://www.zippyshare.com i daj linka.

Ogólnie polecam kodeki shark007.

Łukasz to jest link do raportu o który prosiłeś: http://www24.zippyshare.com/v/11118085/file.html

Gdybyś miał problem z otwarciem raportu mojego to prosze kliknij Tutaj

Co o tym sądzisz i co mi radzisz ? czy na moje kodeki te co już mam w komputerze moge zainstalować np. najnowsze K-lite Codec Pack ? albo K-lite Codec Pack Basic ? Czy raczej isntalując te kodeki na moje kodeki te co już mam może mi się coś popsuć i naprzykład pogorszyć jakość obrazu czy dźwieku albo może wogóle nie otworzyć jakiegoś pliku ? Czy lepiej pozostać przy tych kodekach co mam i nic nie instalować ?

Możesz zainstalować Klite w tym momencie.Nie wiem czy KMPlayer ma swoje wbudowane kodeki, jak nie to u ciebie sporo formatów idzie przez zarejestrowane kodeki od FormatFactory - które zresztą są nieaktualne. Gdyby nie “ikonowa” afera z czystym sumieniem poleciłbym te kodeki (32bit lub 64bit zależnie od wersji systemu) : http://www.dobreprogramy.pl/Win7codecs, … 13277.html (trzeba zwracać uwagę podczas instalacji na odznaczenie sponsorowanych dodatków) , kodeki aktywują swój plik z ikonami, podobne do systemowych - np rmvb ma podpis rmvb -to są te “dobre” ikony :wink:

Po instalacji kodeków ponownie zainstaluj (możesz zrobić nakładkę) RealAlternative.

Właśnie teraz nie wiem czy instalować te podane przez Ciebie codeki Łukash bo jeśli te co mam są dobre i wszystkie filmy rmvb i avi mi odtwarza bez problemu to instalacja nowych chyba mi nie pomoże. Jak myślisz ? Przeczytałem, że zanim zainstaluje te nowe kodeki to trzeba odinstalować te stare. Więc chyba nie moge instalować jednych kodeków na drugie bo sie zrobi bajzel w systemie. I nie wiem. Możesz mi coś poradzić skutecznie ? no chyba że te podane przez Ciebie kodeki polepszą mi jakość dźwięku i obrazu ? I nie wiem, czy jeśli już to instalować te K-lite Codec Pack czy te co podałeś Ty w linku ?