Odzyskiwanie danych z dysku po formacie

Witam. Mam poważny problem i mam nadzieję na szybki odzew.

Postanowiłem zainstalować na laptopie dwa windowsy. Miałem dwie partycje, więc postanowiłem, że podczas instalacji usunę obydwie i stworzę trzy na nowo (by każdy windows miał swoją oddzielną). Gdy już zainstalowałem i wszystko chodzi jak trzeba, zdałem sobie sprawę że jednego bardzo ważnego dla mnie pliku nie przechowałem na pendrivie i został dysku tuż przed tym jak go sformatowałem i skasowałem.

Bardzo proszę o pomoc, czy jest szansa na odzyskanie pliku? To zwykły *txt, na którym znajduje się mój pamiętnik prowadzony od kilku lat.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ściągnij se recuva i spróbuj go odzyskać. Pamiętaj, że każdy zapisany plik na dysku obniża szansę odzyskania :slight_smile:

W takim przypadku proponuję użyć systemu na LiveCD wraz z programem do odzyskiwania danych i spróbować odzyskać ten plik, na drugi raz proszę pamietać o backup-ie danych w miarę regularnie. Jeśli nie poradzisz sobie sam z tym poproś osobę która się na tym zna, i może uda się jej odzyskać dane

Kasowanie tablicy partycji i tworzenie nowych partycji -> formatowanie 3 nowo utworzonych partycji -> instalowanie najpierw kolejno 2 windowsów na 2 partycjach - po takiej serii operacji szanse odzyskania czegokolwiek w domowych warunkach są bliskie zeru.

A pewnie na tych windowsach już pracujesz i na tej trzeciej partycji też pewnie już masz po wgrywane dane co tym bardziej obniża szanse na odzyskanie skasowanego pliku.

Witam.

Udało mi się programem EASEUS Data Recover wyciągnąć z trzeciego dysku (tego, na którym nie ma żadnego windowsa) rar z moimi plikami *txt, ale za każdym razem gdy chcę go włączyć wyświetla się, że archiwum jest uszkodzone :confused: Ma ktoś jakiś pomysł czy coś da się zrobić? Może jakiś inny program, który wyciągnie rar w całości?

Wyciągnięcie archiwum w słabej kondycji to trudne do wykonania, proponuję wyciągnąć plik w czystej postaci txt, na pewno będzie łatwiej. Struktura pliku rar, jeśli będzie uszkodzona wówczas odczytanie danych z takiego archiwum top ciężka sprawa. Spróbuj może takiego programu RAR Recovery Toolbox, albo spróbować naprawić uszkodzone archiwum, spróbuj też zainstalować sobie program 7zip i rozpakować to archiwum [-X

Podobno Captain Nemo Pro jest najlepszym programem do odzyskiwania danych, używanym przez profesjonalistów. Nie wiem jak działa, nigdy nie używałem.

Jeśli cokolwiek da się odzyskać, to prawdopodobnie uda się za pomocą DMDE. Program w wersji darmowej pozwala na zgrywanie po jednym pliku.

Drugim, lecz dosyć czasochłonnym sposobem jest uruchomienie PhotoRec (znajduje się w pakiecie z TestDisk).

Zanim przystąpisz do pracy wymienionymi wyżej programami, radzę użyć wyszukiwarki w celu zorientowania się jak z tym pracować, gdyż nie są to programy z rodzaju “next, next” i wymagają przynajmniej trochę uwagi. Jednak rezultaty, jak przekonałem się nie jednokrotnie są warte zachodu.

Najbezpieczniej będzie jak wykonasz po sektorową kopię partycji z której musisz odzyskać dane i dopiero metodą dobrać się do jeszcze

nie nadpisanych danych korzystając z lustra tej partycji w wirtualnym napędzie, użyj np OSF Mount

http://www.osforensics.com/tools/mount-disk-images.html

http://techformator.pl/montowanie-obraz … -osfmount/

lub w systemach uniksowych alternatywne rozwiązania

czytaj

tutaj

jeśli to zbyt skomplikowane procedury to użyj w Windows darmowy DiskDigger

http://diskdigger.org/

powinien odzyskać większość plików które nie zostały nadpisane

testy info