Odzyskiwanie danych z dysku po formacie


(Db1992) #1

Witam. Mam poważny problem i mam nadzieję na szybki odzew.

Postanowiłem zainstalować na laptopie dwa windowsy. Miałem dwie partycje, więc postanowiłem, że podczas instalacji usunę obydwie i stworzę trzy na nowo (by każdy windows miał swoją oddzielną). Gdy już zainstalowałem i wszystko chodzi jak trzeba, zdałem sobie sprawę że jednego bardzo ważnego dla mnie pliku nie przechowałem na pendrivie i został dysku tuż przed tym jak go sformatowałem i skasowałem.

Bardzo proszę o pomoc, czy jest szansa na odzyskanie pliku? To zwykły *txt, na którym znajduje się mój pamiętnik prowadzony od kilku lat.

Z góry dziękuję za pomoc.


(Drobok) #2

Ściągnij se recuva i spróbuj go odzyskać. Pamiętaj, że każdy zapisany plik na dysku obniża szansę odzyskania :slight_smile:


(Zeus__) #3

W takim przypadku proponuję użyć systemu na LiveCD wraz z programem do odzyskiwania danych i spróbować odzyskać ten plik, na drugi raz proszę pamietać o backup-ie danych w miarę regularnie. Jeśli nie poradzisz sobie sam z tym poproś osobę która się na tym zna, i może uda się jej odzyskać dane


(scripter1) #4

Kasowanie tablicy partycji i tworzenie nowych partycji -> formatowanie 3 nowo utworzonych partycji -> instalowanie najpierw kolejno 2 windowsów na 2 partycjach - po takiej serii operacji szanse odzyskania czegokolwiek w domowych warunkach są bliskie zeru.

A pewnie na tych windowsach już pracujesz i na tej trzeciej partycji też pewnie już masz po wgrywane dane co tym bardziej obniża szanse na odzyskanie skasowanego pliku.


(Db1992) #5

Witam.

Udało mi się programem EASEUS Data Recover wyciągnąć z trzeciego dysku (tego, na którym nie ma żadnego windowsa) rar z moimi plikami *txt, ale za każdym razem gdy chcę go włączyć wyświetla się, że archiwum jest uszkodzone :confused: Ma ktoś jakiś pomysł czy coś da się zrobić? Może jakiś inny program, który wyciągnie rar w całości?


(Zeus__) #6

Wyciągnięcie archiwum w słabej kondycji to trudne do wykonania, proponuję wyciągnąć plik w czystej postaci txt, na pewno będzie łatwiej. Struktura pliku rar, jeśli będzie uszkodzona wówczas odczytanie danych z takiego archiwum top ciężka sprawa. Spróbuj może takiego programu RAR Recovery Toolbox, albo spróbować naprawić uszkodzone archiwum, spróbuj też zainstalować sobie program 7zip i rozpakować to archiwum [-X


(Marunde) #7

Podobno Captain Nemo Pro jest najlepszym programem do odzyskiwania danych, używanym przez profesjonalistów. Nie wiem jak działa, nigdy nie używałem.


(1084) #8

Jeśli cokolwiek da się odzyskać, to prawdopodobnie uda się za pomocą DMDE. Program w wersji darmowej pozwala na zgrywanie po jednym pliku.

Drugim, lecz dosyć czasochłonnym sposobem jest uruchomienie PhotoRec (znajduje się w pakiecie z TestDisk).

Zanim przystąpisz do pracy wymienionymi wyżej programami, radzę użyć wyszukiwarki w celu zorientowania się jak z tym pracować, gdyż nie są to programy z rodzaju "next, next" i wymagają przynajmniej trochę uwagi. Jednak rezultaty, jak przekonałem się nie jednokrotnie są warte zachodu.


(Gryf00n) #9

Najbezpieczniej będzie jak wykonasz po sektorową kopię partycji z której musisz odzyskać dane i dopiero metodą dobrać się do jeszcze

nie nadpisanych danych korzystając z lustra tej partycji w wirtualnym napędzie, użyj np OSF Mount

http://www.osforensics.com/tools/mount-disk-images.html

http://techformator.pl/montowanie-obraz ... -osfmount/

lub w systemach uniksowych alternatywne rozwiązania

czytaj

tutaj

jeśli to zbyt skomplikowane procedury to użyj w Windows darmowy DiskDigger

http://diskdigger.org/

powinien odzyskać większość plików które nie zostały nadpisane

testy info