Problem ze sprzętem i Grą Kings of Bounty

Witam. Zmieniłem płyte gł., proca i karte graf. Oto mój poprzedni zestaw: Abit An32x Fatality z Athlonem 4200+ x2 i XFX 8800 GTS 640mb Ram, a to teraźniejszy Asus Rampage Formula x48, Core 2 Duo E8400, Ati Radeon HD 4870 x2 Saphire. Na poprzedniej konfiguracji gra Kings of Bounty chodziła płynnie na wszystkich możliwych detalach w rozdzielczosci 1680x1050. Teraz po zmianie sprzetu zaczeła skakac. Poprostu się tnie, a np. Far Cry 2 czy nowy Tomb raider underwater chodzą płynniutko. Co może byc powodem przycinania sie gry, ktora nie ma przeciez wymogów jak dwie pozostale, ktore smigaja bez zajakania?

Pobierz najnowsze sterowniki do karty graficznej, uaktualnij DirectX. Jeśli korzystasz z Windows Vista, spróbuj włączyć z trybem zgodności.

Patch:

http://www.idg.pl/ftp/gry_8002/King.s.B … 1.6.5.html

Korzystam z xp. Mam najnowsze caty 8.11 przeinstalowalem direct x po zmianie karty. Nie kumam o co tu biega. NFS nowy tez za plynnie nie chodzi. w 3dmark mam 15000 czyli powinny gry śmigać tak mi sie wydaje. i nie wiem czemu w ati catalist pokazuje mi ze moj monitor jest podpiety do wejscia dvi4 a jak zmienie wejscie w karcie to pokazuje dvi3. Nie 1 nie 2. nie wiem czemu. Moze lepiej bylo brac gtx280