Problem z aktualizacją KB925902

witam wszystkich uzytkownikow tego forum :slight_smile:

mam problem, opisany wcześniej tu

po odinstalowaniu wymienionej aktualizacji komp stracił nieco rozum :wink: mianowicie całkiem często nie chce działać hibernacja (laptop), a czasem w trakcie wybudzania system stwierdza, że jednak rozruch nastąpi od początku, a nie z punktu startowego (jak to przy hibernacji powinno nastąpić).

co więcej, uzywam xp sp2 home edition. oryginał rzecz jasna, inaczej kupić nie idzie teraz ;] a ta aktualizacja, jak podaje Bill G., jest pod… Vistę.

kuriozum.

więc - co robić?

pozdrawiam,

Kit

Złączono Posta : 01.06.2007 (Pią) 23:06

szukałem na googlach pomocy. instalacja KB935448 (znalazłem tu) nie pomogła.

z zainstalowaną 925902 nie działa np kalkulator windowsowy.

widzę, że z ta aktualizacją sporo ludzi ma problemy.

Witaj!

Ja rozwiązałem ten problem przed chwilą korzystając z konsoli odzyskiwania, chcąc mieć przy tym w miarę najnowszą bibliotekę user32.dll (5.1.2600.2622 ta z KB925902 - 5.1.2600.3099) tylko u mnie pojawiał się komunikat takiej treści:

głównie przy próbie instalacji jakiegoś programu (to user32.dll stanowiła problem, przynajmniej u mnie), zrobiłem tak:

  1. Pobrałem poprawkę KB890859

'>http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=f0683e2b-8e8f-474f-b8d8-46c4c33fce99&DisplayLang=pl

  1. Rozpocząłem proces instalacji poprzez dwukrotne kliknięcie na plik WindowsXP-KB890859-x86-PLK.exe wyskoczyło okno instalacji i nic nie naciskałem ani na Dalej ani na Anuluj i krzyżykiem tez nie zamknąłem…

  2. Na dysku twardym o największej ilości wolnego miejsca odszukałem folder o takiej nazwie “ade421fd7d6d4e640a75c307579a” (u Ciebie będzie miał inną nazwę i może być ukryty).

  3. W folderze tym jest folder sp2gdr a w nim plik user32.dll który skopiowałem na Pulpit…

  4. Zmieniłem nazwe pliku user32.dll na user32.dll.bak i skopiowałem do folderu C:\WINDOWS\System32…

  5. Płytę Instalacyjna Systemu Windows włożyłem do napędu zrestartowałem komputer poczekałem na “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD” i wcisnąłem spacje…

  6. Gdy instalator skończył kopiować pliki pojawił się niebieski ekran i chyba drugi akapit mówi by wcisnąć literę “R” by wejść do konsoli odzyskiwania…

  7. a to juz w konsoli… Do której instalacji systemu Windows chcesz sie…

Wciskasz 1 i Enter…

Podaj hasło administratora (jak nie masz to Enter jak masz to wpisz i tez Enter… i powinno byc cos podobnego c:\windows>

(NIE POMYL SIĘ)

9.wpisz polecenie cd system32 [ENTER]

ren user32.dll user32.old [ENTER]

ren user32.dll.bak user32.dll [ENTER]

i na koniec wpisz exit

  1. Następuje restart komputera i powinno działać wszystko ok…

(U mnie komputer po restarcie i uruchomieniu systemu nie odpowiadał przez dość długi czas i musiałem go zresetować i uruchomiłem w trybie awaryjnym (doświadczenie mnie nauczyło że to pomaga; Tryb awaryjny- naciskać dość regularnie i szybko klawisz F8 w czasie bootowania- płyta Instalacyjna Systemu powinna być wyjęta z napędu! !!

Mam nadzieje ze to pomoge…

Dobranoc

wow… ok, wygląda obiecująco, ALE - nie mam płyty win xp. do laptopów nikt ich nie daje, system sam się rozpakowuje z dysku. nie wypaliłem płytki jak mnie system o to prosił na początku, a teraz nie wiem jak to zrobić, wiec ten sposób nie da rady.

ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Witam ponownie…

Wymyśliłem coś lepszego…

Pobierz aktualizacje KB925902 http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=f82ea184-945f-4b78-9463-10ac20a75020

i zainstaluj: jeśli będzie potrzebny restart komputera to zrestartuj…

Pobierz plik: http://rapidshare.com/files/34921057/UninstallKB925902.exe.html

I uruchom poprzez dwukrotne kliknięcie. Jest to archiwum SFX ktore podmienia pliki z folderu [$NtUninstallKB925902$] utworzonego przez KB925902 i uruchamia deinstalatora tej aktualizacji zmieniając plik user32.dll na wersję którą podałem we wcześniejszej wypowiedzi…

Po wszystkim jest potrzebny restart…

I powinno być ok…

Jeśli nie będziesz mógł uruchomić UninstallKB925902.exe lub tez problem nie zniknie to otwórz UninstallKB925902.exe za pomocą WinRAR-a lub 7-zip lub innego archiwizatora, przejdź do katalogu C:\WINDOWS wybierz Narzędzia => Opcje folderów… => (zakładka) Widok i w sekcji Ukryte pliki i folderu zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery => Zastosuj => OK

Odszukaj folder $NtUninstallKB925902$ (powinien być niebieski) i wejdź do niego i usuń cała zawartość ale folderu nie usuwaj i wypakuj do niego zawartość pliku UninstallKB925902.exe.

I w tym katalogu wejdź do folderu spuninst i uruchom program spunint.exe po wszystkim restart komputera i powinno działać…

Dobranoc…

ale ja nie chce tej aktualizacji deinstalować… bez niej sprzęt się wiesza, z nią nie działa kalkulator, paint etc. i wyskakuje wspomniany na początku monit o zrelokowanej bibliotece dll.

dzięki za rady w każdym razie :slight_smile:

Jeszcze raz…

Link który podałem nie odinstaluje Ci poprawki KB925902 tylko podmieni plik user32.dll do wcześniejszej wersji i podmiana ta spowoduje, że nie będzie pojawiał sie komunikat o “relokacji”…

To jest tak: poprawka KB925902 aktualizuje następujące pliki do wersji:

kbii8.th.jpg

Czyli uaktualnia 4 pliki a link który podałem zamienia TYLKO 1 plik user32.dll do wersji wcześniejszej 5.1.2600.2622 ponieważ nie ma nowszej wersji od 5.1.2600.3099 a *.2622 raczej na pewno była przed tą 5.1.2600.3099…

Po takim zabiegu u mnie problem już nie wystąpił i wszystko działa jak należy…

Jedynie Windows Update każe mi zainstalować KB925902 gdyż jeden plik (user32.dll) ma wersję wcześniejszą…

Mam nadzieję, że teraz mnie zrozumiałeś… ??

nie wiem czy to cokolwiek wniesie do tematu ale ja z tym problemem poradziłem sobie w ten sposób (niemusząc rezygnować z żadnej poprawki)

Jesteś pewien?

A sprawdziłeś wersje np.pliku user32.dll lub HHCTRL.OCX?

Robiąc to co mówię również nie rezygnuje się z żadnej poprawki…

Pozdrawiam…

ok. ale

po moim sposobie raz jeszcze trzeba zainstalować KB925902 (jeśli Windows Update każe) i jeśli są problemy wrzucić na to KB935448 i wszystko będzie już grało i Windows Update “będzie cicho”

Nie byłbym taki pewny ponieważ tak robiłem i ponowna instalacja KB902925 powodowała ze problem powrócił a co do poprawki KB935448 to odsyłam do Artykułu Bazy Wiedzy odnośnie tej poprawki:

http://support.microsoft.com/?kbid=935448

i jest w nim wyraźnie napisane jest aktualizowany plik HHCTRL.OCX

i TYLKO ten…

Czyli po wykonaniu moich instrukcji problem powinien zniknąć gdyż przywrócona zostanie wcześniejsza wersja pliku user32.dll i gdyby z powrotem zainstalować KB925902 to znów w systemie pojawi się plik user32.dll w wersji 5.1.2600.3099 czyli ten który powoduje problemy…!

Poza tym:

KitKa(t) napisał:

Więc pakeroso Twój sposób nie rozwiąże problemu…

Podałem poniekąd “alternatywę” jak poradzić sobie bez płyty instalacyjnej systemu…

Pozdrawiam…

WITAM .WIDZE ZE JESTES W TEMACIE TO MOZE MI POMOŻESZ .WCZORAJ XP DOKONAL AKTUALIZACJI I PO PONOWNYM URUCHOMIENIU NIE WYSTARTOWAL TYLKO POJAWILY SIE KOMUNIKATY ,DLL MSGINA.DLL ,I SHELL32.DLL,SYSTEM KAZE MI TO NAPRAWIC I ZRESTARTOWAC.ALE JA MAM ORYGINAL NA LAPTOPIE I NIE POTRAFIE GO NAPRAWIC .PRÓBOWAŁEM PRZEZ F8 PRZY STARCIE ALE TERZ NIC .NIE WIEM CO MAM ZROBIC PROSZE O POMOC…

lepiej pozno niz wcale.

zamiast wszystkich wymyslnych sztuczek, wystarczy zainstalowac nowe sterowniki do realtek hd audio. pozdrawiam

ALE NA MÓJ PROBLEM TO NIKT NIE MA ODPOWIEDZI???