Problem z aktualizacją KB925902

(KitKa(t)) #1

witam wszystkich uzytkownikow tego forum :slight_smile:

mam problem, opisany wcześniej tu

po odinstalowaniu wymienionej aktualizacji komp stracił nieco rozum :wink: mianowicie całkiem często nie chce działać hibernacja (laptop), a czasem w trakcie wybudzania system stwierdza, że jednak rozruch nastąpi od początku, a nie z punktu startowego (jak to przy hibernacji powinno nastąpić).

co więcej, uzywam xp sp2 home edition. oryginał rzecz jasna, inaczej kupić nie idzie teraz ;] a ta aktualizacja, jak podaje Bill G., jest pod... Vistę.

kuriozum.

więc - co robić?

pozdrawiam,

Kit

Złączono Posta : 01.06.2007 (Pią) 23:06

szukałem na googlach pomocy. instalacja KB935448 (znalazłem tu) nie pomogła.

z zainstalowaną 925902 nie działa np kalkulator windowsowy.

widzę, że z ta aktualizacją sporo ludzi ma problemy.

(Orooomo) #2

Witaj!

Ja rozwiązałem ten problem przed chwilą korzystając z konsoli odzyskiwania, chcąc mieć przy tym w miarę najnowszą bibliotekę user32.dll (5.1.2600.2622 ta z KB925902 - 5.1.2600.3099) tylko u mnie pojawiał się komunikat takiej treści:

głównie przy próbie instalacji jakiegoś programu (to user32.dll stanowiła problem, przynajmniej u mnie), zrobiłem tak:

1. Pobrałem poprawkę KB890859

'>http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=f0683e2b-8e8f-474f-b8d8-46c4c33fce99&DisplayLang=pl

1. Rozpocząłem proces instalacji poprzez dwukrotne kliknięcie na plik WindowsXP-KB890859-x86-PLK.exe wyskoczyło okno instalacji i nic nie naciskałem ani na Dalej ani na Anuluj i krzyżykiem tez nie zamknąłem...

2. Na dysku twardym o największej ilości wolnego miejsca odszukałem folder o takiej nazwie "ade421fd7d6d4e640a75c307579a" (u Ciebie będzie miał inną nazwę i może być ukryty).

3. W folderze tym jest folder sp2gdr a w nim plik user32.dll który skopiowałem na Pulpit...

4. Zmieniłem nazwe pliku user32.dll na user32.dll.bak i skopiowałem do folderu C:\WINDOWS\System32...

5. Płytę Instalacyjna Systemu Windows włożyłem do napędu zrestartowałem komputer poczekałem na "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD" i wcisnąłem spacje...

6. Gdy instalator skończył kopiować pliki pojawił się niebieski ekran i chyba drugi akapit mówi by wcisnąć literę "R" by wejść do konsoli odzyskiwania...

7. a to juz w konsoli... Do której instalacji systemu Windows chcesz sie...

Wciskasz 1 i Enter...

Podaj hasło administratora (jak nie masz to Enter jak masz to wpisz i tez Enter... i powinno byc cos podobnego c:\windows>

(NIE POMYL SIĘ)

9.wpisz polecenie cd system32 [ENTER]

ren user32.dll user32.old [ENTER]

ren user32.dll.bak user32.dll [ENTER]

i na koniec wpisz exit

1. Następuje restart komputera i powinno działać wszystko ok...

(U mnie komputer po restarcie i uruchomieniu systemu nie odpowiadał przez dość długi czas i musiałem go zresetować i uruchomiłem w trybie awaryjnym (doświadczenie mnie nauczyło że to pomaga; Tryb awaryjny- naciskać dość regularnie i szybko klawisz F8 w czasie bootowania- płyta Instalacyjna Systemu powinna być wyjęta z napędu! !!

Mam nadzieje ze to pomoge...

Dobranoc

(KitKa(t)) #3

wow.. ok, wygląda obiecująco, ALE - nie mam płyty win xp. do laptopów nikt ich nie daje, system sam się rozpakowuje z dysku. nie wypaliłem płytki jak mnie system o to prosił na początku, a teraz nie wiem jak to zrobić, wiec ten sposób nie da rady.

ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

(Orooomo) #4

Witam ponownie...

Wymyśliłem coś lepszego...

Pobierz aktualizacje KB925902 http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=f82ea184-945f-4b78-9463-10ac20a75020

i zainstaluj: jeśli będzie potrzebny restart komputera to zrestartuj...

Pobierz plik: http://rapidshare.com/files/34921057/UninstallKB925902.exe.html

I uruchom poprzez dwukrotne kliknięcie. Jest to archiwum SFX ktore podmienia pliki z folderu [$NtUninstallKB925902$] utworzonego przez KB925902 i uruchamia deinstalatora tej aktualizacji zmieniając plik user32.dll na wersję którą podałem we wcześniejszej wypowiedzi...

Po wszystkim jest potrzebny restart...

I powinno być ok...

Jeśli nie będziesz mógł uruchomić UninstallKB925902.exe lub tez problem nie zniknie to otwórz UninstallKB925902.exe za pomocą WinRAR-a lub 7-zip lub innego archiwizatora, przejdź do katalogu C:\WINDOWS wybierz Narzędzia => Opcje folderów... => (zakładka) Widok i w sekcji Ukryte pliki i folderu zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery => Zastosuj => OK

Odszukaj folder $NtUninstallKB925902$ (powinien być niebieski) i wejdź do niego i usuń cała zawartość ale folderu nie usuwaj i wypakuj do niego zawartość pliku UninstallKB925902.exe.

I w tym katalogu wejdź do folderu spuninst i uruchom program spunint.exe po wszystkim restart komputera i powinno działać...

Dobranoc...

(KitKa(t)) #5

ale ja nie chce tej aktualizacji deinstalować... bez niej sprzęt się wiesza, z nią nie działa kalkulator, paint etc. i wyskakuje wspomniany na początku monit o zrelokowanej bibliotece dll.

dzięki za rady w każdym razie :slight_smile:

(Orooomo) #6

Jeszcze raz...

Link który podałem nie odinstaluje Ci poprawki KB925902 tylko podmieni plik user32.dll do wcześniejszej wersji i podmiana ta spowoduje, że nie będzie pojawiał sie komunikat o "relokacji"...

To jest tak: poprawka KB925902 aktualizuje następujące pliki do wersji:

kbii8.th.jpg

Czyli uaktualnia 4 pliki a link który podałem zamienia TYLKO 1 plik user32.dll do wersji wcześniejszej 5.1.2600.2622 ponieważ nie ma nowszej wersji od 5.1.2600.3099 a *.2622 raczej na pewno była przed tą 5.1.2600.3099...

Po takim zabiegu u mnie problem już nie wystąpił i wszystko działa jak należy...

Jedynie Windows Update każe mi zainstalować KB925902 gdyż jeden plik (user32.dll) ma wersję wcześniejszą...

Mam nadzieję, że teraz mnie zrozumiałeś... ??

(pakeroso) #7

nie wiem czy to cokolwiek wniesie do tematu ale ja z tym problemem poradziłem sobie w ten sposób (niemusząc rezygnować z żadnej poprawki)

(Orooomo) #8

Jesteś pewien?

A sprawdziłeś wersje np.pliku user32.dll lub HHCTRL.OCX?

Robiąc to co mówię również nie rezygnuje się z żadnej poprawki...

Pozdrawiam...

(pakeroso) #9

ok. ale

po moim sposobie raz jeszcze trzeba zainstalować KB925902 (jeśli Windows Update każe) i jeśli są problemy wrzucić na to KB935448 i wszystko będzie już grało i Windows Update "będzie cicho"

(Orooomo) #10

Nie byłbym taki pewny ponieważ tak robiłem i ponowna instalacja KB902925 powodowała ze problem powrócił a co do poprawki KB935448 to odsyłam do Artykułu Bazy Wiedzy odnośnie tej poprawki:

http://support.microsoft.com/?kbid=935448

i jest w nim wyraźnie napisane jest aktualizowany plik HHCTRL.OCX

i TYLKO ten...

Czyli po wykonaniu moich instrukcji problem powinien zniknąć gdyż przywrócona zostanie wcześniejsza wersja pliku user32.dll i gdyby z powrotem zainstalować KB925902 to znów w systemie pojawi się plik user32.dll w wersji 5.1.2600.3099 czyli ten który powoduje problemy...!

Poza tym:

KitKa(t) napisał:

Więc pakeroso Twój sposób nie rozwiąże problemu...

Podałem poniekąd "alternatywę" jak poradzić sobie bez płyty instalacyjnej systemu...

Pozdrawiam..

(Lukasz Kruczek) #11

WITAM .WIDZE ZE JESTES W TEMACIE TO MOZE MI POMOŻESZ .WCZORAJ XP DOKONAL AKTUALIZACJI I PO PONOWNYM URUCHOMIENIU NIE WYSTARTOWAL TYLKO POJAWILY SIE KOMUNIKATY ,,DLL MSGINA.DLL ,,I SHELL32.DLL,,SYSTEM KAZE MI TO NAPRAWIC I ZRESTARTOWAC.ALE JA MAM ORYGINAL NA LAPTOPIE I NIE POTRAFIE GO NAPRAWIC .PRÓBOWAŁEM PRZEZ F8 PRZY STARCIE ALE TERZ NIC .NIE WIEM CO MAM ZROBIC PROSZE O POMOC..

(KitKa(t)) #12

lepiej pozno niz wcale.

zamiast wszystkich wymyslnych sztuczek, wystarczy zainstalowac nowe sterowniki do realtek hd audio. pozdrawiam

(Lukasz Kruczek) #13

ALE NA MÓJ PROBLEM TO NIKT NIE MA ODPOWIEDZI???????