Problem z liveboxem limitted acces

Witam. Próbowałem połączyc sie laptopem przez wi-fi z liveboxem ktory jest podłączony i zainstalowany na innym komputerze. Kiedy chcialo mnie połączyć kazało mi wpisać hasło a żadne nie pasowało, po wielu próba zorientowałem sie ze trzeba wpisać admin :lol: ale pózniej chcialo następne hasło i tez zle wpisalem ale tyle razy ze mnie zablokowalo i pisze limitted acces (mam win 7 ) próbowalem już restartować liveboxa odłączając ten czarny kabelek :smiley: i przyciskiem RTS ale nic nie pomaga dalej mam limitted acces. Jeśli ktoś wie jak to naprawić to prosze o pomoc.

Hej,

To, że LiveBox podłączony jest do innego komputera na dobrą sprawę nie ma żadnego znaczenia… :slight_smile:

Błędny trop - domyślnie LiveBox jest zabezpieczony kluczem WEP (wzór - 1234 5678 90AB CDEF 1234 5678 90) i to kombinację tych cyfr i liter musisz podać w haśle, o które prosi system w czasie łączenia - klucz ten można znaleźć na pudełku z LiveBox’a, na samym LiveBox’ie (klucz WEP) oraz w panelu konfiguracyjnym. Jednakże to nie wszystko - urządzenie posiada jeszcze włączoną funkcję filtrowania adresów kart MAC. By dodać nowe urządzenie w sieci bezprzewodowej (na przykład nowego laptopa) na LiveBox’ie musisz wcisnąć przycisk REG (dioda pokazująca status połączenia bezprzewodowego zacznie migać) i dopiero po tym spróbować się połączyć podając klucz WEP. Gdy tak zarejestrujesz adres MAC, przy kolejnych połączeniach nie będzie już konieczne wykonywanie powyższych czynności.

Pozdrawiam,

Dimatheus

tylko ze jak tak juz robilem i przy pierwszym “security key” dalem admin a przy drugim nie wpisalem wep tylko tez admin i moze dlatego zablokowalo. Oczywiscie mozna zrobic tak jak ty mowisz ale powiedz mi najpierw jak mam sobie to odblokowac zeby tak zrobic :slight_smile:

Poszukaj w panel konfiguracyjnym (192.168.1.1). Tam podajesz login admin, a hasło puste albo też admin.

Witaj,

Dokładnie!! :slight_smile: System pyta 2 razy o WEP na wypadek, gdybyś się pomylił - Ty dwa razy wpisałeś to samo hasło, więc system je zapamiętał i używa go teraz do łączenia; niestety nie jest to poprawny klucz, więc otrzymujesz zwrotkę w postaci komunikatu “limited access”.

Nie mogę teraz przeładować się na Win7, więc powiem, jak to zrobić w Viście - w siódemce powinno być bardzo podobnie - jeśli nie tak samo. :slight_smile: Otwórz Panel Sterowania -> Centrum sieci i udostępnień. W panelu tym kliknij rozłącz, by odłączyć się od sieci. Następnie kliknij w zadaniach “Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi”, kliknij na nazwę sieci neostrady (domyślnie SSID to neostrada_XXXX, gdzie x to znaki w formacie 16-kowym, czyli cyfry i litery od A od F) i wybierz usuń. Zamknij okno i w zadaniach Centrum sieci i udostępnień kliknij połącz z siecią - wybierz sieć, wpisz klucz WEP - dwa razy ten sam - i nie zapomnij kliknąć przycisku REG na LiveBox’ie. I wszystko powinno działać jak należy… :slight_smile:

Jasne, panel konfiguracyjny OK, login to właśnie admin, ale hasło nigdy nie będzie puste. Domyślnie jest to albo 0000, albo 1234. Tyle że przy pierwszym połączeniu z panelem administracyjnym LiveBox wymusza zmianę hasła administratora. :wink:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Login : twoja _nzawa@nestrada.pl

Pasword: masz na pudelku Liveboxa czyli SSID

bananjp , to co podałeś ni jak nie ma se do rzeczywistości, od kiedy loginem do Livebox’a jest nazwa użytkownika wprowadzana w konfiguracji połączenia ?? a SSID to nie hasło tylko nazwa sieci… Dimatheus , o loginie i haśle już wszystko napisał.

w win 7 jest to całkiem inaczej a mam go dopiero od 2 dni wiec sie nie połapie (mam po angielsku, ale to zaden problem :slight_smile: )

Oki,

Zaraz przeładuję się na Win7 i dopiszę, co i gdzie zrobić… :slight_smile:

Z tego, co widzę, to w Win7 jest praktycznie tak samo - nieco rozmieszczenie elementów się różni, ale metoda ta sama. Ale by było prościej przygotowałem screen’y. Zaczynamy… :slight_smile:

:arrow: Odpalasz Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania. Wybierasz podłącz lub rozłącz,

cmjey3qy0fjxpifsurgx_thumb.png

:arrow: W oknie, które się otworzy wybierasz sieć neostrady, klikasz prawym i z menu wybierasz Rozłącz,

rji3b9e5xfzrr04y48ho_thumb.png

:arrow: Wracasz do okna Centrum sieci i udostępniania i wybierasz polecenie Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi,

rm690lgz7gpm9zs5wse6_thumb.png

:arrow: W oknie zarządzania wybierasz sieć neostrady i klikasz Usuń, po czym ponownie wracasz do okna Centrum sieci i udostępniania,

vhfg0gv7cg5gao0zba_thumb.png

:arrow: Klikasz połącz z siecią, w oknie, które się pojawi, klikasz ikonkę odświeżenia i ponownie powinna pojawić się neostrada. Klikasz na nią dwukrotnie i system zapyta Cię o klucz WEP.

9z57i8hnnuzik604i2f_thumb.png

Jest jeszcze inna możliwość

:arrow: Otwierasz okno Połącz z siecią, klikasz na neostradę i wybierasz właściwości,

e8g8tzne3sg3jflkgs3_thumb.png

:arrow: W oknie, które się pojawi, przechodzisz do zakładki Zabezpieczenia i ustawiasz parametry tak, jak na screen’ie, a w polu zaznaczonym na niebiesko wpisujesz klucz WEP (zaznacz sobie pole Pokaż znaki, byś widział, co wpisujesz). Później już tylko OK i powinno działać - oczywiście przypominam o konieczności kliknięcia na LiveBox’ie przycisku REG.

e8g8tzne3sg3jflkgs3_thumb.png

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus jestes wielki, oby więcej bylo takich ludzi jak ty a świat byl by lepszy :smiley: wszystko działa

Witaj,

:oops: No cóż - od tego jest forum, więc nie ma za co… :slight_smile: W końcu zawsze pozostaje satysfakcja i radość, że nasze rady pomogły rozwiązać problem informatyczny. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus