Problem z liveboxem limitted acces

(Alfonsinio14) #1

Witam. Próbowałem połączyc sie laptopem przez wi-fi z liveboxem ktory jest podłączony i zainstalowany na innym komputerze. Kiedy chcialo mnie połączyć kazało mi wpisać hasło a żadne nie pasowało, po wielu próba zorientowałem sie ze trzeba wpisać admin :lol: ale pózniej chcialo następne hasło i tez zle wpisalem ale tyle razy ze mnie zablokowalo i pisze limitted acces (mam win 7 ) próbowalem już restartować liveboxa odłączając ten czarny kabelek :smiley: i przyciskiem RTS ale nic nie pomaga dalej mam limitted acces. Jeśli ktoś wie jak to naprawić to prosze o pomoc.

(Dimatheus) #2

Hej,

'

To, że LiveBox podłączony jest do innego komputera na dobrą sprawę nie ma żadnego znaczenia... :slight_smile:

Błędny trop - domyślnie LiveBox jest zabezpieczony kluczem WEP (wzór - 1234 5678 90AB CDEF 1234 5678 90) i to kombinację tych cyfr i liter musisz podać w haśle, o które prosi system w czasie łączenia - klucz ten można znaleźć na pudełku z LiveBox'a, na samym LiveBox'ie (klucz WEP) oraz w panelu konfiguracyjnym. Jednakże to nie wszystko - urządzenie posiada jeszcze włączoną funkcję filtrowania adresów kart MAC. By dodać nowe urządzenie w sieci bezprzewodowej (na przykład nowego laptopa) na LiveBox'ie musisz wcisnąć przycisk REG (dioda pokazująca status połączenia bezprzewodowego zacznie migać) i dopiero po tym spróbować się połączyć podając klucz WEP. Gdy tak zarejestrujesz adres MAC, przy kolejnych połączeniach nie będzie już konieczne wykonywanie powyższych czynności.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Alfonsinio14) #3

tylko ze jak tak juz robilem i przy pierwszym "security key" dalem admin a przy drugim nie wpisalem wep tylko tez admin i moze dlatego zablokowalo. Oczywiscie mozna zrobic tak jak ty mowisz ale powiedz mi najpierw jak mam sobie to odblokowac zeby tak zrobic :slight_smile:

(Kpc21) #4

Poszukaj w panel konfiguracyjnym (192.168.1.1). Tam podajesz login admin, a hasło puste albo też admin.

(Dimatheus) #5

Witaj,

Dokładnie!! :slight_smile: System pyta 2 razy o WEP na wypadek, gdybyś się pomylił - Ty dwa razy wpisałeś to samo hasło, więc system je zapamiętał i używa go teraz do łączenia; niestety nie jest to poprawny klucz, więc otrzymujesz zwrotkę w postaci komunikatu "limited access".

Nie mogę teraz przeładować się na Win7, więc powiem, jak to zrobić w Viście - w siódemce powinno być bardzo podobnie - jeśli nie tak samo. :slight_smile: Otwórz Panel Sterowania -> Centrum sieci i udostępnień. W panelu tym kliknij rozłącz, by odłączyć się od sieci. Następnie kliknij w zadaniach "Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi", kliknij na nazwę sieci neostrady (domyślnie SSID to neostrada_XXXX, gdzie x to znaki w formacie 16-kowym, czyli cyfry i litery od A od F) i wybierz usuń. Zamknij okno i w zadaniach Centrum sieci i udostępnień kliknij połącz z siecią - wybierz sieć, wpisz klucz WEP - dwa razy ten sam - i nie zapomnij kliknąć przycisku REG na LiveBox'ie. I wszystko powinno działać jak należy... :slight_smile:

Jasne, panel konfiguracyjny OK, login to właśnie admin, ale hasło nigdy nie będzie puste. Domyślnie jest to albo 0000, albo 1234. Tyle że przy pierwszym połączeniu z panelem administracyjnym LiveBox wymusza zmianę hasła administratora. :wink:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(MrAsusrp6) #6

Login : twoja _nzawa@nestrada.pl

Pasword: masz na pudelku Liveboxa czyli SSID

(niezDarek) #7

bananjp , to co podałeś ni jak nie ma se do rzeczywistości, od kiedy loginem do Livebox'a jest nazwa użytkownika wprowadzana w konfiguracji połączenia ?? a SSID to nie hasło tylko nazwa sieci... Dimatheus , o loginie i haśle już wszystko napisał.

(Alfonsinio14) #8

w win 7 jest to całkiem inaczej a mam go dopiero od 2 dni wiec sie nie połapie (mam po angielsku, ale to zaden problem :slight_smile: )

(Dimatheus) #9

Oki,

Zaraz przeładuję się na Win7 i dopiszę, co i gdzie zrobić... :slight_smile:

Z tego, co widzę, to w Win7 jest praktycznie tak samo - nieco rozmieszczenie elementów się różni, ale metoda ta sama. Ale by było prościej przygotowałem screen'y. Zaczynamy... :slight_smile:

:arrow: Odpalasz Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania. Wybierasz podłącz lub rozłącz,

cmjey3qy0fjxpifsurgx_thumb.png

:arrow: W oknie, które się otworzy wybierasz sieć neostrady, klikasz prawym i z menu wybierasz Rozłącz,

rji3b9e5xfzrr04y48ho_thumb.png

:arrow: Wracasz do okna Centrum sieci i udostępniania i wybierasz polecenie Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi,

rm690lgz7gpm9zs5wse6_thumb.png

:arrow: W oknie zarządzania wybierasz sieć neostrady i klikasz Usuń, po czym ponownie wracasz do okna Centrum sieci i udostępniania,

vhfg0gv7cg5gao0zba_thumb.png

:arrow: Klikasz połącz z siecią, w oknie, które się pojawi, klikasz ikonkę odświeżenia i ponownie powinna pojawić się neostrada. Klikasz na nią dwukrotnie i system zapyta Cię o klucz WEP.

9z57i8hnnuzik604i2f_thumb.png

Jest jeszcze inna możliwość

:arrow: Otwierasz okno Połącz z siecią, klikasz na neostradę i wybierasz właściwości,

e8g8tzne3sg3jflkgs3_thumb.png

:arrow: W oknie, które się pojawi, przechodzisz do zakładki Zabezpieczenia i ustawiasz parametry tak, jak na screen'ie, a w polu zaznaczonym na niebiesko wpisujesz klucz WEP (zaznacz sobie pole Pokaż znaki, byś widział, co wpisujesz). Później już tylko OK i powinno działać - oczywiście przypominam o konieczności kliknięcia na LiveBox'ie przycisku REG.

e8g8tzne3sg3jflkgs3_thumb.png

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Alfonsinio14) #10

Dimatheus jestes wielki, oby więcej bylo takich ludzi jak ty a świat byl by lepszy :smiley: wszystko działa

(Dimatheus) #11

Witaj,

:oops: No cóż - od tego jest forum, więc nie ma za co... :slight_smile: W końcu zawsze pozostaje satysfakcja i radość, że nasze rady pomogły rozwiązać problem informatyczny. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus