Problem z mikrofonem i rozmowami skype

Witam.Mam pewien problem…Otóż zakupiłem nówka słuchawki z mikrofonem i gdy rozmawiam przez skypa to osoba mnie nie słyszy ale słyszy np. jak włączę jakąś muzykę… :expressionless: Nie wiem zabardzo o co tu chodzi i nie jestem mocny w komputerach :-x Bardzo prosze o pomoc.

A próbowałeś może w Skype: Narzędzia>Opcje>Ustawienia audio>Zaznacz"Niech Skype dostosuje ustawienia audio". Przeprowadź rozmowę testową. Sprawdź jeszcze:Start>Panel sterowania>Dźwięki i urządzenia audio>Audio>w"Nagrywaniu dźwięku wybierz>Głośność>w"Regulacja nagrywania zaznacz mikrofon>Zaawansowane>zaznacz"Zwiększenie wydajności mikrofonu>zamknij. Przeprowadź rozmowę testową. Pozdrawiam.

nie dziala i tak.Moze to cos w tych ustawieniach głosników czy cos?

Dodane 01.05.2009 (Pt) 9:50

nie dziala i tak.Moze to cos w tych ustawieniach głosników czy cos?

To nie chodzi o głośniki lecz o mikrofon bo ciebie nie słyszą. Edytowałem mój post, przeczytaj i próbuj dalej. P.s-w regulacji nagrywania tam gdzie zaznaczysz swój mikrofon oczywiście suwak potencjometru przesuń do góry!.

Ustawienia karty dźwiękowej i sprawdź, jakie ustawienie jest na przechwyt dźwięku.

Poza tym, w tych ustawieniach skypa, sprawdź poziom odbioru dźwięku (taka kulka) i przesuń ją gdzieś na środek i zacznij mówić, sprawdź czy belki na zielono się zapełniają. Jak nie, ustaw właśnie urządzenie do przechwytywania, bo może masz tak coś ustawione, że komputer ‘słyszy’ głośniki a nie mikrofon.

dawidkut , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

xzzyx gdy wchodzę w regulacje w nagrywaniu to nie mogę włączyć zaawansowanych sterownków…Poprostu są jak we mgle , nie można ich właczyc.

Hitm3n proszę napisz mi dokładnie jak wejśc w to w skypie…

http://img124.imageshack.us/img124/9969/msi.png tu widać moją karte muzyczna chyba tutaj jest cos zle;/?

dawidkut , Miałeś zmienić temat na konkretny - nie zmieniłeś.

Zastosuj się do punktu 2.6 refulaminu forum:

Jeżeli i tym razem nie poprawisz tytułu, temat wyląduje w śmietniku.

Miałeś opisane jak w Skype:“A próbowałeś może w Skype: Narzędzia>Opcje>Ustawienia audio>Zaznacz"Niech Skype dostosuje ustawienia audio”. Przeprowadź rozmowę testową".

Probowałem ale dalej lipa nie moge jakoś właczyc tych zaawansowanych własciwosci sterowników> :expressionless:

Mam ten sam problem, mikrofon działa na 100%(sprawdzałem na 2 kompie).A same słuchawki działają .

Wejdź w START>Wszystkie programy>Akcesoria>Rozrywka>Rejestrator dźwięku.Nagraj coś i zobacz czy słycać.

niestety nic nie słychac:(

A na tych starym mikrofonie działało?

mialem kiedys inny ale tam tylko mogłem sluchac muzyki a mikrofon nigdy nie działał.

Ja mam tak samo. Widzę że masz kartę dźwiękową Realtek. Pod który port podpinasz ten mikrofon(przedni czy tylni)?

Gdy podpinam pod przedni to mi wogule nic nie wykrywa a teraz proboje na tylni;]

Eeh… Pod przedni jeśli podpinasz, musisz dodatkowo wpiąć z tyłu kabelek… Takie dwa wystają, jeden zielony a drugi różowy (głośniki/słuchawki i mikrofon)

dzieki za wszystko juz rozwiazałem problem.Musiałem tylko podpiac z tyłu i zaznaczyc ze to mikrofon i słuchawki dzieki. =D>

A jak ja mogę naprawić ten problem mam tak samo ale gdy podepnę z tyłu też nie działa:(

SaSuKee-w regulacji nagrywania musisz zaznaczyć z którego wejścia mikrofonowego chcesz korzystać(front mikrofon lub mikrofon) i odpowiedni suwak daj do góry. Pozdrawiam.