Problem z mikrofonem i rozmowami skype

(system) #1

Witam.Mam pewien problem....Otóż zakupiłem nówka słuchawki z mikrofonem i gdy rozmawiam przez skypa to osoba mnie nie słyszy ale słyszy np. jak włączę jakąś muzykę... :expressionless: Nie wiem zabardzo o co tu chodzi i nie jestem mocny w komputerach :-x Bardzo prosze o pomoc.

(xyzzyx) #2

A próbowałeś może w Skype: Narzędzia>Opcje>Ustawienia audio>Zaznacz"Niech Skype dostosuje ustawienia audio". Przeprowadź rozmowę testową. Sprawdź jeszcze:Start>Panel sterowania>Dźwięki i urządzenia audio>Audio>w"Nagrywaniu dźwięku wybierz>Głośność>w"Regulacja nagrywania zaznacz mikrofon>Zaawansowane>zaznacz"Zwiększenie wydajności mikrofonu>zamknij. Przeprowadź rozmowę testową. Pozdrawiam.

(system) #3

nie dziala i tak.Moze to cos w tych ustawieniach głosników czy cos?

-- Dodane 01.05.2009 (Pt) 9:50 --

nie dziala i tak.Moze to cos w tych ustawieniach głosników czy cos?

(xyzzyx) #4

To nie chodzi o głośniki lecz o mikrofon bo ciebie nie słyszą. Edytowałem mój post, przeczytaj i próbuj dalej. P.s-w regulacji nagrywania tam gdzie zaznaczysz swój mikrofon oczywiście suwak potencjometru przesuń do góry!.

(Hitm3n) #5

Ustawienia karty dźwiękowej i sprawdź, jakie ustawienie jest na przechwyt dźwięku.

Poza tym, w tych ustawieniach skypa, sprawdź poziom odbioru dźwięku (taka kulka) i przesuń ją gdzieś na środek i zacznij mówić, sprawdź czy belki na zielono się zapełniają. Jak nie, ustaw właśnie urządzenie do przechwytywania, bo może masz tak coś ustawione, że komputer 'słyszy' głośniki a nie mikrofon.

(Frog) #6

dawidkut , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(system) #7

xzzyx gdy wchodzę w regulacje w nagrywaniu to nie mogę włączyć zaawansowanych sterownków...Poprostu są jak we mgle , nie można ich właczyc.

Hitm3n proszę napisz mi dokładnie jak wejśc w to w skypie...

http://img124.imageshack.us/img124/9969/msi.png tu widać moją karte muzyczna chyba tutaj jest cos zle;/?

(Frog) #8

dawidkut , Miałeś zmienić temat na konkretny - nie zmieniłeś.

Zastosuj się do punktu 2.6 refulaminu forum:

Jeżeli i tym razem nie poprawisz tytułu, temat wyląduje w śmietniku.

(xyzzyx) #9

Miałeś opisane jak w Skype:"A próbowałeś może w Skype: Narzędzia>Opcje>Ustawienia audio>Zaznacz"Niech Skype dostosuje ustawienia audio". Przeprowadź rozmowę testową".

(system) #10

Probowałem ale dalej lipa nie moge jakoś właczyc tych zaawansowanych własciwosci sterowników> :expressionless:

(Grzybek1) #11

Mam ten sam problem, mikrofon działa na 100%(sprawdzałem na 2 kompie).A same słuchawki działają .

Wejdź w START>Wszystkie programy>Akcesoria>Rozrywka>Rejestrator dźwięku.Nagraj coś i zobacz czy słycać.

(system) #12

niestety nic nie słychac:(

(Grzybek1) #13

A na tych starym mikrofonie działało?

(system) #14

mialem kiedys inny ale tam tylko mogłem sluchac muzyki a mikrofon nigdy nie działał.

(Grzybek1) #15

Ja mam tak samo. Widzę że masz kartę dźwiękową Realtek. Pod który port podpinasz ten mikrofon(przedni czy tylni)?

(system) #16

Gdy podpinam pod przedni to mi wogule nic nie wykrywa a teraz proboje na tylni;]

(Hitm3n) #17

Eeh.. Pod przedni jeśli podpinasz, musisz dodatkowo wpiąć z tyłu kabelek... Takie dwa wystają, jeden zielony a drugi różowy (głośniki/słuchawki i mikrofon)

(system) #18

dzieki za wszystko juz rozwiazałem problem.Musiałem tylko podpiac z tyłu i zaznaczyc ze to mikrofon i słuchawki dzieki. =D>

(Grzybek1) #19

A jak ja mogę naprawić ten problem mam tak samo ale gdy podepnę z tyłu też nie działa:(

(xyzzyx) #20

SaSuKee-w regulacji nagrywania musisz zaznaczyć z którego wejścia mikrofonowego chcesz korzystać(front mikrofon lub mikrofon) i odpowiedni suwak daj do góry. Pozdrawiam.