Problem z uruchamianiem Windowsa

Mam taki oto problem. Niedawno jakieś dwa tygodnie temu kupiłam nowy komputer. Wszystko było ok do wczoraj. Teraz przy uruchamianiu jest taki oto problem, że albo bardzo długo są na ekranie te czarne tablice z parametrami komputera, albo te tablice jakoś przejdą ale wtedy plansza z Windowsem stoi. Właściwie nie stoi bo ten mały paseczek na dole przelatuje ale ten ekran potrafi stać nawet 5 minut. Kiedy go restartuję za drugim razem raczej odpala normalnie choć nie zawsze. Zauważyłam też, że np. dziś kiedy chciałam włożyć do DVD płytę w ogóle nie widział tego napędu??? Po zrestartowaniu zaskoczył. Co to może być?? Kurcze to przecież nowy komp. Z poprzednim miałam takie jazdy, że już nie wytrzymałam i kupiłam nowy a tu znów problemy. Czy ktoś na podstawie opisu potrafi zdiagnozować problem??

A w trybie awaryjnym ci się dobrze uruchamia ? (F8 przed bootwaniem systemu)

Nie odpalałam na awaryjnym. Nie znam się na tym. Co to jest to bootwanie systemu? Jak to zrobić?

Po zniknięciu informacji o wyszukiwaniu urządzeń przez BIOS klikaj F8, aż pojawi się menu wyboru trybu uruchomienia Windowsa.

Z tej listy wybierz Tryb awaryjny z obsługą sieci.

Wyłącz komputer i ponownie go włącz… jak tylko naciśniesz przycisk zasilania zacznij naciskać klawisz F8

Otworzy ci się czarne okno na którym będzie lista i tam będzie:

Próbowałam Uruchom system normalnie i czasem się uruchomił a czasem nie. Teraz wybrałam Ostatnią dobrą konfigurację systemu i było dobrze? A jak zrobię ten tryb awaryjny to Windows się załaduje? Będę mogła normalnie pracować?? Przepraszam za może głupie pytania ale nie znam się na tym zupełnie a nie chcę bardziej namieszać. Przypuszczasz co może powodować taki stan rzeczy??

Jak to zrobiłaś to powinno być wszystko dobrze bo jak sama nazwa wskazuje windows powrócił do konfiguracji która pozwala mu na uruchomienie się więc nie musisz się już martwić resztą, no chyba że znowu się coś sypnie ale nie powinno

Pozdrawiam

Wielkie dzięki :slight_smile: Będę go obserwować.

Nie ma problemu

No i niestety po ponownym uruchamianiu jest ten sam problem. Co to może być? Zastanawia mnie również to, że nie ładuje się odtwarzacz DVD. Nie widać tego napędu. Za którymś razem po uruchomieniu odpali. No ale to normalne nie jest. Może jedno z drugim ma jakiś związek??

Uruchom system tak jak ci wcześniej mówiłem,

Otwórz http://www.mks.com.pl/skaner/ w Internet Explorerze i wykonaj Pełny Skan Systemu --> Dyski - partycje i wszystko…

Usuwaj wszystkie wirusy (jeżeli jakiekolwiek ci się pokażą) i jak to się skończy to napisz i powiedz czy pomogło

Edit

Wyłącz swój antywirus na dysku na czas skanowania MKSem

Skanuję. Okaże się. Dzięki za zainteresowanie

Dodane 10.06.2009 (Śr) 0:08

Skasowałam już jednego trojana :frowning:

Dodane 10.06.2009 (Śr) 0:11

Trojan.Isbar.439

Dodane 10.06.2009 (Śr) 9:37

Niestety to samo. A jeszcze mam pytanie. Ten skan to na trybie awaryjnym miałam zrobić czy w normalnym?

Lepiej jest robić w trybie awaryjnym ale szczerze mówiąc nie robi to większej różnicy :slight_smile:

Dodane 10.06.2009 (Śr) 10:37

hanka2501 ,

Utwórz logi Programami:

HijackThis

ComboFix

Tutaj masz link do instrukcji obsługi

Znajdź Podpunkty odpowiadające Programom HijackThis i ComboFix i wykonaj to co jest tam napisane a następnie wrzóć log na forum :slight_smile:

Powodzenia

Znalazłam na forum coś co wydaje mi się idealnie pasuje do mojej sytuacji. Co prawda nie odłączałam dysków ale myślę, że występuje u mnie ten sam problem. Co jednak zrobić nie wiem. Może ktoś mi to tak na chłopski rozum wytłumaczy??

Oto link do problemu: windows-nie-widzi-dyskow-ide-t333870.html